Naklejki na samochod

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Naklejki na samochod

Postprzez Siwy » wtorek 01 sierpnia 2006, 21:43

Dzis moj kuzyn powiedzial mi ze ma dwie niewielkie naklejki "Sparco" ktore moze mi dac jesli chce. Zastanawiam sie tylko czy moge je przykleic na swoja bryke. Ojciec mi kiedys mowil ze trzeba zalatwic na cos takiego (moze mu chodzilo o jakies duze naklejki typu reklamy) pozwolenie or something. Jak to jest ?
Ostatnio zmieniony wtorek 01 sierpnia 2006, 22:29 przez Siwy, łącznie zmieniany 1 raz
W wielkim miescie Puertorico wszyscy jezdza Daewoo Tico
Avatar użytkownika
Siwy
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 22 czerwca 2006, 15:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agawa » wtorek 01 sierpnia 2006, 22:17

Mnie sie wydaje, że możesz sobie przykleic te naklejki bez pytania firmy o zgodę. To dla nich bezpłatna reklama. Napewno sie ucieszą.
Przynajmniej ja bym tak zrobiła. Ale lepiej niech sie wypowiedza Ci drajwerzy, którzy takie naklejki posiadają 8)
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Siwy » wtorek 01 sierpnia 2006, 22:39

Akurat nie o firme mi chodzi :P Naklejka byla kupiona wiec mam pelne prawo ja nakleic chocby i na czolo. Mi raczej chodzilo o jakies pozwolenie z wydzialu komunikacji o ile takie w ogole jest potrzebne. Pewnie przesadzam ale nie chce sie pozniej tlumaczyc z pytan pana z drogowki "czemu samochod jest obklejony ? tak nie wolno" ;P .
W wielkim miescie Puertorico wszyscy jezdza Daewoo Tico
Avatar użytkownika
Siwy
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 22 czerwca 2006, 15:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » wtorek 01 sierpnia 2006, 22:46

Nie boj sie oklejaj ile wlezie, ja mam naklejona naklejke fordclubpolska :-)
Ale myśle poco ta naklejke bedziesz naklejał. Masz cos w samochodzie tej firmy (bo o ile sie nie myle to nazwa firmy robiaca czesci "tjunigowe" )
Ja teraz bym sobie chetnie zakleil dziure w lewym nadkolu :lol:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » wtorek 01 sierpnia 2006, 23:19

Mi raczej chodzilo o jakies pozwolenie z wydzialu komunikacji o ile takie w ogole jest potrzebne. Pewnie przesadzam ale nie chce sie pozniej tlumaczyc z pytan pana z drogowki "czemu samochod jest obklejony ? tak nie wolno"

A jak ktoś sobie pomaluje samochód w paski to też mu się drogówka przyczepi? Nalepiaj jak ci się to podoba. Panów z drogówki powinen tylko obchodzić stan techniczny a nie wytapetowany samochód. Widziałam fajne śmieszne nalepki na tyłach samochodów, więc chyba nie jest zabronione.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ad_aM » wtorek 01 sierpnia 2006, 23:45

Nie wolno tylko zalepiać światełek, przednich szyb i tablic rejestracyjnych. I nie wolno używać nalepek z napisami powszechnie obraźliwymi lub nalepek nauszających "moralność". Ale to podchodzi pod KW anie PoRD ;)
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gardziej » czwartek 03 sierpnia 2006, 22:07

ella napisał(a):A jak ktoś sobie pomaluje samochód w paski to też mu się drogówka przyczepi?


drogowka sie przyczepi podczas kontroli drogowej, a dlatego, ze jesli rejestrujesz kolor niebieski, to samochod musi miec kolor niebieski, po pomalowaniu go w biale paski kolor bedzie niebiosko-bialy i niezgodny z zarejestrowanym. w kazdym razie napewno pare lat temu tak bylo i kolor wpisany byl w dowod rejestracyjny, teraz tego nie widze...
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez ssieger » czwartek 03 sierpnia 2006, 23:22

To ja tak zaraz może powiem, że kiedyś słyszałem, że szyby przyciemniane muszą być również odpowiednia folią z odpowiednim stopniem zacienienia, tak by było widać bez problemu. Ponoć coraz więcej się tego policjantów czepia...
ssieger
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela 23 lipca 2006, 11:35

Postprzez scorpio44 » piątek 04 sierpnia 2006, 00:12

ssieger napisał(a):To ja tak zaraz może powiem, że kiedyś słyszałem, że szyby przyciemniane muszą być również odpowiednia folią z odpowiednim stopniem zacienienia, tak by było widać bez problemu. Ponoć coraz więcej się tego policjantów czepia...

Chodzi o przednie szyby, które muszą przepuszczać przynajmniej ileś tam procent światła (nie pamiętam ile, więc nie chcę wprowadzać w błąd). Zawsze się tego czepiali i czepiać się będą. Mają teraz jakieś zmyślne urządzonka służące do sprawdzania stopnia przepuszczalności światła.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Malcorn » piątek 04 sierpnia 2006, 00:39

to ja się tu odrazu dorzucę:
jak jest z paskami na szyby przyklejanymi u góry
(takimi przeciwsłonecznymi/z napisami-reklamowymi)
Start : 05.11.05
Teoria : xx.xx.xx (zdana)
Praktyka :17.07.06 (zdana,3 podejście)
-----------------------------------------------------------------------------
(2006-08-07) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Malcorn
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 20 czerwca 2006, 19:54

Postprzez Silent » piątek 04 sierpnia 2006, 09:33

Jeśli chodzi o folie na szyby - z pzodu nie może być jakiejkolwiek folii na szybach - o jakimkolwiek stopniu zaciemnienia. Boczne przednie szyby zgodnie z przepisami muszą być szybami tłukącymi się (chyba że jest to samochód pancerny ale wtedy jest homologacja na te szyby). Naklejanie folii sprawia że szyby stają się nie tłukące. Przyciemniać natomiast mozna przednie szyby, aczkolwiek nie może być to przyciemnienie w którym przejrzystość spadnie poniżej 70%, i musi takie przyciemnianie zostać wykonane techniką opalania szyb, a nie naklejania folii.
Obrazek
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Malcorn » piątek 04 sierpnia 2006, 13:17

nie chodzi mi o przyciemnienie całej szyby tylko o pasek powiedzmy 15~ cm u góry
na przykład coś takiego
http://motoaukcja.interia.pl/show_item. ... =118043911
Start : 05.11.05
Teoria : xx.xx.xx (zdana)
Praktyka :17.07.06 (zdana,3 podejście)
-----------------------------------------------------------------------------
(2006-08-07) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Malcorn
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek 20 czerwca 2006, 19:54


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości