Prawo jazdy kat. B - kwestie formalne

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy kat. B - kwestie formalne

Postprzez Drillazman » niedziela 14 czerwca 2020, 22:23

Cześć wszystkim,

Zakładam temat w związku z pewnymi rzeczami formalnymi związanymi z prawem jazdy kat. B, co do których mam wątpliwości i potrzebowałbym wyjaśnień. Sprawa u mnie wygląda tak, że ostatni raz do egzaminu podchodziłem gdzieś w połowie 2013 roku i niestety się nie udało. Później z pewnych względów musiałem to zawiesić na kołku i odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. W międzyczasie zmieniały się przepisy (kilkukrotnie) i teraz chciałbym dopytać jak to jest z:

1. Kursem prawa jazdy:
Czy w związku z tym należy zdawać kurs od nowa, czy wciąż wystarczy "dokształt" (w sensie godziny do wyjeżdżenia) w szkole jazdy. bo ważność kursu nie przepada? Bardziej interesuje mnie to w kwestii czysto prawnej. Wolałbym jednak zacząć od nowa, jeśli zajdzie taka konieczność ( a z mojego punktu widzenia wystąpi na pewno).

2. Dokumentacja:
PKK wprowadzano w 2013 roku, jak to jest z dokumentacją osób sprzed tej procedury? Mieszkam obecnie w innym mieście, niż zdawałem przed laty egzamin, czy będzie konieczne przesłanie dokumentacji ze starostwa z poprzedniego miasta do tego, w którym mieszkam obecnie? Jeśli tak, to czy można wystąpić o taką dokumentację elektronicznie czy wciąż musi odbywać się to tradycyjnie drogą pocztową?

Z góry dzięki za wyjaśnienia.

To mój pierwszy post tutaj, więc jeśli założyłem go w nieodpowiednim dziale to sorka i prosiłbym o przeniesienie go do właściwej sekcji.
Drillazman
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 14 czerwca 2020, 21:19

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 120 gości