Co to za bzdura???

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Co to za bzdura???

Postprzez Mara » sobota 28 lutego 2004, 00:04

Właśnie usłyszałam w TV że młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu będą musieli przyglądać się poślizgom kontrolowanym w wykonaniu dobrych kierowców - obowiązkowo!!! (źródło informacje - Polsat). I ma to kosztować 140 złotych. Rozumiem żeby ćwiczyć poślizgi ale przyglądać się??? Czy to jakiś żart? Wiecie coś na ten temat??
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » sobota 28 lutego 2004, 00:23

z tego co ja czytalem na onecie to ma to wygladac tak.

jest to tylko propozycja, a nie gotowa ustawa. kazdy kierowca po zdaniu egzaminu w ciagu 6 miesiecy bedzie musial wykupic 2 godziny (140 zlotych) na jazde z profesjonalnym kierowca. z tego co wyczailem to bedzie siedzial na miejscu pasazera, albo sie przygladal z boku jak taki profesjonalista jezdzi.

co dla mnie jest absolutna GLUPOTA. tylko zeby wyciagnac wiecej kasy od zdajacych. bo co takie gowniane 2 h moga nauczyc, zwlaszcza ze to nie nowi kierowcy beda za kolkiem tylko jakis pajac profesjonalista.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » sobota 28 lutego 2004, 00:40

Mara tez to obiło mi sie o uszy ale to zasługa naszych bardzo mądrych polityków, którzy juz "zdzierają" z kogo sie tylka da, zaczynając od szkół, szpitali, górnictwa, różnego rodzaju placówek ( teraz zamykają jedną z nielicznych placówek dla ludzi niewidomych) a kończywszy na taksówkarzach i kursantach, No w sumie moze by tak wymieniac bez końca ale dla "niektórzych" poitykom należą sie duuuże pensje po to zeby nie było korupcji w naszym kraju, A politycy potrafią tylko myśleć z kogo by teraz ściągnąc kase.......
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez ezka » sobota 28 lutego 2004, 00:50

hmmm rzeczywiscie beznadziejny przepis. przeciez prawie kazdy mlody kierowca juz co nieco widzial. chociaz z drugiej strony ciekawe jakie beda wymagania dla takiego "profesjonalnego kierowcy" moze by sie udalo zalapac na fajna fuche :wink: :)
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez Łakom » sobota 28 lutego 2004, 00:57

ezka zapomni :D
jestem przekonany w 100 % o ile taki przepis wejdzie ze tam kobiety nie zatrudnią, samo słowo fachowiec mówi samo ze siebie :D :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez ezka » sobota 28 lutego 2004, 14:09

hehe nie wiem, ale moze sie zdarzyc ze osoba, ktora bedzie zatrudniac, bedzie kobieta i zadziala babska solidarnosc :D poza tym jak taki przeis wejdzie w zycie to ja juz bede miala z rok prawo jazdy, wiec mozna by dolazyc wyklad z odpowiedzia na pytanie: "jak sie pani udalo w tak krotkim czasie osiagnac tak wysokie umiejetnosci?? i pokonac stereotyp, ze kobieta za kierownica nie powinna siedziec??" :wink: :D
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez Sławek_18 » sobota 28 lutego 2004, 16:30

to jest podajze pomysl gluPOLA, pomysl poroniony.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » poniedziałek 01 marca 2004, 12:34

Dwie godziny obowiązkowe na miejscu pasażera. Jeszcze jakby 1 godzina na miejscu pasażera a druga na miejscu kierowcy to jeszcze miałoby to jakis sens. Ciekawe ile różnych zaświadczeń niedługo będziemy wozili razem z prawem jazdy. Bo to szkolenie miałoby byc dopiero po otrzymaniu prawa jazdy czyli każdy dostałby jakis papierek, który trzeba byłoby pewnie pokazywac przy kontroli.
Nie wiem ile kosztuje jedna lekcja nauki w szkole bezpiecznej jazdy ale wolałabym zapisac się dobrowolnie do takiej szkoły bo tam ja bym była z kierownicą a nie za 120 czy 140 zł siedzieć jako pasażer.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » poniedziałek 01 marca 2004, 15:18

kurs taki kosztuje okolo 600 zlotych z tego co pamietam i napewno nie sa to 2h jako pasazer. sklada sie z wykladow, i praktyki (jazda samochodem z trolejami, kontrolowane poslizgi, omijanie przeszkod itp)

pewnie jakis znajomy gluPOLA prowadzi takie kursy i chce sobie zwiekszyc dochody, wiec trzeba wprowadzic odpowiedni przepis aby napchac prywatne kieszenie z portfeli zdajacych.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 01 marca 2004, 15:45

miros napisał(a):kurs taki kosztuje okolo 600 zlotych z tego co pamietam i napewno nie sa to 2h jako pasazer. sklada sie z wykladow, i praktyki (jazda samochodem z trolejami, kontrolowane poslizgi, omijanie przeszkod itp)

pewnie jakis znajomy gluPOLA prowadzi takie kursy i chce sobie zwiekszyc dochody, wiec trzeba wprowadzic odpowiedni przepis aby napchac prywatne kieszenie z portfeli zdajacych.
http://www.sjs.pl/?pg=training-sub&id=1
ja sie tam mam zamiar kieedys wybrac, jak se kupie samochod.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » poniedziałek 01 marca 2004, 21:44

troche dziwne te kursy, jakos krotko trwaja, i tyle kosztuja. w warszawie na powstancow slaskich przy wordzie jest fajna szkola nauki bezpiecznej jazdy. znacznie mniej kosztuje i wiecej godzin jazdy.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 29 gości