Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez Chwastek » środa 25 marca 2020, 22:11

Witam

Chciałem w najbliższym czasie zapisać się na kurs prawa jazdy. Niestety jak wiemy obecnie mamy w naszym kraju ogłoszony stan epidemii i w związku z tym kieruję do Was pytanie. Czy kursy i egzaminy na prawo jazdy obecnie odbywają się w "normalnym trybie"? Czy Waszym zdaniem jest obecnie sens zapisywać się na kurs czy lepiej też przeczekać, aż sytuacja się uspokoi i dopiero wtedy wystartować?

Będę wdzięczny za sugestie oraz udzielenie informacji.

Pozdrawiam serdecznie
Chwastek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 25 marca 2020, 21:56
Lokalizacja: Włocławek

Re: Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez maslascher » wtorek 07 kwietnia 2020, 18:30

Zawieszone egzaminy na czas nie określony, przynajmniej w większości WORD.

Kursy zawieszone do wielkanocy. Przynajmniej na razie.

Kat B rób bo przydaje się, jak tylko będzie możliwość.
maslascher
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 17 lutego 2016, 23:13

Re: Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez waw » sobota 25 kwietnia 2020, 15:16

Obecnie część WORDów wznawia zapisy na egzaminy.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez ks-rider » sobota 25 kwietnia 2020, 20:58

Chwastek napisał(a):Witam
Chciałem w najbliższym czasie zapisać się na kurs prawa jazdy. Niestety jak wiemy obecnie mamy w naszym kraju ogłoszony stan epidemii


Pociesz sie, w Niemczech tez wsyzstko stoi.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez Cyryl » poniedziałek 27 kwietnia 2020, 06:35

wrocławski WORD wznawia przeprowadzanie egzaminów od 4.05, ale na razie bez kat. B.

"do egzaminu nie mogą przystąpić:
- osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle gardła, wysypka itd.) lub osoby, u których w okresie ostatnich 14 dni występowały takie objawy;
- osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy bądź osoby, z którymi miały bezpośredni kontakt, przebywały za granicą;
- osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2;
- osoby, których domownicy pozostają w okresie kwarantanny.

na egzamin należy zgłosić się w rękawiczkach jednorazowych oraz w masce zakrywającej nos i usta – osoby, które nie spełnią tego wymogu nie zostaną dopuszczone do egzaminu.
przed egzaminem zdającemu, uczestnikowi szkolenia zostanie zbadana temperatura ciała, w przypadku gdy będzie wynosiła powyżej 37 st. C nie zostanie dopuszczona do egzaminu!
przed przystąpieniem do egzaminu zostaną zdezynfekowane rękawice jednorazowe.
jeżeli w trakcie trwania egzaminu egzaminator stwierdzi u osoby zdającej występowanie kataru, kaszlu, kichania itd. egzamin zostanie przerwany!
"

informacja ze strony WORD

natomiast jeżeli chodzi o OSK, to są zamknięte do 4.05. po tym czasie jeszcze nie wiem jak będą wyglądać wykłady, ja zacząłem prowadzić coś w rodzaju wykładów/konsultacji w zakresie KW na przewóz rzeczy i osób internetowo przez sykpa od 1.04 i mimo że nie jest to obowiązkowe, cieszyło się zainteresowaniem.
jednak traktuję to raczej jako nowe doświadczenie, bo dopiero uczę się posługiwać tym narzędziem nie do rozmowy, ale wykładu oraz musiałem znaleźć miejsce w sieci, gdzie mógłbym udostępniać materiały uczestnikom kursu.

dzisiaj o 11 mamy w firmie szkolenie na temat jak zachować bezpieczeństwo podczas prowadzenia jazd, ale na pewno będą jakieś informacje co dalej z kursami i wykładami.

ps. w naszym kraju nie ma ogłoszonego ani stanu epidemii, ani klęski żywiołowej, ani stanu wyjątkowego.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez gumik » poniedziałek 27 kwietnia 2020, 09:25

Cyryl napisał(a):ps. w naszym kraju nie ma ogłoszonego ani stanu epidemii, (...)

Od 20 marca mamy ogłoszony stan epidemii. Wcześniej był ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Epidemia koronawirusa a egzaminy na prawo jazdy

Postprzez Cyryl » poniedziałek 27 kwietnia 2020, 10:12

o proszę, jakoś mi to umknęło w tej zadymie o wybory.

dzięki za sprostowanie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 59 gości