Zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Postprzez Agawa » czwartek 13 października 2005, 09:37

No właśnie, jak Wy zabezpieczacie auto przed kradzieżą?
Sa różne sposoby: blokady kierownicy, lewarka biegów, multi- locki(blokady skrzyni biegów), alarmy a np. przy instalacji gazowej w Polonezie kolega ma jakies przyciski pod kierownicą, żeby bez wcisnięcia odpowiednich przycisków samochód nie zapalił.
Napewno istnieja jeszcze inne metody zabezpieczenia auta, których ja niestety nie znam dlatego nie wymieniłam :?
A u Was jak jest , jak zabezpieczacie swoje autka :?:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

:)

Postprzez Polonez » czwartek 13 października 2005, 16:19

hhmm w Polonezie : seryjnie montowany immobiliser ( czyli lipka ) , autoalaram i blokada skrzynie biegów ( to chyba najlepsze rozwiązanie w tym przypadku ). jako ze już kiedyś byliśmy ofiarami krazieży samochodu - fiata Uno spod okien bloku teraz jestem bardziej ostrożny. Aha i nie liczcie w takich przypadkach na Policje :!:
jestem za nakazem całorocznego używania mózgu podczas prowadzenia auta:)
Polonez
 
Posty: 558
Dołączył(a): niedziela 16 maja 2004, 18:05
Lokalizacja: Bielsko Biała / Kęty

Postprzez cappricio » czwartek 13 października 2005, 18:46

a co to jest imobilaizer? :)
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tomek_ » czwartek 13 października 2005, 19:01

Immobilizer - system antykradzieżowy odcinający zapłon oraz zasilanie paliwem w samochodzie podczas próby uruchomienia go bez kluczyka lub kluczykiem bez kodu indentyfikacyjnego.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cappricio » czwartek 13 października 2005, 19:28

latwe to jest do ominięcia przez zlodziei? to sie jakos z elektroniką wiaze?
nie wiem... nie znam sie od strony technicznej na autach... :(
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tomek_ » czwartek 13 października 2005, 19:42

oczywiscie ze sie wiaze z elektonika. samo zlamanie systemu w doslownym tego slowa znaczeniu jest bardzo skomplikowane, ale mozliwe jest ominiecie immobilizera, co sprawnemu zlodziejowi nie przysporzy wiekszego problemu, powstrzyma natomiast przecietnego zlodzieja.

O tym jak naukowcy zlamali system immobilizera mozna poczytac tu>
http://www.idg.pl/news/75151.html

Do najbardziej skutecznych zaliczaja sie immobilizery z funkcja antynapadowa
Wprowadzasz kod z klawiatury, który umożliwia włączenie silnika. Tego typu urządzenia włączają się samoczynnie przy otwarciu drzwi kierowcy. Urządzenie uzbraja się i aby uruchomić samochód musisz ponownie wprowadzić kod. Nie da się na szybko ukraść samochodu z takim immobilizerem.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » czwartek 13 października 2005, 19:52

Najlepszym zabezpieczeniem jest brak zabezpieczenia :P My tam juz nie raz zostawilismy otwarte okno, niezamkniety samochod.
Jesli ktos ma ukrasc to i tak ukradnie lub tez zniszczy samochod.
Ja tam mam alarm (z wylaczonym odcieciem zaplonu, a nie chce mi sie zrobic aby odcinal paliwo)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Myslovitz » czwartek 13 października 2005, 20:32

Sławek_18 napisał(a):Jesli ktos ma ukrasc to i tak ukradnie lub tez zniszczy samochod.

Dokładnie tak. Kto widział film "To ja, złodziej"? :D :P
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Silent » czwartek 13 października 2005, 21:34

Ja widziałem :) Świetny filmik ;) Polecam szczególnie tym którzy myślą że mają zabezpieczenia nie do zdarcia :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Agawa » piątek 14 października 2005, 11:04

A my w Poloneziku mamy alarm i immobilaizer.Otrzywiscie auto trzymamy w garażu.
Kiedyś gość na regulacji alarmu, pytała się mężą czy miał już próby kradzieży tego auta.Naszczeście nie :shock:
Teść w Matizie ma za to multilocka(chyba tak się to nazywa) na skrzynie biegów.Nie wiem na ile to jest skuteczne, ale Matiz jeszcze jest :mrgreen:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » piątek 14 października 2005, 11:44

byl kiedys taki program o zlodziejaszkach jak to potrafia kazdy samochod zakosic. jesli chodzi o zamek to sprawa jest prosta, kilkanascie sekunnd i auto mamy otwarte. jesli chodzi o elektronike to spece maja wlasne przyzady elektroniczne, ktore podpinaja do gniazda od komputera pokladowego. owym przyzadem kasuja wszystkie zabezpieczenia w komputerze pokladowym i juz moga bez problemu uruchomic auto, wtedy juz zaden immobilizer nam nie pomoze.

najlepsze sa zabezpieczenia niefabryczne, czyli to co montujemy we wlasnym zakresie, jakies systemy niezalezne od komputera pokladowego.

a dlaczego zlodzieje potrafia tak latwo ukrasc auto? bo oni sami kupuja dane auto, wstawiaja je na warsztat i cwicza, a wiadomo, praktyka czyni mistrza. po takim treningu wiedza dokladnie jakich zabezpieczen fabrycznych moga sie spodziewac w danym aucie.

ja w swoim aucie mam zabezpieczenia fabryczne, a to dlatego, ze jest ubezpieczony i w razie czego jakas kwota zostanie zwrocona w przypadku kradziezy.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Elektroniczne zabezpieczenia

Postprzez ella » środa 12 kwietnia 2006, 19:17

Elektroniczne zabezpieczenia

http://www.motofakty.pl/artykul/elektro ... zenia.html
Mozna poczytac o:
:arrow: Jak dzielimy zabezpieczenia?
:arrow: Co może odciąć immobiliser?
:arrow: Komfortowe bezpieczeństwo
:arrow: Montaż
:arrow: Klasyfikacja zabezpieczeń według PIMOT:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mara » środa 12 kwietnia 2006, 20:27

Ja mam przy kluczykach taki śmieszne coś co muszę przyłożyć do takiej blaszki ze światełkiem bo inaczej nie odpalę. Ale to jest taki immobilizer z XV wieku i myślę że dla złodzieja to jest jakieś 0,5 sekundy na rozpracowanie. Poza tym mam alarm czyli jakieś 30 sekund dla złodzieja zatem mój samochodzik jest łatwiutkim łupikiem. Tyle tylko że garażuję więc mam mniejsze ryzyko kradzieży w pracy mam grodzony teren a w mieście staram się nie zostawiać go na uboczu.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kropek64 » czwartek 13 kwietnia 2006, 15:03

ojciec ma alarm, multilock, immobiliser i :roll: to chyba wszystko :D ale już 2 auta poprzednie spod bloku na zniknęły :D

slyszalem o takim zabezpieczeniu, że trzeba wcisnac okresloną kombinację, np: pedał sprzegla, przycisk pod deska (sprytnie ukryty) i do tego coś jeszcze, żeby odpalić, inaczej nie odpali. Ciekawe to ale i z tym pewnie sobie złodziej poradzi.
29.05.2006 ==> niestety
03.06.2006 ==> yeahhhh.... :) i wiadomo o co chodzi

Obrazek
Avatar użytkownika
kropek64
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 26 grudnia 2005, 13:35
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez JAROMIR_85 » czwartek 13 kwietnia 2006, 19:06

Jak dla mnie najlepsze zabezpieczenie to BBS z wlaczaniem mechanicznym, wtedy autko wlasciwie bez lawety nie odjedzie, do tego jakis alarmik zeby bylo slychac ze ktos cos majstruje w samochodziku i co najwzyej mozna sie o zdewastowanie obawiac
PKS
JAROMIR_85
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela 09 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Zgierz

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości