Zmiana Biegow-kiedy?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana Biegow-kiedy?

Postprzez Hania74 » piątek 14 września 2007, 23:47

Witam was,

Mam problem i pare pytan
Prosze,mi to wytlumaczyc co,jak,i kiedy

Moj problem polega na tym,ze nie wiem kiedy mam zmieniac biegi,to znaczy jak stoje to wiem ze ruszam z 1,potem wzucam 2,noi 3 noi zaleznie od predkosci od 50km/h wzucam 4,ok to to wiem,
-tyle ze nie wiem kiedy mam wzucic 5?
-na jakim biegu mam jechac jak jestem na ulicy bez znakow,to znaczy pierszenstwo z prawej, mam na 2 jechac czy na 1?
-Jaki bieg mam wzucic przy zakretach? 1? jesli tak to jak jade np. na 3 to moge wzucic odrazu ta 1 czy musze najpierw na 2?
-Albo jak jade 80km/h i musze zwalniac,to odrazu z 4 na 2? czy musze najpierw na 3 potem na 2?
-Na ktorym biegu jezdzi sie oszczednie i od ilu km/h trzeba go wrzcic?

Prosze pomozcie,bo w Poniedzialek mam jazde,i Instruktorka powiedziala ze mam jechac samodzielnie,to znaczy bez jej podpowiedzi mam wiedziec kiedy jaki bieg wrzucic,a ja jestem zielona! Moze jest jakas "regolka" odnosnie biegow,z ktorej mozna zawsze kozystac???? niewiem! :? :(

Z gory dzieki za odpowiedzi!!!!
Hania74
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 16 lipca 2007, 23:54

Postprzez wiesniak » sobota 15 września 2007, 01:17

Ogólnie to tak:
- 1-ka służy do ruszania i w miarę możliwości tylko do tego,
- zakręty najlepiej pokonywać na 2-ce,
- redukować nie trzeba po kolei (czyli można z 4-ki od razu na 2-kę),
- i chyba najważniejsze: biegów nie zmienia się "na prędkość", tylko "na obroty silnika", zmieniasz bieg na wyższy jak obroty dojdą do 3-3,5 tys/min. W zależności od samochodu 5-kę wrzucisz więc przy 80-100km/h.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Ad_aM » sobota 15 września 2007, 01:30

I to co napisał wieśniak to tylko tak na potrzeby "nauki jazdy". Bo potem to (cenzura - żeby Ci w głowie nie namieszać)


Tylko dodam, że zakręty bierzemy na różnych prędkościach - w zależności od stopnia ostrości :wink: Więc nie każdy zakręt na "2". Na takim typowym skrzyżowaniu 90 stopniowym oczywiście będzie to bieg "2" :wink:
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Vivienne » sobota 15 września 2007, 11:54

Ja patrzyłam na początku na obrotomierz. Na prostej drodze jak było miedzy 2,5 i 3 to zmienialam bieg - polecam, z czasem zaczniesz i tak to słyszeć ;) A na skrzyzowaniach zawsze 2. Z czwórki na mieście rzadko korzystałam. Na egzaminie i tak sie raczej takiego długiego odcinka prostą droga nie jedzie, żeby się tak obroty zdążyły zwiększyć :D
Pierwsze koty za ploty:P
Avatar użytkownika
Vivienne
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 19 czerwca 2007, 15:08

Postprzez Hania74 » niedziela 16 września 2007, 15:28

Dzieki za odpowiedzi-jutro postaram sie dzialac :)
Hania74
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 16 lipca 2007, 23:54

Postprzez Vivienne » niedziela 16 września 2007, 18:15

I w ogóle radze się nie przejmowac pierwsza jazdą. Ja byłam zielonaaa i w ogóle nie miałam pojęcia co i jak, pierwszy raz w życiu usiadłam za kierownicą i jakos poszło. Z czasem wszystko się wyjaśni. Można byc zielonym na poczatku, a potem zdać za 1, w co początkowo nie wierzyłam. :)
Pierwsze koty za ploty:P
Avatar użytkownika
Vivienne
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 19 czerwca 2007, 15:08


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości