Kamera w samochodzie.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez kowal51 » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 01:53

Ostatnio znalazłem ciekawy i trochę burzliwy temat dotyczący kamerki/ rejestratora MIO Mivue 366 http://a6forum.pl/rejestrator-jazdy-mio ... 26-15.html . Ale czy warto wydawać te kilkaset zł jeżeli inne spełniają podobne funkcje ? Chociaż faktycznie chyba jedyna kamerka/ rejestrator z opcją HD w tej cenie ale czy jest to aż tak zauważalne.. :hmm:
kowal51
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2014, 01:09

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez Makabra » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 08:33

Mio ma słabe kąty
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » środa 09 kwietnia 2014, 00:03

@kowal51
HD przy 400 zł to żadna atrakcja, a WDR nie ma. W ogóle HD w kamerce pomijając te najtańsze 'do 100 zł' to raczej standard.


Btw co do ciekawostek to od kilku dni w sprzedaży w cenie ok. 800 zł jest takie cudo :D
VicoVation Marcus 3 (z rozdzielczością do 2304x1296 przy 30 kl/s lub FullHD przy 60kl/s)
http://www.vicovation.com/product.asp?IDno=21&lang=en
https://www.youtube.com/watch?v=g6uu4nNCdOA

Jak ja bym kupował to:
Do ok. 200 zł - brałbym chińskiego G1WH. Jakość nagrania świetna bije na głowę większość dostępnych u nas kamer, nawet tych kosztujących kilka razy więcej- ale nieco gorsza od Shadow opisanych niżej (gorsza optyka i gorsza jakość wykonania). Jakość wykonania mierna, ale raczej daje radę.
Do ok. 300 zł - chińskiego Shadow GT680W (taką mam) , albo ewentualnie GT550WS - jeśli chodzi o jakość to w zupełności wystarczy, nie ustępuje DOD'om. Jakość wykonania chyba jest ok - GT550WS, ma bardzo dobre opinie jest już długo na rynku, jest to klon modelu DOD, GT680W to nieco nowsza kamera, praktycznie identyczne podzespoły, imo lepiej dopracowana i solidniej złożona, ale już nie ma swojego markowego odpowiednika z innym logiem.
Do ok. 350 zł - to co wyżej + moduł GPS
Do ok. 600 zł - DOD CR65W z oficjalnego sklepu z UK (nie ma GPS, jakość podobna do Shadow, głowna różnica to, że kamera jest markowa, kupowane w UE. Do tego szczegóły typu łatwiejsze mocowanie. Jakość nagrania jak w Shadow, może minimalnie gorsza.
Do ok. 700 zł - jak komuś zależy na GPS'ie - DOD LS430W - Markowa, jakość jak w Shadow, do tego GPS, do niedawna lepiej się praktycznie nie dało. Wszystkie kamery do tego momentu mają identyczny chipset.
Do ok. 800 zł - VicoVation Marcus 3 - nowy chipset, nowość na rynku, póki co niewiele wiadomo, parametry na papierze i filmiki od producenta wypasione. Do tego montowane standardowe filtry.
Do ok. 1100 zł - DOD LS430W + moduł GPS + jakiś porządny filtr polaryzacyjny.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez Nata » środa 09 kwietnia 2014, 23:21

Pytanie tylko, które z tych kamerek można dostać w Polsce (w sklepie bądź przez pośrednika), bez konieczności sprowadzania samemu?
Kurs kat. B - OSK Ekspert (instruktor Filip): 28.07.2012 - 12.10.2012
Egzamin - WORD Poznań: 14.11.2012 - zdany za pierwszym razem
Nata
 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek 29 października 2012, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » czwartek 10 kwietnia 2014, 01:20

DODów wiele nie ma, ale bywają na allegro (a nawet w niektórych stacjonarnych sklepach), oczywiście zazwyczaj odpowiednio droższe i trzeba uważać, żeby podróbki nie kupić jak już płacimy za markowe. G1WH też można na allegro upolować czasami, ale są to pojedyncze sztuki, jakieś małe sklepiki, czy prywatne osoby, więc trzeba uważać, żeby na jakąś podróbę, czy poserwisowego bubla nie trafić...i oczywiście trzeba się liczyć z tym, że cena idzie 2x w górę w porównaniu z kupowaniem prosto od chińczyka.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez cooldot » poniedziałek 28 kwietnia 2014, 09:31

Istnieją aplikacje które zmienia swój telefon w dashcam, takie jak "Torque App", "", "AutoGuard Blackbox AutoBoy", "DailyRoads Voyager", "iSymDVR" (na iPhone) ...

Jest również możliwe użycie dashcam do tego celu. Np.:. http://www.szswill.com, itp. ..
Avatar użytkownika
cooldot
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 28 kwietnia 2014, 09:22

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez Makabra » poniedziałek 28 kwietnia 2014, 10:13

cooldot napisał(a):Istnieją aplikacje które zmienia swój telefon w dashcam, takie jak "Torque App", "", "AutoGuard Blackbox AutoBoy", "DailyRoads Voyager", "iSymDVR" (na iPhone) ...

Jest również możliwe użycie dashcam do tego celu. Np.:. http://www.szswill.com, itp. ..



Uzywałem AutoGuard, ale telefon ma słabe kąty widzenia i u mnie pomimo dedykowanego uchwytu był problem z umocowaniem tak żeby kamera uchwytu nie widziała.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez MartinaQwe76 » wtorek 29 kwietnia 2014, 11:11

Kamera w samochodzie do jazdy jest dobrą sprawą. Natomiast ja osobiście bardzo chętnie kupiłabym kamerę, która pokazuje obraz z tyłu samochodu (włącza się w skutek drgań pojazdu na postoju). Ostatnio dwa razy w ciągu tygodnia ktoś porysował mi tył samochodu i bez przeprosin w postaci nr telefonu, nr rejestracyjnego uciekł. Byłam wściekła!

____________________
Pośpiesz się firma budowlana darłowo zajrzyj!
Ostatnio zmieniony czwartek 12 czerwca 2014, 16:39 przez MartinaQwe76, łącznie zmieniany 1 raz
MartinaQwe76
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 23 kwietnia 2014, 13:21

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez samotnyGeorge » sobota 03 maja 2014, 14:47

No i co da Ci nagranie z tyłu? Najprawdopodobniej nie będzie widać tablic...
Nie lepiej wyjdzie po prostu dobry pakiet ubezpieczenia?
samotnyGeorge
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2014, 13:37

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez Uciekaj1 » niedziela 04 maja 2014, 09:45

MartinaQwe76 napisał(a):Kamera w samochodzie do jazdy jest dobrą sprawą. Natomiast ja osobiście bardzo chętnie kupiłabym kamerę, która pokazuje obraz z tyłu samochodu (włącza się w skutek drgań pojazdu na postoju). Ostatnio dwa razy w ciągu tygodnia ktoś porysował mi tył samochodu i bez przeprosin w postaci nr telefonu, nr rejestracyjnego uciekł. Byłam wściekła!

Są kamery, które uruchamiają się pod wpływem drgań, ale zanim taka kamera się włączy - to sprawca może już być poza jej polem 'widzenia'. Można ew. zostawić cały czas włączoną kamerę. I wówczas, jak się coś wydarzy - to przeglądasz materiał. Najprawdopodobniej i tak tablic nie byłoby widać.
Uciekaj1
 
Posty: 227
Dołączył(a): środa 27 czerwca 2012, 12:42

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez maximusss » niedziela 04 maja 2014, 11:55

też myślę że bez tablic to nic nie da, nikt nie jest na tyle głupi żeby po stłuczce wracać na ten sam parking, a bez tablic to gościu się odwoła do sądu i lipa z tego, powie że takich aut jeździ setki i tyle
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez samotnyGeorge » niedziela 04 maja 2014, 13:13

nawet z tablicami koleś może odwołać się do sądu i wygrać - w końcu tablice to element łatwo wymienny ;]
samotnyGeorge
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2014, 13:37

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » niedziela 04 maja 2014, 17:33

Akurat do pilnowania na parkingu imo kamerki się nie nadają. Niektórzy na wykrywanie ruchu (albo niektóre kamerki mają funkcje w stylu 'parking guard') ustawiają, żeby nagrywało, ale dla mnie nie ma to sensu.

Jeśli chodzi o nagrywanie telefonem, to według mnie największą wadą jest to, że jak policja zabezpieczy nagranie, to masz po karcie pamięci, a w telefonie można mieć sporo ważnych rzeczy.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » sobota 24 maja 2014, 23:06

Podbijam temat: VicoVation Marcus 3 - na papierze parametry miał niesamowite, ale w rzeczywistości spore rozczarowanie, Mimo dużej rozdzielczości obraz gorszy niż w DOD i Shadow. Producent zarzeka się, że to kwestia niedopracowanego firmware i że ma być lepiej, tylko nie wiadomo kiedy ;) Fama niesie, że niejaka Panorama 2 jest dobra, ale nic więcej mi o niej nie wiadomo.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez mk61 » poniedziałek 04 sierpnia 2014, 23:16

Dostałem nowy telefon (Nokia Lumia 630), kupiłem sobie uchwyt i się zastanawiam, czy może jest jakaś aplikacja, która nagrywałaby w pętli na jakiejś ustalonej przeze mnie ilości pamięci? Mój telefon obsługuje karty do 128GB, więc jakieś pole do "popisu" ma.

Znajdę coś takiego? Ktoś używa?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości