Luz czy biegi

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez jaziun » niedziela 15 lipca 2007, 11:12

Cachorro napisał(a):no ale jak stoje na biegu mam miec wcisniete sprzegło czy nie?


Przepraszam, że zapytam. Masz prawo jazdy?
Tak tak! Pytanie ironiczne.

3.06.2007 - zaświadczenie o ukończeniu kursu
8.06.2007 - za pierwszym razem
12.06.2007 - prawo jazdy wydane

Szybko i sprawnie...!
jaziun
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 08 czerwca 2007, 20:08

Postprzez tom634 » niedziela 15 lipca 2007, 11:39

scorpio44 napisał(a):Czemu piszesz w liczbie mnogiej? Chyba tylko Cachorro nie wiedział, co się stanie przy puszczeniu sprzęgła na biegu...

A Juliusz Cezar mówił o sobie w trzeciej osobie... :twisted:
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Postprzez scorpio44 » niedziela 15 lipca 2007, 13:49

jaziun napisał(a):Przepraszam, że zapytam. Masz prawo jazdy?
Tak tak! Pytanie ironiczne.

No ja to raczej z kontekstu jestem pewien, że koleżanka jest na początku kursu. Chociaż fakt, że czasem można się zdziwić. :)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Cachorro » niedziela 15 lipca 2007, 14:01

Przepraszam, że zapytam. Masz prawo jazdy?
Tak tak! Pytanie ironiczne.


prawa jazdy nie mam - jestem na samym początku kursu. Dlatego pytam. i sie wole upewnić :wink: chyba od tego jest forum :) dzięki wielkie pomocnym duszyczkom :)
Cachorro
 
Posty: 265
Dołączył(a): sobota 16 czerwca 2007, 16:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez barbra » wtorek 17 lipca 2007, 00:35

To podsumowując:

dojeżdżam do świateł-mam czerwone.
zatrzymuje sie. wciskam sprzęgło i 1. ..

Nie bardzo jest to podsumowanie całości watku.
Bo jedni stoją na luzie inni na biegu.
[/quote]
no właśnie...prześledziłam większość wątków (o tej tematyce)i jednoznacznie nie uzyskałam "uspokojenia" własnego,bowiem też byłam uczona ( jak powyżej ),a po odebraniu prawka (moi pasażerowie-kierowcy),mieli mieszane zdanie na ten temat.Z czasem,przekonana na forum ( w trosce o : dłuższą "żywotność"sprzęgła i wygodę własnych nóżek )opanowałam technikę
stania na luzie na światełkach....i przy okazji podglądam innych....i w praktyce to wyglada tak,że wprawieni kierowcy -stoją na światłach na luzie,a zdecydowana część instruktorów uczy-stania na światłach na biegu.
Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pinhead » wtorek 17 lipca 2007, 12:27

barbra napisał(a):i w praktyce to wyglada tak,że wprawieni kierowcy -stoją na światłach na luzie,a zdecydowana część instruktorów uczy-stania na światłach na biegu.


Bo na biegu jest łatwiej, ale to pójście na łatwizne to nauka zdania egzaminu a nie nauka jazdy. Dodał bym do tego że nie należy długo stać z wciśniętym hamulcem roboczym, szczególnie wieczorem i w nocy.
Pozdrawiam
Pinhead
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez Alter » wtorek 17 lipca 2007, 15:26

Moj instruktor zalecal wrzucanie luzu przy czekaniu na swiatla, choc musialem wtedy zaciagac reczny. Tlumaczyl, ze nie wiadomo jak ubezpieczyciele podeszliby do sprawy, gdyby wtedy ktos stuknal nasze autko od tylu, i na luzie bez recznego uderzylibysmy w auto przed nami. Moze cos w tym jest, choc jezdzac po miescie o recznym w takich sytuacjach powoli zapominam...
Alter
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa 04 lipca 2007, 14:52
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez barbra » piątek 20 lipca 2007, 15:21

Pinhead- nie zamierzam polemizować(bo przekonaliście mnie,że prawidłowe zachowanie-to luz na światłach),jednak nie do końca zgadzam się,że jest to jedynie pójście na łatwiznę i nauka zdania egzaminu-względem tego co piszesz o zachowaniu instruktorów.Pozostaje mi jednak podziękować za tego typu uwagę,bo dzięki niej,a raczej tej samej(w podobnym temacie -na tym forum )miałam odwagę spotkać się z moim instruktorem,by wyjaśnić "kursowe niepokoje"...,szczególnie że zastanowiło mnie dlaczego i sam egzaminator,nie zwrócił mi uwagę na egzaminie (skoro,było to nieprawidłowe zachowanie...).
Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez scorpio44 » sobota 21 lipca 2007, 02:57

barbra napisał(a):miałam odwagę spotkać się z moim instruktorem,by wyjaśnić "kursowe niepokoje"...,szczególnie że zastanowiło mnie dlaczego i sam egzaminator,nie zwrócił mi uwagę na egzaminie (skoro,było to nieprawidłowe zachowanie...).

No i jaki efekt owej rozmowy z instruktorem?
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez barbra » sobota 21 lipca 2007, 16:19

No i jaki efekt owej rozmowy z instruktorem?

....no taki ,że pozostajemy nadal w przyjaznych relacjach :lol: ,a tak na serio,to zgadza się z tym co wy mówicie,ale praca z kursantem,wymaga czasem indywidualnego podejścia i nie da się pracować z wszystkimi-jednym schematem....pozdrawiam :wink:
Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adobe » niedziela 22 lipca 2007, 01:04

Pinhead napisał(a): Dodał bym do tego że nie należy długo stać z wciśniętym hamulcem roboczym, szczególnie wieczorem i w nocy.


Dlaczego???
Avatar użytkownika
adobe
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa 11 lipca 2007, 18:40

Postprzez kamiles » niedziela 22 lipca 2007, 01:10

kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez adobe » niedziela 22 lipca 2007, 01:28

Dzięki:)
Avatar użytkownika
adobe
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa 11 lipca 2007, 18:40

Postprzez jaziun » sobota 28 lipca 2007, 14:34

Cachorro napisał(a):
Przepraszam, że zapytam. Masz prawo jazdy?
Tak tak! Pytanie ironiczne.


prawa jazdy nie mam - jestem na samym początku kursu. Dlatego pytam. i sie wole upewnić :wink: chyba od tego jest forum :) dzięki wielkie pomocnym duszyczkom :)


raczej instruktor

3.06.2007 - zaświadczenie o ukończeniu kursu
8.06.2007 - za pierwszym razem
12.06.2007 - prawo jazdy wydane

Szybko i sprawnie...!
jaziun
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 08 czerwca 2007, 20:08

Postprzez Cachorro » sobota 28 lipca 2007, 15:39

jaziun napisał(a):
Cachorro napisał(a):
Przepraszam, że zapytam. Masz prawo jazdy?
Tak tak! Pytanie ironiczne.


prawa jazdy nie mam - jestem na samym początku kursu. Dlatego pytam. i sie wole upewnić :wink: chyba od tego jest forum :) dzięki wielkie pomocnym duszyczkom :)


raczej instruktor


instruktor też, ale jak widzisz ludzie pytają o rózne rzeczy tez na forum, nie tylko instruktora.
Cachorro
 
Posty: 265
Dołączył(a): sobota 16 czerwca 2007, 16:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości