Audi.... awaryjne?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Audi.... awaryjne?

Postprzez zgred0 » wtorek 14 sierpnia 2007, 18:01

Witam, mam pytanie do wszystkich, ale szczególnie do Panów: otóż jestem kierowcą absolutnie zakochanym w Audi TT. To będzie mój pierwszy własny samochód, dlatego chciałbym żeby przez jakiś czas sprawiał mi frajdę bez nieprzyjemnych niespodzianek związanych z awariami...

Ale jest to niestety stosunkowo drogi model Audi, czy w związku z tym jest w ogóle sens kupić samochód rocznik 99 z przebiegiem ok. 150tys? Chodzi mi o to żeby cieszyć się jazdą a nie przesiadywać w warsztatach.... Jednak to już ośmiolatek..

Wypowiedzcie się proszę jak jeździ się Audi (A4 jeździło mi się naprawdę znakomicie!), jakie są opinie o tym modelu/marce wsród Waszych znajomych, jak wygląda sprawa awaryjności Audi itd....

Zastanawiam się jeszcze ew nad Volkswagenem. Jeśli mieleibyście wybór, to której marce bardziej byście zaufali?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
zgred0
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 14 sierpnia 2007, 17:51

Postprzez maszt » wtorek 14 sierpnia 2007, 19:36

ja nie narzekam na mojego miecia 1117 mimo 13 lat i ~ 560.000 km przebiegu, wszystko zależy od tego jak kto dba o auto...
B: od 17-03-2006
C: od 14-06-2007

+ kurs na przewóz rzeczy od 24-07-2007
Avatar użytkownika
maszt
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 12 sierpnia 2007, 18:25
Lokalizacja: WR

Postprzez wiesniak » wtorek 14 sierpnia 2007, 19:43

Moj tata od poltora roku jezdzi Audi, wprawdzie nowym, ale w tym czasie jedyna awaria bylo niestykanie jakichs kabli przy akumulatorze.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez marcij » wtorek 14 sierpnia 2007, 21:50

Przedewszystkim TTetki na pierwsze auto bym nie polecal. Jesli chcesz sie jeszcze troche pocieszyc prowadzeniem samochodu i wogole egzystencja na tym swiecie to kup sobie cos mniejszego , slabszego , pojezdzisz rok , dwa , nauczysz sie prowadzic samochod , moze nawet panowac nad soba i wtedy bedziesz mogl myslec o takim samochodzie.

A co do samego auta , to jest w nim mase elektroniki , jak w kazdym nowszym samochodzie i nie mozna powiedziec ze albo jest niezawodne , albo nie jest. Wiele zalezy od tego na jaki egzemplarz trafisz , jak byl i jak bedzie serwisowany itd. Jesli stac Cie na taki samochod , to musi i byc Cie stac na ewentualne naprawy , ktore bede kosztowaly proporcjonalnie do ceny zakupu.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez invx » wtorek 14 sierpnia 2007, 23:47

mniejszego :roll: - toz to przeciez nei jest duze :)

- ja tam wogole za Audi nie przepadam - VW to juz wogole - dlatego bym nie kupowal :)

- ale jesli lubisz ta marke, ten model Ci sie podoba - masz fundusze - KUPUJ.
- bron boze nie VW :)
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez Xsystoff » środa 15 sierpnia 2007, 01:35

TT to przeciez plyta podlogowa kompakta, wiec z duzym samochodem za wiele wspolnego nie ma. Co do mocy, to jezeli driver ma w glowie sieczke, to zabije sie przy pomocy 1/10 mocy TT`ki.

Jezeli chcesz kupic silnik 1.8T to koniecznie zrob mu porzadna diagnostyke vag`iem. Najlepiej zabrac ze soba interfejs, laptop i kogos bardzo kumatego w temacie 1.8T. Na AKP (audi klub pl) tematow o TT jest moze ze 3 - 4 rocznie i to generalnie standardowe problemy silnikow z turbo. Moze jest jakis klub uzytkownikow TT (na bank znajdziesz takie forum) to wejdz tam i poczytaj tematy o usterkach i problemach. Gwarantuje to calonocne czytanie. W przypadku silnikow doladowanych bardzo duzo zalezy od poprzednich wlascicieli (czy byli swiadomymi uzytkownikami). Aha szukaj wersji z quattro, bo oska przy takiej mocy bedzie miala problem na mokrym, a z q jak spadnie snieg to wypalisz nie jeden zbiornik paliwa na placu bawiac sie ;)

Jeszcze nie widzialem drugiego takiego forum, gdzie tyle ludzi ma jakies kompleksy na punkcie marki samochodu. VW czy BMW czy Audi to normalne samochody i podniecanie sie "nie kupuj bo dresem smierdzi" to jakas niedojrzala dziecinada.
Xsystoff
 
Posty: 545
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 01:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez invx » środa 15 sierpnia 2007, 10:33

IMHO nie wiem ile masz lat :) - ale ja wogole przed 40 bym takiego samochodu nie kupowal - a po najwyzej, jako ktorys z kolei :P A na pierwszy samochod juz wogole - on tylko sie ladnie prezentuje na parkingu 8)

- maly, 3 dzrwiowy, cos wiecej sie zabrac ... nie da
- nafaszerowany tak elektronika, ze daje mala kontrole nad jazda, totez sie nic nie mozna nauczyc
- do czegos wiecej niz przejazd z A do B (szybkki przejazd) sie nie nadaje - krotko mowiac do upalania 8)

za taka cene kupil bym inne autko :)

np. impreze :wink:
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez slayer17 » środa 15 sierpnia 2007, 11:54

Ja bym w tym przypadku kupił Audi A4 avant z silnikiem 1.8T. Prezynajmniej można kogoś zabrać w bardziej komfortowych warunkach. Co do mocy to może być z nią,a raczej z jej nadmiarem problem w zimie :mrgreen:
Zimą to nawet maluchy driftują w moich okolicach.
31.12.2008r. WORD Krosno - teoria, placyk, miasto +++

16.01.2009 - Prawko w kieszeni ;]
Avatar użytkownika
slayer17
 
Posty: 514
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 18:32
Lokalizacja: Bieszczady ;P

Postprzez EgoisicBoY » środa 15 sierpnia 2007, 14:05

Panowie ale wy praktyczni ...

takie auto kupuje sie sercem a nie rozumem :)

wiadomo że to nie praktyczne ale co z tego ? liczy się wrażenie jakie sprawia

frajda jaką daje z jazdy ..

a nie to co będzie gdy będe chciał zabrać gdzieś znajomych czy pojechać do OBI po kafelki :lol:

co do awaryjności audi generalnie nie są awaryjnymi samochodami ale też wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel bdał o to auto i jak nim jeździł ..

bo wiadomo że ciężka noga młodego człowieka potrafi każde auto wykończyć :P

p.s. mi osobiście też się podoba TT :D
EgoisicBoY
 
Posty: 67
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2007, 02:43

Postprzez invx » środa 15 sierpnia 2007, 21:00

no wlasnie to AUDI frajdy daje nieduzo :) - jesli ja wogole daje.
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez Xsystoff » środa 15 sierpnia 2007, 22:01

Jezeli dla Ciebie w miare lekkie coupe awd z silnikiem >200hp nie daje frajdy to chyle czola przed wymaganiami.
Xsystoff
 
Posty: 545
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 01:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez EgoisicBoY » środa 15 sierpnia 2007, 23:35

invx napisał(a):no wlasnie to AUDI frajdy daje nieduzo :) - jesli ja wogole daje.


wiesz ... generalnie sama jazda samochodem daje dużą frajdę :)

a do tego audi ma w miare dużą moc i świetnie wygląda :P

więc sądze że może dać frajde i to sporą :)
EgoisicBoY
 
Posty: 67
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2007, 02:43

Postprzez scorpio44 » czwartek 16 sierpnia 2007, 00:05

Invx, każdemu frajdę sprawia co innego. ;) Jednemu skok na bungee, drugiemu spacer po parku. Teraz odnieś to do samochodów. ;) To jest kwestia indywidualna.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez wiesniak » czwartek 16 sierpnia 2007, 04:10

Mi jazda A6 mojego taty sprawia wielką frajdę :D. Niestety nie mam za dużo okazji...
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez invx » czwartek 16 sierpnia 2007, 13:28

Jezeli dla Ciebie w miare lekkie coupe awd z silnikiem >200hp nie daje frajdy to chyle czola przed wymaganiami.


nie kazde ma AWD ...
AWD tez nie jest to to co w subaru :wink:

sama moc i przyspieszenie to nie wszytsko.

wiesz ... generalnie sama jazda samochodem daje dużą frajdę Smile

a do tego audi ma w miare dużą moc i świetnie wygląda Razz

więc sądze że może dać frajde i to sporą


ale jak bys sie np. kiedys chcial pobawic w jakies KJS no to tym sie niebardzo pobawisz - czy inne LEGALNE wyscigi. (nieliczac 1/4 mili 8) )

Jedyny atut to ze dobrze wyglada :)

wiadomo że to nie praktyczne ale co z tego ? liczy się wrażenie jakie sprawia

- jak sie ma jedno auto - to jednak powinno sie zwrócic uwage czy jest ono praktyczne - co innego jak sie ma 3 - no to w tedy wystarczy jedno praktyczne :)


ale jeśli Ci się podoba - oczywiscie kupuj :)
najwazniejsze to byś Ty się w nim dobrze czuł. :wink:
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości