Kurs kierowcy rajdowego

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs kierowcy rajdowego

Postprzez strat » niedziela 15 stycznia 2006, 14:21

Interesuje mnie taki kurs w Warszawie. Wiecie moze czy mozna go sobie i gdzie zrobic ? Ile kosztuje i jak wyglada ?
strat
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota 17 grudnia 2005, 22:57

Re: Kurs kierowcy rajdowego

Postprzez kirk » wtorek 17 stycznia 2006, 23:25

strat napisał(a):Interesuje mnie taki kurs w Warszawie. Wiecie moze czy mozna go sobie i gdzie zrobic ? Ile kosztuje i jak wyglada ?

Co rozumiesz przez pojecie kursu kierowcy rajdowego??????????? :)

Chodzi CI o licencje rajdowa ??????/
Jezeli chodzi CI o licencje rajdowa to idziesz do jakiego najblizszego auto moto klubu czy automobilklubu i sie zapisujesz.
Zeby zdobyc licencje krajowa (dawniej licencja rajdowa RII) musisz wystartowac w tzw KJS-ach czyli Konkursowych Jazdach Samochodowych, a nastepnie zdac egzamin teoretyczny z przepisow FIA, Miedzynarodowego Kodeksu Sportowego i regulaminow PZM-tu.

To tak tytulem wstepu, pozdro!!!
"Proste sa dla szybkich samochodów, natomiast zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae
--------------------------
Prawko od: listopad 2000:)
Instruktor:)
Avatar użytkownika
kirk
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek 23 grudnia 2005, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez strat » środa 18 stycznia 2006, 18:44

O to mi wlasnie chodzi, dzieki.
strat
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota 17 grudnia 2005, 22:57

Postprzez Stanisław Szal » niedziela 22 stycznia 2006, 11:26

Witam!
Może mój post nie jest konkretnie na temat, ale jest troszkę powiązany, a chyba nie ma sensu zakładanie nowego tematu....
Czy orjentujecie się może czy są organizowane "rajdy amatorskie". Słyszałem, że podobno jest coś takiego, ale nie wiem gdzie się można załapać na to. Jeżeli mielibyście informacje na ten temat to proszę o podesłanie.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam!
Stanisław Szal
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 22 stycznia 2006, 11:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez kirk » wtorek 24 stycznia 2006, 22:42

Stanisław Szal napisał(a):Witam!
Może mój post nie jest konkretnie na temat, ale jest troszkę powiązany, a chyba nie ma sensu zakładanie nowego tematu....
Czy orjentujecie się może czy są organizowane "rajdy amatorskie". Słyszałem, że podobno jest coś takiego, ale nie wiem gdzie się można załapać na to. Jeżeli mielibyście informacje na ten temat to proszę o podesłanie.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam!

Jezeli chodzi o rajdy amatorskie gdzie moze wystartowac "pospolity" kierowca i samochod to sa to tzw KJS - Konkursowe Jazdy Samochodem - organizuja je Automotokluby. Poszukaj wogol siebie - blisko Twojej miejscowosci takiego auto moto klubu a tam powiedza Ci reszte.
A propos KJS - jest to tzw jazda sprawnosciowa miedzy pacholkami - taka proba sportowa (mini OES) sklada sie ze slalomu, nawrotu, naglych zwrotow itp. Taka proba polega na przejchacniu w jak najkrotszym czasie przejadu miedzy tymi slupkami bez potracen ich.
"Proste sa dla szybkich samochodów, natomiast zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae
--------------------------
Prawko od: listopad 2000:)
Instruktor:)
Avatar użytkownika
kirk
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek 23 grudnia 2005, 15:05
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości