Renault Kangoo wymiana szyb/okien.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Renault Kangoo wymiana szyb/okien.

Postprzez RossoneriDevil » niedziela 14 listopada 2021, 01:35

Cześć, mam problem w postaci okien, od strony tylnej pasażera.
Samochód to renault Kangoo 2, problem leży w tych tylnych oknach, które są tylko lekko uchylne, powstaje maluteńka szczelina. wątpię aby była komfortowa dla pasażerów w dni upalne, niestety klimatyzacji brak.
Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość zamontowania innych szyb/okien/mechanizmu otwierania szyb?
Ktoś może polecić jakąś firmę w Warszawie?
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Renault Kangoo wymiana szyb/okien.

Postprzez Cyryl8 » niedziela 14 listopada 2021, 06:12

Ja zawsze pierwszej kolejności zadaję sobie pytanie: po co?

Swoim samochodem osobowym jeżdżę w 80% sam, w 15% we dwoje, w trójkę, tak aby ktoś siedział z tyłu - bardzo rzadko.
Więc: jak często wozisz kogoś na tylnej kanapie.
Kolejna sprawa, podczas jazdy gdy z przodu otworzysz okna, to pełne otwarcie okien z tyłu spowoduje urwanie głowy pasażerów z tyłu, uchylenie tylnych szyb wydanie mi się wystarczające.
Taki rozwiązanie było w Fiacie 126 Bis, jeździłem czymś takim.

Kolejna sprawą jest to,że aby szyby były otwierane w tradycyjny sposób musi być tak bok skonstruowany, aby szyba wchodziła do wewnątrz i jeszcze zmieścił się tam mechanizm opuszczania.
Musisz się dowiedzieć czy w ogóle jest możliwość montażu otwieranych okien.
Są jeszcze okna z szybami przesuwanymi, jak w starym Żuku, tylko nie wiem czy Renault przewidziało inny system okien, bo robienie ich na zamówienie będzie bardzo kosztowne, a rezultat może nie spełnić oczekiwań.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Renault Kangoo wymiana szyb/okien.

Postprzez RossoneriDevil » niedziela 14 listopada 2021, 16:05

Żona narzeka, że jej będzie gorąco, mamy dziecko, i ona jeździ z nim z tyłu, poza tym, chciałbym wstawić ten samochód na Taxi, napaliłem się bo tanio było, brak klimatyzacji mi nie przeszkadza, bo nigdy nie używałem nawet jak była, ale z tymi szybami może być ból. Na razie zima więc na 6 miesięcy mam spokój :D
Takie przesuwane szyby były fajne, to by wystarczyło tak myślę.
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Renault Kangoo wymiana szyb/okien.

Postprzez Cyryl8 » niedziela 14 listopada 2021, 20:39

moim zdaniem nie będzie takiej możliwości.
na rysunku przedstawiłem przekrój pierwszy od lewej gdzie jest szyba spuszczana w dół w karoserię:
czarne - blacha,
niebieskie - uszczelka,
czerwone - szyba.

po prawej masz system uchylnej szyby,
a w środku system na uszczelkę gumową, gdzie można zastosować szybę odsuwaną.
w tych przypadkach masz blachę zewnętrzą i wewnętrzną zgrzaną na górze.

na zdjęciu masz okno z szyna przesuwną z Żuka.
ale szczerze mówiąc takie rozwiązania stosowane były w latach '60-tych. ostatnio widziałem w Renault 4.
Załączniki
System mocowania szyb.png
szyba Żuk.jpg
Renault-4.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Renault Kangoo wymiana szyb/okien.

Postprzez RossoneriDevil » niedziela 14 listopada 2021, 23:41

To dam sobie spokój, w najgorszym wypadku żona otworzy sobie drzwi, one są przesuwne :)
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości