Smród papierosowy w aucie

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Smród papierosowy w aucie

Postprzez Robik » niedziela 30 września 2007, 12:32

Zamierzam w ciągu najbliższych kilku tygodni kupić samochód(Renault 19). Wybór nie jest bardzo duży, zwłaszcza że mam dość sprecyzowane kryteria(rocznik 1992-1996, wersja nadwozia 4d lub 5d, wersja wyposażenia co najmniej RT, cena do 3500 zł).
Zawsze sobie myślałem, że nie kupię samochodu od palacza. Nienawidzę papierosów i nie chcę tego syfu wąchać w swoim samochodzie. Z drugiej strony moze zdarzyć się tak, że trafi mi się samochód w dobrym stanie za dobrą cenę, którego jedynym mankamentem będzie smród papierosowy w środku. Wtedy może być szkoda starcić okazję tylko z tego powodu. Czytałem w "Auto świecie" jakiś czas temu, że nieprzyjemnych zapachów można się jakoś pozbyć specjalnymi preparatami. Jakie to sposoby i na ile są skuteczne?
Avatar użytkownika
Robik
 
Posty: 264
Dołączył(a): środa 28 lipca 2004, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez jimorrison » niedziela 30 września 2007, 13:48

najlepiej przejdź się do jakiegoś sklepu moto i popytaj. tu bedziesz musiał poeksperymentować, kilkakrotne uzycie danego specyfiku powinno dać radę ze swądem fajek. Zawsze mozna strzeleć pranie tapicerki ;). ogolnie gruntowne sprzatanie, odkurzanie, "choinka", wyplakowane wnetrze (WSZYSTKIE plastiki), przedmuchanie nawiewow, ostre wietrzenie powinno pomoc, z czasem zapach bedzie coraz mniej uciążliwy.
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez ZIELU » wtorek 02 października 2007, 20:30

Bierzesz w wolny weekend i wyciągasz wszystkie materiały, fotele i plastiki z auta i myjesz jakimś vanishem, tylko trzeba uważać żeby nie połamać czegoś przy rozbieraniu.
ZIELU
 
Posty: 47
Dołączył(a): czwartek 16 sierpnia 2007, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez marcij » środa 03 października 2007, 12:21

Generalnie sprawa nie jest latwa , ale wykonalna. Na myjni potrafia to zrobic , ale o kosztach to zaczyna sie rozmawiac od 100zl w gore. Ale masz kolejny argument przy negocjacji ceny.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez mazak » piątek 05 października 2007, 02:00

Ja znam jeszcze lepsze rozwiązanie... Robik zacznij palić :lol: :lol: :idea:
JEŚLI WIERZYSZ, ŻE NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH. TO TRZAŚNIJ OBROTOWYMI DRZWIAMI
mazak
 
Posty: 231
Dołączył(a): środa 05 października 2005, 23:03
Lokalizacja: Warszawa - bemowo

Postprzez LOBUZ88 » sobota 06 października 2007, 12:21

możesz wszystko zrobić we własnym zakresie . Przedewszystkim trzeba wyprać albo wymienić na nową podsufitkę , ona najbardziej naciąga dymem , wyprać wykładzinę i fotele , boczki drzwiowe (można kupić dużo preparatów , pianek itp) wyciągnąć wszystko z auta żeby przez parę dni sie przewietrzyło i mozna pare dni pojeździć gołym autem tzn tylko z fotelem kierowcy żeby wnętrze też się wietrzyło . Przed poskładaniem jak już koledzy pisali wymyć dokładnie deskę rozdzielczą i wyplakować , poskładać wsio do kupy , kupić dobre zapachy do środka i cieszyć sie świeżością ;] .
Kolega przejął od swojego ojca palacza Peugeota 205 , zrobiliśmy tak jak pisałem i po tygodniu nie było w ogóle czuć ze w aucie ktoś kiedyś palił :)
Teoria : 28.03.2007 +
Praktyka : 13.04.2007 +
Odbiór : 27.04.2007 :)
Avatar użytkownika
LOBUZ88
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2007, 12:34
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości