Zmiany dla kierowców zawodowych

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiany dla kierowców zawodowych

Postprzez Cyryl8 » wtorek 26 kwietnia 2022, 17:07

niedawno (5.04) weszła w życie nowelizacja Prawa o Transporcie Drogowym, która miała uporządkować sprawę uprawnień kierowców zawodowych, ale zmiana ta jak wiele innych wprowadziła totalny chaos.

aby przystąpić do Kwalifikacji Wstępnej lub odbyć Szkolenie Okresowe (obowiązkowe co 5 lat) trzeba mieć profil PKZ, z tym że od wejścia w życie tego aktu prawnego jeszcze nie wydano żadnego PKZ we Wrocławiu, a kolejka kierowców nie mogących wykonywać zawodu z tego powodu rośnie.

egzamin kończący Kwalifikację Wstępną, dzisiaj może przeprowadzać tylko WORD, który we Wrocławiu jest do tego nieprzygotowany, ale całe szczęści z braku wydawania PKZ, chętnych do zdawania nie ma.

kierowcy przyjeżdżający z poza UE, chodzi tu głównie o Ukraińców i Białorusinów muszą przedstawić potwierdzenie prawa jazdy wydane przez odpowiedni ich urząd.
dzisiaj spora liczba kierowców z tamtych krajów w Polsce pracuje i co prawda prawo niby nie działa wstecz, ale gdy będą musieli odbyć Szkolenie Okresowe, będą musieli wyrobić PKZ, a bez tego potwierdzenia tego profilu nie otrzymają.
i tu problem, bo na Ukrainie wojna i większość urzędów nie pracuje.

jednym słowem od 5 kwietnia (dnia wprowadzenia tych zmian) wszystkie OSK we Wrocławiu w zakresie szkolenia kierowców zawodowych - stoją, nie ma ludzi ani na KW, ani na SzO, a kierowców brakuje.
przy braku kierowców na rynku przed zmianami, ten brak stanie się bardziej odczuwalny.
Cyryl8
 
Posty: 964
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości