Błąd w testach?!

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Błąd w testach?!

Postprzez Marek Miernik » piątek 11 kwietnia 2003, 13:11

Test nr 206 z "testów egzaminacyjnych WINFOR`u", (także w testach z IMAGE, także w komputerach w WORD`ach) podaje błędną odpowiedź - wg mnie :?: :!: Jak więc się uczyć, jak zdawać skoro nawet specjaliści nie wiedzą!!!
Marek Miernik
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2003, 13:16

Postprzez miros » sobota 12 kwietnia 2003, 00:35

wiec: moze to byc tylko przeoczenie, ale jesli dwa zrodla maja ten sam blad to moze to tez byc blad spowodowany wejsciem jakiejs poprawki w kodeksie, i poprostu nie zdolano jej jeszcze uwzglednic w testach.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez sd » czwartek 24 kwietnia 2003, 17:28

tam nie ma zadnego błędu moim zdaniem ..... tam chodzi o to ze ten samochód przejeżdza ostatni dlatego ze wlacza sie do ruchu bo wyjeżdza ze strefy zamieszkania ..... tam jest znak zauważyles ? "koniec strefy zamieszkania" ... no a jesli jestem w błędzie to wyprowadzcie mnie z niego ...pozdrawiam :D a tak poza tym to moze wiecie jak oblicza sie drogę calkowitego zatrzymania samochodu .... te pytania 461-464 troche sprawiaja mi trudnosc 8)
sd
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 24 kwietnia 2003, 15:42

Postprzez Marek Miernik » niedziela 27 kwietnia 2003, 13:53

Autko już opuściło strefę (niestety strefa jest do znaku i ani centymetra dalej) :lol: . Poza tym koniec strefy nie oznacza początku skrzyżowania. Może być i tak, że mamy koniec strefy a do skrzyżowania jeszcze z 500 m. No i skąd wtedy by mieli wiedzieć ci którzy jadą "główną" drogą, że to koniec strefy. Według mnie tam powinny obowiązywać zasady ogólne - czyli pierwszeństwo dla jadącego z prawej.
W Olsztynie ten problem roziązano w ten sposób, że za znakiem "koniec strefy" ustawiono znak "stop". :twisted:
Marek Miernik
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2003, 13:16

Postprzez miros » niedziela 27 kwietnia 2003, 17:40

jak mi wiadomo to wiekszosc znakow obowiazuje do najblizszego skrzyzowania.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez sd » niedziela 27 kwietnia 2003, 19:27

miros ... tu chodzi o taką sytuację ze jest skrzyzowanie równorzędne z jednym tylko zaznaczeniem ze samochod nr1 wyjezdza z ulicy gdzie postawiony jest znak "koniec strefy zamieszkania" .. czyli powinna tu byc twoim zdaniem normalnie zasada prawej reki czy on powinien ustapic pierwszenstwa innym pojazdom ?jesli tak to dlaczego ... bo w odp jest ze ma jechac ostatni :roll: a marek..cos tu miesza :!:
sd
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 24 kwietnia 2003, 15:42

Postprzez miros » niedziela 27 kwietnia 2003, 23:24

no i powinien jechac ostatni. widzi znak koniec strefy zamieszkania, czyli znak ten informuje nas, ze ta strefa konczy sie w momecie wjazdu na skrzyzowanie. jesli strefa ta obowiazywalaby tylko do znaku to bezsensowne byloby jego ustawienie.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez sd » niedziela 04 maja 2003, 21:05

mam zapytanie bo moim zdaniem jest tu lekka sprzecznosc w 2 pytaniach dotyczących znaku który oznacza "zakaz postoju na ktorym jest napisane 5min" ....no wiec 1 pytanie brzmi "za tym znakiem na chodniku dozwolony jest postoj nie dluzszy niz 5 min ..i prawidlowe odp to samochodu os i motocykla ..ok z tym sie zgadzam .....z kolei w nastepnym pytaniu z tym samym znakiem ktore brzmi "za tym znakiem na chodniku zabroniony jest postoj ... i proponowane odp to A sam.os w dni nieparzyste miesica ....B sam.os ponad 5min C motocykli niezaleznie od czasu jego trwania i wiecie jaka powinna byc odp B .... no a w takim razie C ?! co z tym motocyklem ?! z tamtego pytania wynika ze nie moze on miec postoju dluzszego niz 5 min a z tego 2 ze jego postój nie zalezy od czasu ????? :!: :x
sd
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 24 kwietnia 2003, 15:42

...

Postprzez Mmeva » poniedziałek 05 maja 2003, 09:12

wszystko jest w parządku, wystarczy pomyslec logicznie,

dozwolony jest postój nie dłużej niż 5 minut - tzn, że w 2 pytaniu powinna być tylko odpowiedź B,

co do odp. C ( zabroniony jest postój motocykli, niezależnie od czasu jego trwania ) jest ona błędna ( bo motocykle także moga stać, ale krócej niż 5 minut ), a pkt. C zabraniałby im postoju wogóle ...

PS. A tak na drugi raz - cytuj te pytania jakoś po ludzku i przejrzyście, bo z tej kilkulinijkowej plątaniny niewiele na pierwszy rzut oka widać ... :shock:
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Marek Miernik » wtorek 06 maja 2003, 17:07

1. zgodnie z ustawą "strefa zam.." rozpoczyna sie od znaku D-40 (przecież nie wcześniej!) a kończy się na znaku D-41 (bo niby dlaczego dalej)!
2. Wjazdy i wyjazdy ze strefy to nie zawsze skrzyżowania.
3. Z rys. widać, że od znaku D-41 do skrzyżowania jest jakieś ~ 15 m a kierowca tego znaku już nie widzi - "miros" a ty widzisz?!
4. "miros" dobrze mówisz jak Ci wiadomo większość znaków obow... do skrzyżowania ale niektóre np. D-41 tylko do znaku.
5. w tej sytuacj wg mnie powinna obowiązywać zasada prawej strony
czyli zgadzam się z "Sd" - ale nie mieszam. :D
Marek Miernik
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2003, 13:16

Postprzez Mmeva » wtorek 06 maja 2003, 17:31

Marek Miernik napisał(a):1. zgodnie z ustawą "strefa zam.." rozpoczyna sie od znaku D-40 (przecież nie wcześniej!) a kończy się na znaku D-41 (bo niby dlaczego dalej)!


ale przecież znaku nigdy nie stawią równo na lini ( jak zaczyna się skrzyzowanie) tylko wczesniej , nie widziałam akurat rysunku do tego testu, ale wydaje mi się, że jednak miros ma rację

poza tym wyjazd ze strefy zamieszkania zwykle konczy się skrzyżowaniem

a jak masz wątpliwości, to istnieje jeszcze zasada, że wyjezdżając z działki, parkingu etc. ustepujesz pierwszeństwa innym
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

strefa - do znaku!!!

Postprzez Marek Miernik » piątek 30 maja 2003, 10:31

Ustawa nie może pozostawiać wątpliwości.
Strefa zam. kończy się ok. 15 -10 m przed skrzyżowaniem i jak dalej interpretować, kto ma pierwszeństwo?, wg. mnie obowiązują w takiej sytuacji zasady ogólne - czyli pytanie nr 206 ma błędną odpowiedź!
Znaków nie stawia sie na samym skraju skrzyżowania wtedy gdy ustawa zezwala np. ustąp pierwszeństwa, kóry ustawia się wcześniej nieco, i który przecież dotyczy skrzyżowania. :D
Marek Miernik
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2003, 13:16

Re: strefa - do znaku!!!

Postprzez Mmeva » piątek 30 maja 2003, 20:30

Marek Miernik napisał(a):Ustawa nie może pozostawiać wątpliwości.
Strefa zam. kończy się ok. 15 -10 m przed skrzyżowaniem i jak dalej interpretować, kto ma pierwszeństwo?, wg. mnie obowiązują w takiej sytuacji zasady ogólne - czyli pytanie nr 206 ma błędną odpowiedź!
Znaków nie stawia sie na samym skraju skrzyżowania wtedy gdy ustawa zezwala np. ustąp pierwszeństwa, kóry ustawia się wcześniej nieco, i który przecież dotyczy skrzyżowania. :D


Teoretycznie ustawa nie może pozostawiać watpliwości - w praktyce Polska to "rzeczpospolita prawników" i wiekszośc aktów prawnych ( nie tylko kodeks drogowy) pozostawia wątpliwosci nie tylko zwyklemu człowiekowi, ale i ekspertom ...

Co do oznakowanie polskich dróg to także nie jest najlepsze - weźmy chociaż kwadratowe ronda; czy skrzyzowania, na ktorych na pierwszy rzut oka nie wiesz, czy jedziesz glowną, czy jest to skrzyżowanie równorzędne ( ty nie masz znaku, że jedziesz głowną, a A7 na drodze poprzecznej nie jestes w stanie dostrzec, bo ustawione jest za daleko ) ...

Masz rację, że SZ teoretycznie kończy się na znaku, ale wyjeżdżając na skrzyżowanie te 10 czy 15 m za znakiem powinieneś ustapić pierwszeństwa przejazdu - wyjeżdżasz spod przyblokowego parkingu, z wewnatrzosiedlowej uliczki , z działki etc. - przecież znak SZ stoi właśnie w takich miejscach - i ( nawet, gdyby go nie było ) powinieneś ustapić.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Slawek » poniedziałek 02 czerwca 2003, 12:59

Jeśli za znakiem strefy zamieszkania nie ma już żadnego innego, to wtedy trzeba ustąpić oczywiście wszystkim. Jeżeli za końcem strefy jest np. ustąp pierwszeństwa, to wtedy jest to normalne skrzyżowanie. Tak przynajmniej jest u mnie :D
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Marek Miernik » niedziela 08 czerwca 2003, 14:02

Znak D1 musi być odwołany przez następny znak D2 i stąd wiemy, że już nie jesteśmy na drodze z pierwszeństwem - to w zw. z znakiem A7.
A w sprawie SZ mam ciężki orzech do zgryżienia by Was przekonać do mego toku myślenia.
1.Ustawa nie może nikogo wprowadzać w błąd bo wynikłyby straszne konsekwenćje - czyli musi być zgodna i w teorii i w praktyce i jeśli są błędy to się je poprawia.
2. Skad kierowca ma wiedzieć, że skrzyżowanie do którego dojężdża (jeśli nie widzi znaku D40 bo jest daleko) jest skrzyżowaniem z SZ (dot. pyt 206).
3. A jeśli skrzyżowanie z SZ wygląda jak normalne skrzyżowanie
4. Osiedla są wszędzie - ludzie żyją przecież w mieście.
5. Jedne osiedla mają SZ inne nie jak w życiu.
6. Kierowca ma rozpoznawać skrzyżowania po znakach lub ich braku (wtedy równorzędne); lub gdy drogi są twarde i jedna ma dł. większą niż 20m.
7. Droga działkowa przeważnie miękka - wtedy wiadomo.
8. Wjazdy na parkingi są oznakowane i też wiadomo a ten kto wyjżdża z parkingu to chyba wie .
9. PYTANIE 206 JEST BŁEDNE BO POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI I NA DODATEK WYSTĘPUJE NA EGZAMINACH PAŃSTWOWYCH NA PRAWO JAZDY
Marek Miernik
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2003, 13:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 81 gości