Mercedes O405G panel deski rozdzielczej

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Mercedes O405G panel deski rozdzielczej

Postprzez Antonow » niedziela 18 października 2020, 21:36

Mam prośbę. Zacząłem kurs na kat. D. Zacząłem dopiero jazdy mercedesem O405G. Prosiłbym o pomoc w następujących kwestiach: 1) jak nabić układ pneumatyczny autobusu przed jazdą i jaka jest kolejność tego co mam robić. Pamiętam tylko że robi się to przed odpaleniem autobusu 2) do czego służą kontrolki na załączonym zdjęciu, 3) dlaczego po zahamowaniu i włączeniu wstecznego biegu zanim zacznę cofać autobus jeszcze podjeżdża do przodu? W tej sytuacji na pewno mam włączony bieg wsteczny- załącza się kamerka cofania? Prosiłbym jeszcze o radę jak płynnie hamować autobusem dojeżdżając do przeszkody. Mam wrażenie, że naciskając pedał autobus nie wyhamowuje, a jak nacisnę mocniej to robi to zbyt gwałtownie.

Wiem, że zaraz będą komentarze, że to powinien wyjaśnić instruktor. Nie mam co liczyć. Wyszedłem z ZK, instruktor... nie chcę tego komentować. Szkoły jazdy nie mogę zmienić bo narzucono mi ją w ramach programu. Bardzo proszę o pomoc bo na inną liczyć nie mogę

Obrazek
Antonow
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 18 października 2020, 21:23

Re: Mercedes O405G panel deski rozdzielczej

Postprzez Cyryl » czwartek 03 grudnia 2020, 15:06

nie wiem co to za autobus, ale:
1. jeżeli mamy pojazd z manualną skrzynią biegów, to odpalamy zawsze BEZ SPRZĘGŁA.
2. odpalamy na tyle wcześniej, aby mieć trochę czasu na nabicie powietrza (rano).
3. jeżeli pojazd jest wyposażony w tempomat, który podczas postoju służy do sterowania obrotami silnika, możesz pchając na + podciągnąć do np. 1000 - 1200 rpm, aby nie trzymać nogi na gazie.

nie ma obrazka i nie wiem jaką skrzynię biegów ma ten pojazd.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości