rejestracja przyczepy

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

rejestracja przyczepy

Postprzez BART.B. » środa 01 czerwca 2005, 15:29

mam pytanko o rejestrację przyczepy bo dostałem ją ostatnbio od znajomego i chciałbym z nią jeździć

1. przyczepa spełnia art. 88 ust. 2 pkt 3 i art. 88 ust. 3 pkt 3 z Prawa o ruchu drogowym - masa przyczepy nie przekracza 750 kg ani masy własciwej pojazdy ciągnącego

2. przyczepa wykonana została przez mojego znajomego (nigdzie nie była kupowana wiec nie mam umowy kupna/sprzedarzy) i nie była nigdy rejestrowana
stała juz troszke nie uzywana, więc ponaprawiałem ją - założyłem nowe tylne światła, trójkąty odblaskowe, poprawiłem błotniki itp.

3. chciałbym ją teraz zarejestrować i jeździć ale nie wiem jakie dokładnie musi ona spełniać warunki techniczne aby przeszła kontrolę techniczną
ale najbardziej się obawaim ze nie bede jej mogl zarejestrowac gdyz nie ma umowy sprzedarzy ani nawet dowodu rejestracyjnego
i tu zwracam sie do was z pytaniem co i jak powinienem zrobic aby ja zarejestrować w tej sytuacji ?
BART.B.
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 01 czerwca 2005, 14:58

Postprzez Feetek » czwartek 02 czerwca 2005, 16:33

Co do warunków technicznych: radzę po prostu podjechać na pierwszą lepszą stację diagnostyczną i wypytać gościa co by trzeba jeszcze w niej poprawić. Co do kwitów: duży zonk, musisz mieć umowę kupna-sprzedaży albo fakturę albo umowę darowizny. Po prostu jakiś kwit, który jednoznacznie stwierdzi, że jesteś właścicielem tej przyczepy. Możesz też powiedzieć, że sam ją zbudowałeś (poskładałeś na szrocie, albo pozbierałeś luźno leżące na polach i łąkach elementy i wyszło :)) ale wtedy na pewno z badaniami technicznymi nie będzie lekko.
'Obywatelowi należy ufać i nieustannie go kontrolować'
Avatar użytkownika
Feetek
 
Posty: 69
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2005, 00:56
Lokalizacja: Oslo/Gdańsk


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości