Zmiany w egzaminie na kat. C

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez Cyryl8 » środa 15 września 2021, 20:45

od chyba 5 września zostały wprowadzone zmiany w egzaminie na kat. C, który upodobnił się do egzaminu na kat. C+E i D.

na placu manewrowym podczas pokonywania łuku zdający nie musi jechać płynnie, ale ma 5 minut i może podjeżdżać i cofać dowolną ilość razy, byle zmieścić się w czasie.

przy zatrzymaniu się na końcu łuku zdający może raz wyjść i sprawdzić odległość.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez Blacksmith » czwartek 16 września 2021, 12:54

Tak powinno być też na "B". Niemożliwość zatrzymania się w celu korekty toru jazdy to totalna głupota. Wbrew logice i wbrew realiom ruchu drogowego. I nie ma znaczenia czy jest to łatwe czy nie.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez Cyryl8 » czwartek 16 września 2021, 14:45

ja bym jeszcze dodał możliwość pchania samochodu, bo przecież jeżeli chodzi o podjechanie precyzyjne, to przecież lepiej pchać i nikt tego nie zabroni oraz podczas parkowania możliwość nadrzucania tyłu lub przodu ręcznie, aby auto zmieściło się w miejscu parkingowym.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez Blacksmith » piątek 17 września 2021, 04:47

Jesteś człowiekiem po prostu śmiesznym. Rozumiem, że Ty NIGDY PRZENIGDY podczas parkowania nie zatrzymałeś się choć na sekundę gdyby dalsze parkowanie oznaczałoby uderzenie w inny samochód? Nie widzisz tego, że obecny egzamin jest nastawiony tylko na to aby ukraść zuchwale jak najwięcej pieniędzy z kieszeni młodych zdających.

Nie jest to niczym dziwnym. Jako instruktorowi zależy Ci aby jak najwięcej osób oblewało egzamin. Poprawki oznajczają wykupywanie dodatkowych godzin jazdy. Ale ja nie spocznę póki ta patologia zuchwałego okradania obywateli nie dobiegnie końca. Możesz być pewny.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez Cyryl8 » piątek 17 września 2021, 09:18

chyba się nie rozumiemy.
egzamin na kat. C zdają ludzie, którzy chcą pracować w transporcie, chcą zostać ZAWODOWYMI kierowcami.

ZAWYDOWY kierowca, to nie ten który wykonuje zawód kierowcy, ale ten, który posiada wiedzę i umiejętności, aby nazywać się zawodowym.

podczas egzaminu na kat. C+E jest dozwolone podjeżdżanie i cofanie, jest to dla mnie zrozumiałe, bo przyczepa, ale solówką, gdzie cofanie niewiele się różni od cofania osobówką?

dzisiaj na kat. C na łuk masz 5 minut.
jednak normalnie bez zatrzymań cofasz około 30 sekund.
czyli możesz w sumie zdążyć podjeżdżać oraz cofać około 15 razy i taki ktoś zdaje egzamin i będzie nazywał się ZAWODOWYM kierowcą.

tutaj masz przykłady:
https://www.youtube.com/watch?v=y2bkiILvNTw
https://www.youtube.com/watch?v=7-gsqfmhy30

w pierwszym przypadku wyjazd trwał poniżej 4 minut, więc poniżej 5 minut i to są według Ciebie umiejętności wystarczające do bycia kierowcą ZAWODOWYM.

Blacksmith napisał(a):...Rozumiem, że Ty NIGDY PRZENIGDY podczas parkowania nie zatrzymałeś się...


oczywiście, że tak, ale na egzaminie nie, bo zdałem te egzaminy, a miałem ich parę.
na egzaminie uderzenie w inne auto czy obecność osób jest raczej ograniczona, przynajmniej we Wrocławiu.
również na co dzień podczas pisania zdarzają się mi błędy, zdarza mi się sprawdzać jak co się pisze, ale na egzaminie maturalnym pisałem bez błędów.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez gumik » piątek 17 września 2021, 09:47

Poza tym łuk na egzaminie "B", to największy banał.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zmiany w egzaminie na kat. C

Postprzez Cyryl8 » piątek 17 września 2021, 09:53

gumik napisał(a):Poza tym łuk na egzaminie "B", to największy banał.


wygląda, że nie dla wszystkich.
Ty jak wielu innych przejechałeś, zdałeś i dawno o tym zapomniałeś,

ale są pewnie tacy, którzy jeszcze dzisiaj się budzą z krzykiem w nocy, gdy przyśni im się łuk.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości