teoria, pomyłka? ważne!!!

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

teoria, pomyłka? ważne!!!

Postprzez jach » piątek 09 kwietnia 2004, 18:29

Na tej stronie jest pytanie o to jaki się zapali sygnał po żółtym. Bez głębszego zastanawiania się zaznaczyłem, że zielony. Gdy sprawdzałem jednak odpowiedzi mój wybór okazał się zły. Poprawną odpowiedzią jest rzekomo "czerwony". Czy ja mam jakieś zaćminie czy coś im się posrało w odpowiedziach?
jach
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 09 kwietnia 2004, 18:16

Postprzez to ja » piątek 09 kwietnia 2004, 18:32

Jeżeli był tylko sygnał żółty, to następny zapali się czerwony, natomiast jeśli był żółty i czerwony, to wtedy następny zapali się zielony. Przyjrzyj się kiedyś jak będziesz czekał na światłach jako pieszy, jakie zapalają się światła dla samochodów. Albo jak będziesz sam jechał.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jach » piątek 09 kwietnia 2004, 18:36

aaah, no tak, racja. Dziękuje Ci
jach
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 09 kwietnia 2004, 18:16

Postprzez to ja » piątek 09 kwietnia 2004, 18:38

Nie ma za co, każdemu zdarzają się pomyłki, ale na egzaminie uważaj, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym,żeby Ci się to nie pomyliło, bo wtedy może nie być zbyt miło...
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: teoria, pomyłka? ważne!!!

Postprzez Colin is the best » sobota 10 kwietnia 2004, 09:27

jach napisał(a):Bez głębszego zastanawiania się zaznaczyłem, że zielony.

:idea: Moja rada
Nie ucz się pytań na pamięć i najpierw dokładnie przeczytaj wszystko. a dopiero potem zaznaczaj odpowiedzi. Czasem z pozoru banalne pytanie może okazać się zdradliwe przez niedoczytanie treści. A kryje się sporo pułapek - zwaracja uwagę na słówka "nie", bo łatwo na nich o błąd przez przeoczenie. Jak czytasz cały test, to i tak możesz go zrobić bardzo szybko, jeżeli tylko dobrze się orientujesz w przepisach. Ja zazwyczaj nie robię błędów (czasem wpadnie jakiś jeden) i test zajmuje mi 3-5 minut. To jest bardzo szybko, ale wystarczy znać przepsy (średnio 10-16,5 sek na każde pytanie - można spokojnie wszystko przeczytać).
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Re: teoria, pomyłka? ważne!!!

Postprzez Snuj » sobota 10 kwietnia 2004, 11:25

jach napisał(a):Bez głębszego zastanawiania się zaznaczyłem...



I właśnie dlatego niektórzy teorii nie zdają.Poprostu śpieszą się i tyle.
Większość pytań bierze się na logike i jeśli nawet znasz odpowiedż, zanim zaznaczysz POMYSL, porusz wyobrażnią.Masz na to aż 25 minut.

Jeśli chodzi o pytanie i jeśli był do pytania obrazek (a podejrzewam że był ) - SPOJRZ na niego.Zobacz na skrzyżowanie, zobacz na pieszych, zobacz na pojazdy, jak wygląda ustawienie.Jak już mówiłem, trzeba poruszyć wyobrażnią i nie strzelać w ciemno.A poprostu trzeba te pytania wykuć na blache.
Ustępować w pewnych sprawach jest często najlepszą polityką.
Snuj
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 kwietnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości