Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez Cyryl » środa 17 czerwca 2020, 21:50

gumik napisał(a):...Wystarczyłoby - "chciałbym Wam przedstawić jak wygląda system egzaminowania w Irlandii".


moim zdaniem nie wystarczyłoby, bo:

- dla większości z nas system jest jaki jest, ani lepszy ani gorszy od innych i dla przeciętnego człowieka do opanowania przy średnim nakładzie pracy i zaangażowania.

- dla większości z nas systemy egzaminowania w innych krajach mimo zalet też mają swoje wady.

- tylko jeden człowiek na podstawie jednego swojego egzaminu (bo kolejny był zdany) i informacji od znajomego Rumuna, twierdzi że u nas patologia, w innych krajach to zdający ustala reguły, a egzaminator grzecznie odpowiada na pytania.

dla tego ta informacja o systemie szkolenia i egzaminowania w Irlandii jest skierowana szczególnie do niego.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez szerszon » środa 17 czerwca 2020, 22:28

gumik napisał(a):W ogóle nie wypowiedziałem się tutaj co do naszego systemu egzaminowania, więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć.
To już zauważyłem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez ks-rider » piątek 19 czerwca 2020, 16:31

Cyryl napisał(a):- tylko jeden człowiek na podstawie jednego swojego egzaminu (bo kolejny był zdany) i informacji od znajomego Rumuna, twierdzi że u nas patologia, w innych krajach to zdający ustala reguły, a egzaminator odpowiada na pytania.


Z ciekawosci zapytam, w jakim to kraju zdajacy ustala regoly i jakie to mialy by byc ?

U mnie zdajacy melduje sie na egzamin w kaledarzowym tygodniu od 1 do 56 a TÜV naznacza mu dzien i godzine i to na 2 do 3 dni wczesniej !

Jedynie z egzaminem teoretycznym jest wiekszy porzadek bo mozna to od razu zabuchowac na stronie do tego przeznaczonej.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez Blacksmith » piątek 25 września 2020, 13:47

Kilka słów wstępu... Przepraszam, że odpisuje dopiero teraz i odgrzewam kotleta sprzed paru miesięcy, ale dopiero zapoznałem się z tym wątkiem. A, że według słów Cyryla jest skierowany głównie do mnie to nie sposób nie odpowiedzieć. Dziękuje też koledze za pamięć i uznanie w postaci wątku specjalnie dla mnie.

Mówiąc szczerze nie za bardzo wiem w jaki sposób ten wątek ma we mnie uderzać? Przecież system nauczania i egzaminu w Irlandii jawi mi się jako bliski mojemu wymarzonemu. Myślę, że kolega Cyryl chyba nie do końca rozumie moich poglądów i o co walczę.

Cyryl napisał(a):2. obowiązkowo trzeba zdać egzamin teoretyczny.

A czy ja kiedykolwiek napisałem, że jestem przeciwny egzaminowi teoretycznemu? Jeśli tak to proszę o dowód w postaci linka do wątku z takową moją wypowiedzią. Sam zdałem za pierwszym razem 74/74 punkty.
Cyryl napisał(a):3. obowiązkowo trzeba przejeździć minimum 12h z instruktorem, choć ten w razie kiepskiego radzenia sobie może ten okres wydłużyć według własnego uznania.

No i prawidłowo. Nawet lepiej jak w Polsce, bo jak ktoś bardzo kumaty to ogarnie to i w 12 godzin. Po co ma płacić dodatkowo?
Cyryl napisał(a):4. dostaje się pozwolenie na naukę jazdy z opiekunem na 2 lata.
opiekun musi spełnić parę warunków oraz prowadzić książkę dokumentującą jazdy.
taka nauka ma swoje ograniczenia, nie można wyjeżdżać z kraju (za kierownicą), ograniczenia szybkości, itp.

I to jest piękne! Tak właśnie powinno być też w Polsce. Młody może szlifować prowadzenie pojazdu pod okiem rodzica czy wujka, który nie zedrze z syna/córki kasy. Cały czas bardzo mocno podkreślam to posłom.
Cyryl napisał(a):5. zdawać można najszybciej po owych obowiązkowych 12h jazdy z instruktorem, ale to w praktyce się nie zdarza, najszybciej przeciętnie zdają po roku, półtorej.

No i super, wolność wyboru. Po takim roku nauki pod okiem krewnego każdy normalny zda z zamkniętymi oczami.
Cyryl napisał(a):6. oczekiwanie na egzamin w Irlandii to minimum 3 miesiące.

W moich postulatach chodziło głównie o zbyt długie oczekiwanie na sam egzamin pod WORD'ami i brak szacunku dla ludzkiego czasu. Na szczęście już się to zmieniło, mówiąc nieskromnie możliwe, że dzięki mnie bo o to też uczulałem posłów i ministerstwo.
Cyryl napisał(a):7. nie ma (jak chce nasz ekspert) pojazdów egzaminacyjnych, zdaje się swoim, ale oznakowanym i wyposażonym.

Bardzo dobrze i słusznie jest w Irlandii.
Cyryl napisał(a):8. nie ma placu manewrów, ale na ulicach osiedlowych obowiązkowo parkuje się, cofa się i rusza pod górkę.

Bardzo dobrze. Wszystkie zadania powinny odbywać się w realnym ruchu drogowym na na mieście a nie na sztucznym placu. Taki zdający ma chociaż szansę zapoznać się z autem które może mieć inną czułość hamulca czy sprzęgła (tak tak, nawet pomimo tej samej marki i tego samego modelu tak jest bardzo często).
Cyryl napisał(a):w podstawionych pojazdach na egzamin jest absolutny zakaz wyposażenia w kamerę, więc zaskarżenie oceny egzaminu jest praktycznie niemożliwe.

To akurat faktycznie jest dziwne i niezrozumiałe. Ale nie sądzę aby Irlandowski egzaminator był jeszcze większym chamem i oblewał jak leci z powodu braku kamer.
Cyryl napisał(a):tylko jeden człowiek na podstawie jednego swojego egzaminu (bo kolejny był zdany) i informacji od znajomego Rumuna, twierdzi że u nas patologia, w innych krajach to zdający ustala reguły, a egzaminator grzecznie odpowiada na pytania.

Sam dobrze wiesz, że przesadzasz z tymi stwierdzeniami. Mi chodzi o sprawiedliwość i kulturę. Człowiek płaci pieniędzmi za egzamin i ma prawo chociaż wymagać kultury a nie chamstwa. Oczywiście... Oni dobrze wiedzą na ile sobie mogą pozwolić aby nie odpowiadać za swoje zachowanie karnie. Egzaminator nie użyje obelgi, ale wie jak podnieść mocno stres u zdającego. Czy dalej uważasz, że np. chamskie poganianie mnie na łuku już po chwili podczas mojego przygotowywania się do jazdy po łuku- bo hrabia stał na zewnątrz i mu deszczyk padał- za coś profesjonalnego i prawidłowego? A po moich doświadczeniach i rozmowach z innymi i wyczytaniu morza komentarzy w internecie wiem, że to jest powszechne. A nie że ja mam tylko wiedzę i doświadczenie z kilku egzaminów.

Mam prośbę, jeśli jeszcze szkolisz tego informatora z Irlandii albo masz chociaż do niego kontakt to zapytaj jak wygląda system finansowania Irlandzkich instytucji egzaminowania.
gumik napisał(a):To że gdzies jest gorzej nijak nie usprawiedliwia tego jak jest u nas

Dokładnie. Mądre spostrzeżenie. Chodź wbrew temu co Cyryl chciał udowodnić to w Irlandii system jest dużo lepszy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez Cyryl » piątek 25 września 2020, 15:56

Blacksmith napisał(a):...Na szczęście już się to zmieniło, mówiąc nieskromnie możliwe, że dzięki mnie bo o to też uczulałem posłów i ministerstwo...


we Wrocławiu jakoś się nie zmieniło.
jakbyś mógł nieskromnie uczulić swoich posłów i ministerstwo, bo we wrocławskim WORD dzisiaj oczekuje się na kat. D ponad 3 tygodnie, byłbym niezmiernie wdzięczny, wrocławskie MPK, których dość dużo zdających czeka na egzaminy no i sami zdający też.

podaj jeszcze adres, aby mogli wysłać Ci jakieś wyrazy wdzięczności.

kolega z Irlandii skończył kurs, dawno zdał egzamin i zniknął mi z oczu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez gumik » piątek 25 września 2020, 17:42

Trzy tygodnie czekania pod wordem na egzamin? ;) Z tego co zrozumiałem problemem był brak terminowości ustalonego terminu, a nie samo to, że terminy były odległe
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez Cyryl » piątek 25 września 2020, 20:24

gumik napisał(a):Trzy tygodnie czekania pod wordem na egzamin? ;) Z tego co zrozumiałem problemem był brak terminowości ustalonego terminu, a nie samo to, że terminy były odległe


z tego co napisał nasz wpływowy kolega, była to odpowiedź na informację o okresie oczekiwania w Irlandii

Blacksmith napisał(a):...
Cyryl napisał(a):6. oczekiwanie na egzamin w Irlandii to minimum 3 miesiące.

W moich postulatach chodziło głównie o zbyt długie oczekiwanie na sam egzamin pod WORD'ami i brak szacunku dla ludzkiego czasu. Na szczęście już się to zmieniło, mówiąc nieskromnie możliwe, że dzięki mnie bo o to też uczulałem posłów i ministerstwo...


i raczej nie chodziło tu o stanie przez 3 miesiące pod ośrodkiem egzaminacyjnym/urzędem.

więc jeżeli pisał o oczekiwaniu w WORD, to po co przytaczać moją informację?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez Blacksmith » piątek 25 września 2020, 20:39

Chodziło mi o oczekiwanie na egzamin praktyczny w Wordzie zjawiajac się tam już w dniu egzaminu. Pamiętam, że bodajże 1,5 godziny czekałem aż mnie wywołali mimo, że zjawiłem się punktualnie. Szli wtedy na ilość zdających aby jak najwięcej kasy zgarniać a nie na jakość egzaminu.

P.S- Czytałem gdzieś w internecie anonimową wypowiedź egzaminatora, że jest wkurzony tym, że egzaminatorzy u niego w WORD dostali po cichu zalecenie aby oblewać kiedy tylko to możliwe bez żadnej litości.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez szerszon » piątek 25 września 2020, 21:55

Blacksmith napisał(a):
P.S- Czytałem gdzieś w internecie anonimową wypowiedź egzaminatora, że jest wkurzony tym, że egzaminatorzy u niego w WORD dostali po cichu zalecenie aby oblewać kiedy tylko to możliwe bez żadnej litości.
Pisujesz jeszcze jako anonimowy egzaminator ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez Cyryl » sobota 26 września 2020, 06:09

Blacksmith napisał(a):Chodziło mi o oczekiwanie na egzamin praktyczny w Wordzie zjawiajac się tam już w dniu egzaminu...


teraz rozumiem, ale dlaczego zacytowałeś moją informację o oczekiwaniu w Irlandii i napisałeś to jako swoją odpowiedź na tą informację?

ale jeżeli skrócenie czasu oczekiwania było wynikiem Twoich nacisków na posłów i ministerstwo, a Ty masz taką moc sprawczą (mówiąc nieskromnie), to na pewno jesteś w stanie skrócić okresy oczekiwania na egzamin, jeżeli nie w Irlandii, to chociaż we Wrocławiu.

Blacksmith napisał(a):...Pamiętam, że bodajże 1,5 godziny czekałem...


to jest fantastyczne, że na podstawie jednego przypadku z Elbląga z odległych czasów posłowie i ministerstwo tak ochoczo zainterweniowali.

a wiesz jaki jest teraz czas oczekiwania na egzamin w Elblągu?
czy mam sam dzwonić do WORD-u i większych OSK w tym mieście?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Postprzez ekonomia » środa 07 października 2020, 07:51

zgodzię się z osobą wyżej o tak uraniane poprosimy !! ;p tak tak tak
ekonomia
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 06 października 2020, 20:37

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości