Kamerka samochodowa

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Cyryl » piątek 28 sierpnia 2020, 20:41

Marcel2727 napisał(a):...Tych badziewnych z sylikonem za 50 zł. lepiej unikać.


przyklej sobie do czoła silikonem do klejenia szyb samochodowych (do akwarium, czy do luster), to zobaczymy jak i po jakim czasie odkleisz.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » piątek 28 sierpnia 2020, 23:44

ks-rider napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Nie chodzi o to ile ma się kucy (chociaż trochę też, bo Fabią tyle nie pojeździsz) tylko jak się zasuwa. Jak wyciągasz 200 km/h to już niefajnie się dzieje z przyssawką :( Ewentualnie te droższe z dodatkiem poliestru, ale doczep do sufitu to góra 100 zł. a takie cudawianki 500 zł. :mrgreen: Tych badziewnych z sylikonem za 50 zł. lepiej unikać.


:wow: :help: :hmm:

Kupiles jakies goowno, to masz problemy w porzadnych przyzsawkach wszastko jest OK !


:wink:


Ale te porządne kosztują, aż 500 zł. tymczasem uchwyt do sufitu 100 zł. Tymczasem te gówniane są po 50 zł. Oblicz co się bardziej opłaca, nie jest to nic trudnego :wink:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Cyryl » sobota 29 sierpnia 2020, 17:07

porządny klej do szyb samochodowych kosztuje poniżej 50zł - wypróbuj.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez ks-rider » niedziela 30 sierpnia 2020, 12:49

Cyryl napisał(a):przyklej sobie do czoła silikonem do klejenia szyb samochodowych (do akwarium, czy do luster), to zobaczymy jak i po jakim czasie odkleisz.


Cyryl napisał(a):porządny klej do szyb samochodowych kosztuje poniżej 50zł - wypróbuj.


Cytujac klasyka ( Potop )

Zagloba do Wolodyjowskiego :

- Rownie dobrze moglbys waszmosc do jego konia mowic ( o Roch'u Kowalskim vel Marcel )

On po prostu nie ogarnia swoim rozumem jeszcze pewnych rzeczy !

po stwardnieniu kleju tylko drutem, a jezeli bedziesz ciagnol, to musisz nowa szybe zamowic ! :mrgreen:

Moja Rollei 308 wazy 92 gramy. Jej przyssawka odrywa sie od szyby przy ciut ponad 4 kg aby ja przestawic potrzebowalnym cos kolo 5 G ! Siory, ale to tylko auto a nie Rollercoster ! :mrgreen:

Zalozylem, ze 4 G wystarczy wiec potrzebowal bym 3610,8 gramow aby ja czy to prezstawic czy to oderwac. I teraz zapytam, jakie przeciazenia osiagamy w aucie podczas jazdy ?

Z tego co pamietam to Bugatti Veron przejezdza niektore winkle z przeciazeniem cos kolo 2,5 G

I teraz przychodzi szczawik ktory matce jeszcze za mleko nie oddal i wyciaga jakies teorie z doopy rodem :mrgreen: nie majac pojecia o czym wogole mowi ! :mrgreen:

Jezeli czyba jesz czysta i odtluszczona, to klej jaki jest na uchwycie czy na kamerce w zupelnosci wystarcza, tak samo przyssawka !

Kamera zmienia swoja pozycje, odrywa sie od przyssawki tylko i jedynie podczas wypadku !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » niedziela 30 sierpnia 2020, 15:22

Cyryl napisał(a):porządny klej do szyb samochodowych kosztuje poniżej 50zł - wypróbuj.


:wow: :wow: :wow:

A potem to odklejaj, bardzo łatwy sposób na uszkodzenie szyby :hmm: Z brudnej to tam jeszcze jakoś ujdzie, ale ks-rider pisze, by czyścić przed mocowaniem :mrgreen:

Nie, nie tylko podczas wypadku, rozpędź się dynamicznie do 200 km/h, a potem zahamuje do zera tylko tak normalnie, a nie 50 km dalej jest skrzyżowanie i możesz sobie luźno zwalniać :wink: Gwarantuję, że klej będzie mniej kleisty.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez ks-rider » niedziela 30 sierpnia 2020, 20:37

Marcel2727 napisał(a):Nie, nie tylko podczas wypadku, rozpędź się dynamicznie do 200 km/h, a potem zahamuje do zera tylko tak normalnie, a nie 50 km dalej jest skrzyżowanie i możesz sobie luźno zwalniać :wink: Gwarantuję, że klej będzie mniej kleisty.

Dziecko drogie, odpusc sobie bo kazdym kolejnym postem pograzasz sie glabiej pokazujesz jak glupi jestes ! Rozumiem, ze masz fetysz osmieszac sie na publicznym forum ale gdzies sa granice !

Dowiedz sie moze jakie przeciazenia wystepuja podczas hamowania a pozniej pisz te swoje pierdöly !

Srednia hamowania to ca 15 m / sek2 :mrgreen: czyli ponizej 2 G :mrgreen:

P.S. Absolutnie nie gra roli do ilu sie rozpedzisz i z jakiej predkosci bedziesz hamowal !

A te 200 km/h to moze na twoich ziomkach z piaskownicy wrazenie robi, na mnie nie, :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » niedziela 30 sierpnia 2020, 20:58

Te 200 km/h to taka pierwsza lepsza prędkość z tych wyższych, jeździłem znacznie szybciej :wink:

Oczywiście, że ma znaczenie prędkość, skoro dla Ciebie 200 km/h to mało, to rozpędź się do 300-350 km/h i zahamuj porządnie.

Taka kamerka odklei Ci się od razu i większej filozofii tu nie potrzeba tylko prawa fizyki :mrgreen:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez ks-rider » niedziela 30 sierpnia 2020, 22:44

Marcel2727 napisał(a):1. Te 200 km/h to taka pierwsza lepsza prędkość z tych wyższych, jeździłem znacznie szybciej :wink:

2. Oczywiście, że ma znaczenie prędkość, skoro dla Ciebie 200 km/h to mało, to rozpędź się do 300-350 km/h i zahamuj porządnie.

Taka kamerka odklei Ci się od razu i większej filozofii tu nie potrzeba tylko prawa fizyki :mrgreen:


1. I obudziles sie zlany potem i mokrymi kalesonami :mrgreen:

2. I zmienio sie cos ? Poza dluzsza droga hamowania ktora pojdzie do kwadratu ?

3. Orlem niestety nigdy nie byles ( i nie bedziesz, slowo pisane do ciebie nie dochodzi ) a z fizyka jestes na bakier

Kamera odkleila by sie gdybys przekroczyl pewna sile a sila wystepujaca podczas hamowania jest za mala, gora 2 G ale tego niestety nie rozumiesz ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » niedziela 30 sierpnia 2020, 23:04

ks-rider napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):1. Te 200 km/h to taka pierwsza lepsza prędkość z tych wyższych, jeździłem znacznie szybciej :wink:

2. Oczywiście, że ma znaczenie prędkość, skoro dla Ciebie 200 km/h to mało, to rozpędź się do 300-350 km/h i zahamuj porządnie.

Taka kamerka odklei Ci się od razu i większej filozofii tu nie potrzeba tylko prawa fizyki :mrgreen:


1. I obudziles sie zlany potem i mokrymi kalesonami :mrgreen:

2. I zmienio sie cos ? Poza dluzsza droga hamowania ktora pojdzie do kwadratu ?

3. Orlem niestety nigdy nie byles ( i nie bedziesz, slowo pisane do ciebie nie dochodzi ) a z fizyka jestes na bakier

Kamera odkleila by sie gdybys przekroczyl pewna sile a sila wystepujaca podczas hamowania jest za mala, gora 2 G ale tego niestety nie rozumiesz ! :mrgreen:

:wink:


Myślałem, że dla Ciebie takie prędkości to nie jest sporo po tym co pisałeś, a tu proszę.

Porządniejsze hamowanie = krótsze, cały czas piszę byś sprawdził to na krótszym odcinku hamowania :| Jak hamujesz 10 kilometrów to nic dziwnego, że kamerka jest nieruszona.

Twoja fizyka jest Twoja, a ja piszę jak jest - fakty i rzeczywistość! :help: :help: :help: Proste, że gówno z sylikonu nie wytrzyma porządniejszej jazdy i potrzeba drożyzny z poliestrem - dlatego proponuję tutaj złoty środek jako uchwyt na kamerkę.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez ks-rider » niedziela 30 sierpnia 2020, 23:17

Marcel2727 napisał(a):
1. Porządniejsze hamowanie = krótsze, cały czas piszę byś sprawdził to na krótszym odcinku hamowania :| Jak hamujesz 10 kilometrów to nic dziwnego, że kamerka jest nieruszona.

2. Twoja fizyka jest Twoja, a ja piszę jak jest - fakty i rzeczywistość!


1. :help:

2 :help: :hmm: :wow:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » niedziela 30 sierpnia 2020, 23:31

ks-rider napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):
1. Porządniejsze hamowanie = krótsze, cały czas piszę byś sprawdził to na krótszym odcinku hamowania :| Jak hamujesz 10 kilometrów to nic dziwnego, że kamerka jest nieruszona.

2. Twoja fizyka jest Twoja, a ja piszę jak jest - fakty i rzeczywistość!


1. :help:

2 :help: :hmm: :wow:

:wink:


:wall: :dumb:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez ks-rider » poniedziałek 31 sierpnia 2020, 00:14

Marcel2727 napisał(a):
:wall: :dumb:


Co w/g ciebie jest ciezsze ?

kilogram szprotek, czy kilogram wieloryba ?


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Cyryl » poniedziałek 31 sierpnia 2020, 06:19

Marcel2727 napisał(a):
Cyryl napisał(a):porządny klej do szyb samochodowych kosztuje poniżej 50zł - wypróbuj.


:wow: :wow: :wow:

A potem to odklejaj, bardzo łatwy sposób na uszkodzenie szyby...


dlatego pisałem, abyś przykleił sobie do czoła.
po do domniemania i domysłu, możesz to sprawdzić doświadczalnie, skoczysz z pałacu kultury osiągniesz 1g - zobaczymy, przy lądowaniu będzie o wiele więcej g, ale sprawdzimy czy klej nie będzie mniej kleisty.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez ks-rider » poniedziałek 31 sierpnia 2020, 09:15

Cyryl napisał(a):dlatego pisałem, abyś przykleił sobie do czoła.
po do domniemania i domysłu, możesz to sprawdzić doświadczalnie, skoczysz z pałacu kultury osiągniesz 1g - zobaczymy, przy lądowaniu będzie o wiele więcej g, ale sprawdzimy czy klej nie będzie mniej kleisty.


Cyryl,

on wogole nie wie co to jest 1 G - i tu lezy pies pogrzebany ! :mrgreen:

No ale on z praktyki mowi ! :mrgreen:

Myslisz, ze te 350 km/h przy tym skoku osiagnie ? :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kamerka samochodowa

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 31 sierpnia 2020, 10:00

ks-rider napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):
:wall: :dumb:


Co w/g ciebie jest ciezsze ?

kilogram szprotek, czy kilogram wieloryba ?


:wink:


Kilogram to kilogram, czemu zadajesz takie pytania? :hmm: :help: :wow:

Idź na bazar i kup pierwszy lepszy uchwyt z sylikonu na bazarku, a potem porządny z poliestrem ze sklepu to zobaczysz jaka różnica :eek2: Zapłaciłem za uchwyt i kamerka nawet nie drgnie, a takie sylikonowe badziewie przywaliło mi raz w twarz :help: Z poliestrem już nie było problemów, wiem co piszę, bo z praktyki. Zasłanianie się teorią z fizyki i jakimiś gramami (G) nie za wiele tu da.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości