Jakie szkła do okularów

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jakie szkła do okularów

Postprzez Deespo » piątek 22 listopada 2019, 08:56

Witam
Nosze soczewki kontaktowe a przy badaniach na prawko lekarz lrzez pomyłkę mi wpisal okulary w papiery
Wiec teraz potrzebuję okularow zerowek by moc jezdzic w soczewkach i takie pytanie do was
Jakie szkla bezbarwne brac by dobrze się jezdzilo i auta nie razily (bardzo malo jezdze autem)
Z antyrefleksem czy polaryzacyjne?
Deespo
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 22 listopada 2019, 08:46

Re: Jakie szkła do okularów

Postprzez MMOmaniak » środa 29 kwietnia 2020, 13:53

Ogólnie polecam polaryzację, bo mają kilka zalet - zwiększają jasność i usuwają reflekcy (tak jak chciałeś).
Dodatykowo nie męczą tak oczu przy jasnych światłąch i zwiększają kontrast obrazu. Jak dla mnie same zalety!
Avatar użytkownika
MMOmaniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 18 stycznia 2017, 16:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie szkła do okularów

Postprzez maryann » poniedziałek 31 lipca 2023, 21:22

falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jakie szkła do okularów

Postprzez ks-rider » czwartek 03 sierpnia 2023, 21:56

Idz do innego lekarza i daj sobie skorygowac paiery / PJ.

Trafisz na kumatego / uja wystawi Ci wezwanie do sadu i zrobi z tego jazde bez uprawnien, bo prowadzeniepojazdu przysluguja Ci jedynie gdy jedziesz w okularach ktore posiadaja wlasciwosci korygujace. Zadne inne tego nie posiadaja. Wystar´czy wziasc w reke i przejechac po czyms z czcionka. Roznice widzi kazdy ciec !

Mam podobny problem, mam okulary przeciwsloneczne ReyBen'a w ktorych mam szkla ZEISS G 15
70 % o wartosci pol dioptri. W realu potrzebuje szkla o wartosci 1 Dioptri i 0,75 Dioptri.

Tyle, ze juz kazdy ciec stwierdzi, ze szkla sa szlifowane i powiekszaja, wiec nikt do niczego sie nie rzyczepi. Dwa, to moge jezdzic bez okularow do visus 0,7 Dioptri, wiec jak by nie bylo jestem w widelkach i kazdy stojkowy moze mi skoczyc.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości