Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

Postprzez Dadi67 » poniedziałek 04 grudnia 2017, 14:20

Witam. Tak jak w tytule staram się o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B. Niestety za głupotę trzeba płacić. Dostałem wyrok, 3 lata zakazu za jazdę pod wpływem. Aktualnie minęła połowa kary i wystosowałem list do sądu o skrócenie kary oczywiście podając wydaje mi się w miarę solidne argumenty. Dziś odwiedził mnie kurator sądowy przeprowadzić wywiad środowiskowy, rozmawiał ze mną, z rodzicami i pewnie odwiedził jakiegoś sąsiada, wydaje mi się że nie mam z nikim problemów oraz raczej byłem spokojnym człowiekiem przez ten okres. Kilka rzeczy jednak mnie zastanawia zakładając że sąd przychyli się do mojego wniosku.
1. Jeśli skróca mi wyrok to tylko i wyłącznie z założoną blokada alkoholową czy jest szansa że uda się bez tego sprzętu?
2. Będę musiał wykonać "kontrolny egzamin na prawo jazdy" - kontrolny w tym przypadku znaczy zrobić od nowa prawo jazdy i zapłacić za to jak za normalne czy będzie to jakiś inny, inaczej płatny egzamin ?
3. Po zakończeniu kary 3 lat mogę bez problemu jechać wymontować alkomat z samochodu i wsiąść w samochód czy muszę to gdzieś zgłaszać ?
4. Koszt takiego sprzętu, dzwoniłem raz do producenta czy tam dystrybutora tego powiedział mi jakieś 6 tysięcy no ale można też wynająć natomiast gdzieś na jakimś forum czytałem o tym ze to jednak kosztuje jednak grubo dużo więcej i nikt w Polsce tego nie używa no ale to tylko słowa jakiegoś forumowicza.
Robiłem badania lekarskie przy czym do końca kary mam 1,5 roku a lekarz powiedział mi ze za pół roku muszę powtórzyć badania przy czym moje pytanie brzmi, po cholerę starostwo wysyła mi co parę miesięcy pismo że nie dostarczyłem badań skoro miał bym je robić od początku kary już 3 razy płacąc przy tym 990 zł ( pierwszy raz zapłaciłem 330 zł) . Na koniec lekarz stwierdził - Pan przyjdzie pod koniec kary to wtedy taniej pana to wyjdzie ..... Tego nie mogę zrozumieć.

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam :wink:
Dadi67
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 grudnia 2017, 13:46

Re: Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

Postprzez Blacksmith » wtorek 05 grudnia 2017, 16:50

Jeśli nie masz zamiaru wsiadać więcej za kółko pod wpływem to co Ci przeszkadza blokada alkoholowa?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

Postprzez rpa » środa 06 grudnia 2017, 17:07

Blacksmith napisał(a):Jeśli nie masz zamiaru wsiadać więcej za kółko pod wpływem to co Ci przeszkadza blokada alkoholowa?

To pytanie to żart?
Problem pierwszy: możesz jeździć autem wyłącznie z blokadą. Muszę tłumaczyć dlaczego utrudnia to życie?
Problem drugi: cena. Trzeba by było najpierw przeczytać post ze zrozumieniem, żeby się tego dowiedzieć...
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

Postprzez Blacksmith » środa 06 grudnia 2017, 19:21

rpa napisał(a):Problem pierwszy: możesz jeździć autem wyłącznie z blokadą. Muszę tłumaczyć dlaczego utrudnia to życie?

Czy tak trudno dmuchnąć w alkomat?
rpa napisał(a):Problem drugi: cena. Trzeba by było najpierw przeczytać post ze zrozumieniem, żeby się tego dowiedzieć...

Cena wysoka (dla Polaka pracującego w PL), ale czy autor nie wspomniał, że za głupotę się płaci?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

Postprzez rpa » piątek 08 grudnia 2017, 18:41

Blacksmith napisał(a):
rpa napisał(a):Problem pierwszy: możesz jeździć autem wyłącznie z blokadą. Muszę tłumaczyć dlaczego utrudnia to życie?

Czy tak trudno dmuchnąć w alkomat?

Człowieku, czy ty o wszystkim piszesz zupełnie bez rozeznania w temacie? Alkoblokadę montuje się w konkretnym samochodzie. Nie da się jej w razie potrzeby szybko wyjąć i wsadzić w inny samochód.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów kat. B

Postprzez Blacksmith » sobota 09 grudnia 2017, 22:41

Wiem, i nie chodziło mi o alkomat mobilny. A kolega będzie jeździł jednym autem i tyle.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości