Wyposażenie motocyklowe

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Wyposażenie motocyklowe

Postprzez turnerka » poniedziałek 02 stycznia 2023, 14:26

Cześć!
Szukam rekomendacji stoperów/zatyczek do uszu.
Na rynku dostępny jest ogromny wybór - od plasteliny za 5zl po zatyczki warte 150.
Zastosowanie - kilkugodzinna jazda szosowa.
Byłoby ekstra jakby nie zagłuszały interkomu.
Dodam, że poruszam się Hondą Africą Twin, a na głowie najczęściej mam shoei gt-air II. Niestety to co męczy mnie w podróży najbardziej to szum powietrza.
Jakiego typu filtry powietrza poza tym polecacie ?
https://readytoride.com.pl/Gabkowy-filt ... 5013-p3929?

Czy warto jest kupować oryginały jak tutaj?
turnerka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 31 stycznia 2013, 10:29

Re: Wyposażenie motocyklowe

Postprzez ks-rider » poniedziałek 02 stycznia 2023, 19:21

turnerka napisał(a):Cześć!
Szukam rekomendacji stoperów/zatyczek do uszu.
Na rynku dostępny jest ogromny wybór - od plasteliny za 5zl po zatyczki warte 150.
Zastosowanie - kilkugodzinna jazda szosowa.
Byłoby ekstra jakby nie zagłuszały interkomu.
Dodam, że poruszam się Hondą Africą Twin, a na głowie najczęściej mam shoei gt-air II. Niestety to co męczy mnie w podróży najbardziej to szum powietrza.
Jakiego typu filtry powietrza poza tym polecacie ?
https://readytoride.com.pl/Gabkowy-filt ... 5013-p3929?

Czy warto jest kupować oryginały jak tutaj?

na rozmowe tel, a tylko 15 % na prowadzeniemotocykla - co jest sefinitywnie
Po pierwsze primo, to wypierdöl ten Intercom w kosmos. O ile w aucie niema toto nic do szukania, tak w motocyklu jest to absolutne NO GO ! ! ! ! !

No chyba, ze chcesz przedwczesnie zycie zakonczyc - powod 85 % potrzebnej koncentracji idzie na rozmowe telefoniczna a jadynie 15 % na koncentracje aby nikogo nie zgarnac, samemu nie pojscw botanike.

Jakich zatyczek bedziesz uzywac nie gra roli, tyle, ze maja gyc wygodne / jkomfortowe. JAko, ze uszy to jak odcisk palcow, wiec to co bedzie dobre dla mnie nie konieczne musi bycdobre dla Ciebie, trzeba wydac kilka zlotych i samemu przetestowac

No chyba, ze chodzi Ci o reklamowanie goownianych filtrow gabkowych. Gdyby byly rewelacja, to producent wyposazal by pojazdyw takowe.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Wyposażenie motocyklowe

Postprzez Radhezz » wtorek 17 stycznia 2023, 00:36

Interkom ble, ale w aucie zestaw słuchawkowy i radio cacy... nie kumam. Zwłaszcza że generalnie tak się uczy w PL jeździć motocyklistów.

Co do szumu w kakakasku to bym powiedział że najważniejszy jest jego typ i model - są lepiej i gorzej wyciszone. Przy czym no cóż, ten akurat wspomniany to nie jest badziew.

Zatem jakie zatyczki - nie wiem które będą akurat osobiście komu pasować, ale ja używam Alpine SleepSoft. Może lepsze by były FlySoft, ale nie latam praktycznie, a spać w dzień mi się zdarza więc używam tego co mam :lol:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Wyposażenie motocyklowe

Postprzez ks-rider » wtorek 17 stycznia 2023, 08:31

Radhezz napisał(a):Interkom ble, ale w aucie zestaw słuchawkowy i radio cacy... nie kumam. Zwłaszcza że generalnie tak się uczy w PL jeździć motocyklistów.


Nie wiem jak w PL ale u mnie na wsi zarowno w aucie jak imotocyklu prawo zezwala na prowadzenie pojazdu gdy jedno ucho jest " wolne ".

Tak wiec uzywanie systemu z jednym glosnikiem jest prawnie dozwolone, w dodatku podczas szkolenia motocyklistow prawo nakazuje uzywanie takiego zestawu.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości