co jest z tymi samochodami egzaminacyjnymi-Poznań

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez tom9 » wtorek 30 października 2007, 21:47

Na tych egzaminacyjnych górkach to można by ruszyć nawet za pomocą tylko sprzęgła, bez gazu.
Zauważyłem, że wielu kierowców tak robi na mieście.


a ja caly czas twierdze ze półsprzegło+gaz a nie tylko półsprzeglo!
nawet w zyciu codziennym.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez tom634 » środa 31 października 2007, 09:04

Tom9, to też zależy od pojemności skokowej silnika.
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Postprzez loser » środa 31 października 2007, 11:47

cman napisał(a):Jeżeli sprzęgło jest wciśnięte całkowicie, to nic się nie stanie, ani ono się nie przypali, ani nic poza tym. Silnik też się nie uszkodzi, jeżeli to za dużo gazu znaczy, np. pedał do oporu, bo po prostu elektronika będzie odcinała dopływ paliwa. .


I mamy drugi powód oblewania egzaminu na górce.
Winna jest elektronika egzaminacyjnych samochodów. Jakby byłyby bez elektroniki to by było OK.:wink:

No, chyba że egzaminowani nie trzymaliby kurczowo wciśniętego sprzęgła i zarazem nie wciskali gazu.



Nie wiem jak było w Poznaniu i w innych miejscach gdzie ludzie obwiniają samochody o niezdanie egzaminu na górce.
Ale przypuszczam, że najpierw ktoś za szybko popuścił sprzęgło i zgasł mu silnik, później jak poszła fama wśród zdających że silnik gaśnie, to następni zaczęli dawać za dużo gazu, trzymając za długo sprzęgło i ręcznik.

Nigdzie nie jest napisane ile ma trwać max czasu wykonywanie manewru ruszanie na górce. To można a nawet trzeba robić powoli, bo się nie zna auta, nie wyczuwa się sprzęgła itd.
Wiele osób śpieszy się na egzaminie już przy pokazywaniu świateł, płynów itd. Biegają wokół samochodu jak na zawodach dla biegaczy.
Później śpieszą się na łuku i górce.

Większość oblewa na placu.
loser
 
Posty: 330
Dołączył(a): poniedziałek 15 stycznia 2007, 15:25

Postprzez tom9 » czwartek 01 listopada 2007, 12:21

tom634 napisał(a):Tom9, to też zależy od pojemności skokowej silnika.


wiem wiem, mialem dodawac ze szczegolnie w samochodzikach z silnikami zblizonymi do 1.5
ale napisalem i potem usunolem 8)
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości