Prawo Jazdy w Polsce a mieszkam w Niemczech

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo Jazdy w Polsce a mieszkam w Niemczech

Postprzez JanHansGolonka » sobota 09 maja 2020, 17:39

Cześć chlopaki i dzwieczyny ^^

Jestem Jan i mieszkam w Niemczech. Chcem zrobic prawko w Polsce, mam obie obywaltestwa (niemieckie i polskie) oraz miejsce zamieszkania 185dni tez bedzie spelnione - jako warunek by zrobić unijne prawko w Polsce które bëdzie uznawane takze w Niemczech.
Choć z Coronâ to teraz nie wiadomo. Dziwie sie, jako ze mama mnie ostrzegala, czy jest tak ze w Polsce sie czesto nie zdaje za pierwszym razem ? Troche mnie to zniepewnia, bo wydluzyloby to czas ktory musialbym spedzic w Polsce (w razie gdybym nie zdal) ...

Pozdrawiam i milega dnia zyczë wam wszystkim
Jan
JanHansGolonka
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 09 maja 2020, 17:25

Re: Prawo Jazdy w Polsce a mieszkam w Niemczech

Postprzez ks-rider » piątek 29 maja 2020, 17:28

Nie ma nic lepsiejszego jak robienie PJ po taniosci.

1. Kto Ci powiedzial, ze bedzie taniej ? Dolicz sobie koszty dojazdow, stracony czas i jestes dokladnie w tych samych kosztachjakie masz w Niemczech.

2. Zaplacisz 500 € i dokladnie za 500 € bedziesz umial, na wiecej niestety stac Cie nie bedzie.
/ pracowales i odpowiadasz za Betrugsversuch.

3. Trafisz na Beamte/r ktory zainteresuje sieTwoja osoba i sprawdzi czy w tym czasie chodziles do szkoly

4. Gdzie wogole w DE mieszkasz ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Prawo Jazdy w Polsce a mieszkam w Niemczech

Postprzez JanHansGolonka » sobota 11 lipca 2020, 17:57

ks-rider napisał(a):Nie ma nic lepsiejszego jak robienie PJ po taniosci.

1. Kto Ci powiedzial, ze bedzie taniej ? Dolicz sobie koszty dojazdow, stracony czas i jestes dokladnie w tych samych kosztachjakie masz w Niemczech.

2. Zaplacisz 500 € i dokladnie za 500 € bedziesz umial, na wiecej niestety stac Cie nie bedzie.
/ pracowales i odpowiadasz za Betrugsversuch.

3. Trafisz na Beamte/r ktory zainteresuje sieTwoja osoba i sprawdzi czy w tym czasie chodziles do szkoly

4. Gdzie wogole w DE mieszkasz ?

:wink:


Sorki, troszke odlozylem moja sprawe, ale stawiam sie pytaniom! :D

Bedzie taniej. Ale masz racje, najcenniejszy mi czas. Jak bede robil, to bede mial wystarczajaco czasu, nawet kilka lekcji na tydzien mozliwe. Da sie wszystko zalatwic na 1 miesiac ? Badanie lekarskie, godziny nauki plus egzaminy. W przypadku ze nie bede powtarzac.

Za 500€ mi wystarczy :D tylko umiec jezdzic chcem. Zadne tam frykasy ananany i kokosy, z takim PJ moge zyc.

Jacy Beamci ? Jaki Betrug? Jak juz bede mial polskie PJ, to po wszystkim. Moga w DE sprawdzac czy bylem czy nie, ale ostatecznie dokument zostal mi wystawiony. Jedynie unijne PJ musze sobie py tym dac wyrobic.

Pozdro
Jan
JanHansGolonka
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 09 maja 2020, 17:25

Re: Prawo Jazdy w Polsce a mieszkam w Niemczech

Postprzez ks-rider » czwartek 24 listopada 2022, 22:58

JanHansGolonka napisał(a):Bedzie taniej. Ale masz racje, najcenniejszy mi czas. Jak bede robil, to bede mial wystarczajaco czasu, nawet kilka lekcji na tydzien mozliwe. Da sie wszystko zalatwic na 1 miesiac ? Badanie lekarskie, godziny nauki plus egzaminy. W przypadku ze nie bede powtarzac.

Za 500€ mi wystarczy :D tylko umiec jezdzic chcem. Zadne tam frykasy ananany i kokosy, z takim PJ moge zyc.

Jacy Beamci ? Jaki Betrug? Jak juz bede mial polskie PJ, to po wszystkim. Moga w DE sprawdzac czy bylem czy nie, ale ostatecznie dokument zostal mi wystawiony. Jedynie unijne PJ musze sobie py tym dac wyrobic.


Kiedys dalo sie zalatwic wszystko w 2 tygodnie, tylko 2 miesiace wczesniej trzeba bylo zlozyc papiery. Obecnie w czasie korony wszystko leglo w gruzach.

Teorie mozesz zrobic w 7 dni roboczych czyli tydzien i we Wtorek konczysz. Ba nawet moze i egzamin teoretyczny zdasz w drugim tygodniu. I na tym sie skonczy !

Nikt obecnie nie poda Ci terminu w ktorym bedziesz mial egzamin praktyczny.

Co do kosztow, to za 500 bedziesz musial zaplacic za intensywny kurs teori. Same Sonderfahrt'en beda wynosic kolo 700 € do tego zwykla jazdy. To, ze " umisz "jezdzic to pikus, musisz zmienic caly swoj styl jazdy a to niestyty trwa, ja sam jako nauczyciel potrzebowalem 17 godzin, tyle, ze ja mialem juz niemieckie PJ i nie bylem zmuszony jezdzic Sonderfahrten.


JAk zrobisz, to mozesz napisac ile Cie to suma sumarum wynioslo ! :mrgreen:


:mrgreen:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości