Brudna tablica rejestracyjna

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Brudna tablica rejestracyjna

Postprzez bartek20 » niedziela 24 lutego 2013, 23:11

Cześć!
Swego czasu musiałem zmyć plamę nad przednią tablicą rejestracyjną, użyłem mocnego rozpuszczalnika, ale robiłem to po ciemku i rozpuszczalnik pociekł mi po tablicy, trochę się rozmazały numery.
Oczywiście tylko trochę, jeżdżę tak rok i nigdy policja mnie nie zaczepiła. Ale jest to mało estetyczne.

Czy można zmyć całkowicie numery rejestracyjne i je odmalować dobrą farbą, czy to nielegalne? Może są jakieś zakłady specjalizujące się w renowacji tablic? Wiecie coś w tym temacie?
bartek20
 
Posty: 28
Dołączył(a): piątek 25 listopada 2011, 15:18

Re: Brudna tablica rejestracyjna

Postprzez rsx » niedziela 24 lutego 2013, 23:29

Ingerencja w tablice rejestracyjne może być uznana jako podrabianie dokumentu, policja może się przyczepić, mimo że wielu kierowców kupuje specjalne spraye.. Jednak lepiej zapłacić te 80zł, dostać nowy komplet i uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Co do zakładów.. Gdyby istniały oficjalnie to długo by na rynku legalnie nie pociągnęły :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Brudna tablica rejestracyjna

Postprzez bartek20 » poniedziałek 25 lutego 2013, 13:30

Dzięki bardzo :)

Wtórnik jednej tablicy z tego co widzę kosztuje 53 zł, ale mam pytanie - czy z tytułu, że to wtórnik nie będzie żadnych kłopotów? Kiedyś czytałem coś o możliwych problemach za granicą, no ale właśnie - było to dawno, nie pamiętam dokładnie.
bartek20
 
Posty: 28
Dołączył(a): piątek 25 listopada 2011, 15:18

Re: Brudna tablica rejestracyjna

Postprzez Borys_q » poniedziałek 25 lutego 2013, 14:15

Plus nalepka, kontrolna na tablicy.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brudna tablica rejestracyjna

Postprzez bartek20 » poniedziałek 25 lutego 2013, 17:10

Tak, 19 zł.
bartek20
 
Posty: 28
Dołączył(a): piątek 25 listopada 2011, 15:18

Re: Brudna tablica rejestracyjna

Postprzez piotrz » wtorek 26 lutego 2013, 00:30

bartek20 napisał(a):Wtórnik jednej tablicy z tego co widzę kosztuje 53 zł,

Jeśli masz tablice z polską flagą, a nie unijną, to obie do wymiany
to wtórnik nie będzie żadnych kłopotów? Kiedyś czytałem coś o możliwych problemach za granicą,

Mogą być problemy, jeśli wymieniasz, bo ukradli lub zgubiłeś (wpisywana jest do bazy tablic skradzionych); problemy można też mieć w Polsce, ale w polska policja o wiele szybciej sprawdzi, że nie jesteś złodziejem. Jeśli wymiana z powodu zniszczenia (czyli oddajesz starą), to nie widzę powodu, żeby miały być problemy
piotrz
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek 06 sierpnia 2009, 12:39


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość