REJESTRACJA autka

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

REJESTRACJA autka

Postprzez dareksg » poniedziałek 11 kwietnia 2005, 20:56

Witam kupiłem niedawno samochod z innego miasta i posiadam dowod rejestracyjnyy, umowe i oc... oc i przeglad sie skonczyly ale nie o to chodzi co teraz musze zrobic... czy wystarcza umowa i dowod rejestracyjny i jakie koszty beda mnie czekac.. znajomy mowil ze najpierw musze miec tymczasowe tablice a dopiero pozniej dostane stale.. to jest 1 sprawa ale jeszcze 2 a wiec:
w umowie jest jako kupujacy moja mama ( nie ma prawka i nigdy nie miala ale byla wspolnikiem z tata przez wiele lat i ma max znizek) czy ona w chwili gdy pojdzie zarejstrowac autko moze mnie podac jako wspolwasciciela zeby mi lecialy znizki i czy musze przy tym byc i czy ona jak bedzie rejestrowac auto to musi miec dowod czy wymagane jest prawko
ooo to w sumie tyle troszku moze namieszalem ale sie starlem zeby bylo zrozumiane z góry dzieki za podpowiedzi
pozdrawiam
dareksg
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 11:35

Postprzez wiruswww » poniedziałek 11 kwietnia 2005, 21:14

Z tego co wiem to posiadacz samochodu nie musi mieć prawka, posiadacz czyli osoba na którą auto jest zarejstrowane. Co do reszty pytań to nie znam odpowiedzi.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Mmeva » poniedziałek 11 kwietnia 2005, 23:30

Może Cię wpisać, ja też jestem formalnie jako współwłaściciel w dowodzie rejestracyjnym wpisana (mama biernie bo biernie ale prawko posiada; więc nie wiem, czy dowód wystarczy, ale chyba tak), z tego co pamiętam trzeba było wypełnić jakis świstek; przy rejestracji chyba nie musisz być - ale tu głowy nie dam, nie pamiętam - najlepiej zapytaj bezpośrednio w WK.

Pozdrawiam
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Sławek_18 » wtorek 12 kwietnia 2005, 10:47

wydaje mi sie, ze potrzebne bedzie jakies upowaznienie, plus znaczek 15zł.
Latalem troche z tymi upowaznieniami, troszku w innej sprawie, ale wydaje mi sie tak bedzie. Jak chcesz 100% zadzwon do WK. I daj znac jak sie sprawa ma.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez hans » wtorek 12 kwietnia 2005, 14:13

z tego co ja mam doświadczenie przy rejestracji jako współwłaściciel to obie osoby MUSZĄ być wpisane na umowie kupna pojazdu.
Na 99 % w tej chwili możesz zapomnieć o współwłasności, jeśli nie ma Cię na umowie.
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » wtorek 12 kwietnia 2005, 16:37

a w tym 1% to darowizna "50% czesci " osobie ktora chce byc wspolwlascicielem. Ale to kolejne papirki i latania.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dareksg » wtorek 12 kwietnia 2005, 21:33

zadowiedziałem sie i sprawa wygląda nastepująco:
Jesli chodzi o wspolwlasciciela to musi byc na umowie..
przeglad musi byc aktualny, trzeba wziasc tablice poprzedniego autka i przyjsc osobiscie wlasciciel z wspol z dowodem wziasc przy okazji 180 zl :) i wszystko zalatwione :)
dareksg
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 11:35

Postprzez Jerzyk » sobota 23 kwietnia 2005, 15:33

lepiej odkopac niz zakladac nowy watek :)
pytanko glownie do Darka (bo jestes na biezaco :) ), ale jakby ktos inny sie orientowal to tez nie pogardze odpowiedzia :)
sprawa jest taka: mamy w rodzinie autko, zarejestrowane na ojca. ostatnio ja z niego najczesciej korzystam (i utrzymuje) i chca je na mnie przerejestrowac. ojciec ma w pzu 60% znizki za bezszkodowosc (no a ja nie mam w ogole:>). co nalezaloby zrobic, zeby miec wciaz ta jego znizke, a zebym ja mogl zaczac zbierac 'staz' na swoja :?:

wiosennie pozdrawiam :)
Z błękitnym niebem :!: 8)

-- B od lutego 2005, C w drodze --
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » sobota 23 kwietnia 2005, 18:09

zarejestrowac sie na wspolwlasciciela. PO roku dostaniesz polawe znizek Ojca.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jerzyk » piątek 24 czerwca 2005, 01:36

Jeszcze jedno pytanko a propos wspolwlascicielstwa (w koncu chyba nie ma w regulaminie ze nie mozna odkopywac starych tematow :?: wybaczcie ale nie bylo mnie tu pare ostatnich dni :) )
Kupilismy wczoraj z ojcem autko na spole (jestesmy obaj na umowie).
Jak przeczytalem powyzej, do rejestracji musimy isc we dwoch. A jak jest ze zglaszaniem czy tez oplacaniem tego w urzedzie skarbowym, tudziez ubezpieczania :?:
A, wlasnie. Ubezpieczenie. Jest wazne do dzis. Czy mozna je wykupic na nowo dopiero po zarejestrowaniu auta, czy tez trzeba je zrobic przed wycieczka do WK? (autko jest z innego wojewodztwa, wiec numerki beda mu sie zmieniac).
Z gory dzieki za pomoc :)

edit: czy na tym swistku do urzedu skarbowego naprawde musze miec podpis sprzedajacego auto :?: :(
Z błękitnym niebem :!: 8)

-- B od lutego 2005, C w drodze --
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » piątek 24 czerwca 2005, 08:01

musisz miec podpis sprzedajacego. Do US nie musza byc obaj wlasciciele. Do WK musza byc oba lub upowaznienie +znacxzek za 15zł. i dowody osobiste.Jesli wlasciciel poprzedni sie zgodzil na korzystanie z OC nie musicie zmieniac polisy na odwrocie polisy napisza tylko zmiana nr, rejestracyjnego i po klopocie. W ubezpieczalni tez wystarczy jeden wlasciciel/wspolwasciciel.



Mam nadzieje, ze nie popelnilem gafy :P
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wiedźma » piątek 24 czerwca 2005, 16:54

W urzędzie skarbowym wypełnia się druk PCC i na nim muszą być podpisy wszystkich stron - kupących i spzredającego, ale jeśli masz to wypelnione (z podpisami!) to rzeczywiście możesz załatwić to sam. Zabierasz ze sobą dowód rejestracyjny auta i umowę kupna - sprzedaży.
W komunikacji też składa się wniosek i tam chyba tez muszą być podpisy obu współwłaścicieli - jak są, to też sam to możęsz załatwić. A tablice możesz mieć od razu normalne, nie tzreba brać próbnych.
Co do ubezpieczenia, to ponoć jak już zarejestrujesz na siebie, to musisz jak najszybciej opłacić oc, bo za każdy dzień zwłoki płacisz karę - tak powiedziano Mojemu, który załatwiał to wszystko bodajże przedwczoraj.
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
Avatar użytkownika
Wiedźma
 
Posty: 178
Dołączył(a): wtorek 18 stycznia 2005, 16:24

Postprzez Sławek_18 » piątek 24 czerwca 2005, 18:09

W komunikacji też składa się wniosek i tam chyba tez muszą być podpisy obu współwłaścicieli - jak są, to też sam to możęsz załatwić

Tak, ale do odbioru musisz miec upowaznienie + znaczek skarbowy 15 zł. i dowod swoj plus np.ojca.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości