rower+silnik

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

rower+silnik

Postprzez luc658 » piątek 13 kwietnia 2007, 23:48

witam na forum.mam nietypowe pytanie ale mam nadieje że ktoś mi pomoże.mianowicie chcę do roweru zamontować napęd ze silnikiem elektrycznym,i chciałbym się dowiedzieć czy będzie się to zaliczało do pojazdów mechanicznych,za poradę z góry dzieki
Ostatnio zmieniony piątek 24 sierpnia 2012, 10:38 przez luc658, łącznie zmieniany 1 raz
luc658
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 12 kwietnia 2007, 23:10

Postprzez disaster » sobota 14 kwietnia 2007, 01:58

Wątpię.
Pod motorower niepodejdzie, bo silnik elektryczny nie ma pojemności.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Postprzez cman » sobota 14 kwietnia 2007, 10:09

Wikipedia napisał(a):Pojazd mechaniczny to posiadający 2 lub więcej kół pojazd kołowy na stałe zaopatrzony w silnik, będący siłą jego napędu. Pojazdy mechaniczne służą do transportu drogowego ludzi i przedmiotów oraz do ciągnięcia przyczep i naczep. Mogą one służyć również do napędu innych maszyn (np. maszyn rolniczych). Nie jest pojazdem mechanicznym rower z zamontowanym silnikiem, jeżeli jego konstrukcja pozwala na poruszanie się w konwencjonalny sposób(za pomocą mięśni nóg).

W zasadzie pojęcie pojazdu mechanicznego nie jest określone szczegółowo w prawie, a powyższy cytat to tylko definicja encyklopedyczna.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

rower+silnik

Postprzez luc658 » sobota 14 kwietnia 2007, 10:56

ok dzięki.powiem prawdę zatrzymała mnie policia na motorowerze,byłem trochę na rauszu.i-pani prokurator ukarała mnie zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.ze względu na dojazd do pracy rowerem tego mi nie zakazała i ztąd moje pytanie,wrazie gdy policia mnie zatrzyma czy nienarobię sobie kłopotów,dzieki.
luc658
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 12 kwietnia 2007, 23:10


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości