Egzamin praktyczny - pytanie o przepisy dot. ilości zdawania

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny - pytanie o przepisy dot. ilości zdawania

Postprzez Vesper » czwartek 20 lutego 2020, 10:16

Dzień dobry.

Do egzaminu praktycznego podchodziłam już 3 razy. Okropnie się stresuję tym egzaminem, tak, że z nerwów, aż mnie trzęsie. Przy pierwszych dwóch razach poległam na placu manewrowym. Jeden popełniony błąd powodował u mnie jeszcze większe nerwy i z tego wszystkiego już sama nie wiedziałam co robię. Za trzecim razem plac manewrowy poszedł gładko, natomiast po ok. 25 minutach egzamin przerwał jazdę po mieście z wynikiem negatywnym - błąd przy zawracaniu z użyciem wstecznego.

Mój instruktor powiedział mi, że po 3-ech niezdanych egzaminach powinnam odbyć 3 jazdy po dwie godziny i w tym zdać u niego egzamin wewnętrzny. Jeśli nie zdam u niego egzaminu wewnętrznego to odwoła mój, już wcześniej, zarezerwowany egzamin.

W związku z powyższym pojawia się moje pytanie, czy jest jakiś przepis mówiący o tym, że po 3 porażkach jest obowiązek wyjeżdżenia 3 jazd i ponownego zdania egzaminu wewnętrznego w OSK ? I czy jak już mój instruktor zwolnił mój numer PKK do WORD to ma prawo odwołać mój egzamin i zablokować mój PKK?

Dodam, że przed egzaminem praktycznym instruktor nie miał do mnie zażaleń, a na jazdach szło mi dobrze.

Będę wdzięczna za odpowiedzi, ponieważ szukałam czegoś na ten temat i nie znalazłam.
Vesper
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 20 lutego 2020, 09:58

Re: Egzamin praktyczny - pytanie o przepisy dot. ilości zdaw

Postprzez skov » sobota 21 marca 2020, 12:28

Vesper napisał(a):W związku z powyższym pojawia się moje pytanie, czy jest jakiś przepis mówiący o tym, że po 3 porażkach jest obowiązek wyjeżdżenia 3 jazd i ponownego zdania egzaminu wewnętrznego w OSK ? I czy jak już mój instruktor zwolnił mój numer PKK do WORD to ma prawo odwołać mój egzamin i zablokować mój PKK?



Od kilku lat nie ma obowiązku doszkalania po trzech niezdanych egzaminach. Instruktor nie może odwołać egzaminu bez twojej zgody.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 109 gości