Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » piątek 16 października 2020, 16:23

firma z którą współpracuję w ramach jakiegoś projektu UP organizuje kurs kat. D i Kwalifikacji Wstępnej w 100% dofinasowany.
jest parę warunków do spełnienia, 30 lat, zamieszkanie na Dolnych Śląsku, posiadanie prawa jazdy kat. B itp.

jeżeli jest ktoś chętny zapraszam na PW.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Autobusiarz » poniedziałek 19 października 2020, 02:05

Odradzam kursy w prywatnych OSK we Wrocławiu,ze względu na opłakany stan autobusów szkoleniowych.
Jeżeli ktoś myśli o kursie kat.D to jedyną rozsądną opcją jest wyrabianie uprawnień bezpośrednio w MPK-uruchomili niedawno swój ośrodek,pozatym po ukończonym kursie ma ma się gwarancję pracy za sensowne pieniądze.Mimo szkolenia na automatycznej skrzyni biegów prawo jazdy wydawane jest bez kodu ograniczeń.
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » poniedziałek 19 października 2020, 06:25

Autobusiarz napisał(a):Odradzam kursy w prywatnych OSK we Wrocławiu,ze względu na opłakany stan autobusów szkoleniowych...


a może byś kolego najpierw zastanowił się nim coś napiszesz?
1. skąd we Wrocławiu weźmiesz nie prywatne OSK?
2. zapraszam na jazdę próbną celem zapoznania się z pojazdami szkoleniowymi i dopiero wydawania opinii.

we Wrocławiu na kat. D szkolą tylko: Kursant (VanHool 2014), ADJ (Irisbus 2017), Danuta (autobus z 2016), dorywczo BiS (w miarę świeże auto) i Delta (nowy autobus) z Nowej Wsi Polskiej, która raz na rok, może dwa realizuje jakiś kurs z funduszy unijnych i to wszystko.

kolega ma wieści z czasów gdy autobusami szkoleniowymi były MAN-y (Kursant, Manewr, Koszela), bo również WORD miał takie autobus, ale to było ponad 7-8 lat temu.

MPK potrzebuje tylu kierowców, że mimo swojego ośrodka (mają jeden autobus i dwóch instruktorów) nie są w stanie ich przerobić i zlecają podwykonawcom, którzy jeżdżą tymi "niby" w opłakanym stanie autobusami.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Autobusiarz » poniedziałek 19 października 2020, 12:24

Dodatkowo w Ośrodku MPK masz zdecydowanie lepsze przygotowanie praktyczne.
Jeszcze 4 lata temu uczyłem się na ponad 20 letnim autobusie w tym wspaniałym prywatym OSK.Nigdy więcej.

Wyczuwam pewną desperację-odkąd na zajezdni jest własny ośrodek,prywaciarze szukają chętnych na koniec kursy po forach internetowych :-).
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » poniedziałek 19 października 2020, 19:41

Autobusiarz napisał(a):Dodatkowo w Ośrodku MPK masz zdecydowanie lepsze przygotowanie praktyczne...


Jesteś już doświadczonym kierowcą, jednak zapraszam do siebie na powiedzmy dwie godziny gratis i może wtedy ocenisz poziom przygotowania praktycznego i opiszesz.

Jestem do dyspozycji w dogodnym dla Ciebie terminie.
Kontakt na PW.

ps.
Obaj instruktorzy szkolący obecnie w OSK MPK do niedawna szkolili dla prywatnych OSK, więc co takiego się stało, że teraz ich poziom tak wzrósł Twoim zdaniem?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Autobusiarz » wtorek 20 października 2020, 01:19

To się stało,że szkolenie obejmuje objeżdżanie linii autobusowych,łącznie z wjazdami na wydzielone torowiska i buspasy,jest prowadzone na niemal identycznym autobusie jak ten,który będzie się prowadziło podczas pracy a plac manewrowy jest równy i ma wyraźnie namalowane linie.
W przeciwieństwie do pozostałych OSK,gdzie Linie są wytarte,albo podwójne,Po placyku jednocześnie jeździ autobus,ciężarówka,motocykl i papamobile,a w szkoleniowych walonych autobusach po Niemcu lewarek od skrzyni biegów lata jak żyd po pustym sklepie a wybierania biegów przypomina mieszanie kijem w wiadrze z gwoździami.

Czyżbyś o tym nie wiedział/wypierał to z pamięci?

Ja za prowadzenia autobusu zawsze otrzymuję pieniądze,więc za przyjemność poprowadzenia przeze mnie autobusu szkoleniowego musiałbyś mi zapłacić.I to o wiele więcej niż zarabia instruktor kat.D
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » wtorek 20 października 2020, 07:21

W dalszym ciągu zapraszam, abyś sprawdził i pojazdy i poziom szkolenia.
Na prawdę nie wezmę od Ciebie grosza, namówię właściciela, aby poszło to z mojej kasy, mimo że zarabiam mniej od Ciebie, dużo mniej.

ps.
W WORD-dzie były również podwójne linie do kat. C i C+E (identyczne jak do kat. D), a teraz są potrójne, bo doszły do kat. C+E ciągnik/naczepa, te są żółte.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » wtorek 20 października 2020, 17:32

Autobusiarz napisał(a):...Ja za prowadzenia autobusu zawsze otrzymuję pieniądze,więc za przyjemność poprowadzenia przeze mnie autobusu szkoleniowego musiałbyś mi zapłacić.I to o wiele więcej niż zarabia instruktor kat.D


no dobra określ stawkę ile miałbym Ci zapłacić za zaszczyt jaki ma mnie spotkać, może okazać się, że taniej będzie zaprosić Tomka Kuchara, czy Roberta Kubicę.

natomiast nie wiem skąd znasz zarobki instruktorów kat. D?
różnica między firmą prywatną, a powiedzmy MPK (które jest również prywatne na statusie Sp. z o . o.) polega na tym, że pracownicy dostają kasę wedle uznania właściciela.
czyli słabi mogą zarabiać grosze, a dobrzy dużo.
natomiast w MPK zarobki muszą być w zakresie grup zaszeregowań nie zależenie od jakości pracy.

dlatego jeżeli ktoś ma dużą wiedzę i wysokie umiejętności, korzystniej mu pracować w firmie prywatnej.
natomiast dla słabych pracowników lesza jest firma "państwowa", która daje im większe bezpieczeństwo jeżeli pracownik nie jest pewien jakości swojej pracy.

dlatego każdy instruktor zarabia inaczej, jeżeli znasz zarobki jednego (nie wiem dlaczego, bo ustalenia między pracodawcą, a pracownikiem to tajemnica handlowa), to nie znaczy, że inni zarabiają tyle samo.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » środa 21 października 2020, 18:06

już szykuję kasę, czy zastanowiłeś się na swoją stawką?
zaproszenie cały czas aktualne.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » czwartek 22 października 2020, 09:14

wymyśliłem jakby to miało wyglądać.

mam 4-6 osób, które są w czasie kursu dla MPK, bardzo chętni aby porozmawiać z osobą już pracującą jako kierowca autobusu na sprawy związane z przyszłą pracą.
co więcej palą się do skonfrontowania własnych umiejętności z doświadczonym kierowcą.

mamy do wyboru dwa autobusy:
12 metrowe Renault i 10,50 Irisbus.
wybrałbym dłuższe Renault, bo Ty takim pojazdami jeździsz na co dzień i oni będą również.
podczas szkolenia uczestnicy kursu przejeżdżają 15-20h na długim autobusie, a potem przesiadają się na Irisbusa, który jest zbliżony do autobusu WORD-owskiego na którym będą zdawać.

moja propozycja jest następująca:
1. siadasz na godzinę za kierownicą i jedziemy w takie miejsca, gdzie będziemy mieli możliwość podziwiać z przyjemnością Twoje umiejętności techniczne prowadzenia autobusu.
2. na drugą godzinę za kierownicą siada uczestnik kursu i Ty prowadzisz go w takie miejsca, gdzie Twoim zdaniem jest trudno, żeby przekonali się, że prowadzenie autobusu w ruchu miejskim to nie zabawa.

potem jak będziesz uprzejmy wobec przyszłych kolegów, mam nadzieję, że udzielisz im odpowiedzi związanych z przyszłą pracą.

z całości zrobię filmik, dostanę zgodę na publikację na FB naszej firmy i dogadam się z MPK, aby również zamieścili na swoim koncie FB jako znakomitą promocję pracy w MPK.

co Ty na to?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Blacksmith » czwartek 22 października 2020, 09:45

Nie widzisz, że kolega "Autobusiarz" stchórzył? Jeszcze te słowa, że mu trzeba zapłacić duże pieniądze aby mógł coś udowodnić. Skrajnie marna wymówka bo dobrze wie że nikt mu za takie coś nie zapłaci.

Na marginesie... Mam szacunek do kierowców autobusów miastowej komunikacji miejskiej i PKS, to musi być pasja bo pieniądze są słabe.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » czwartek 22 października 2020, 10:16

Ja mu zapłacę.
Nic prostszego:

Jeżeli umiejętności kierowcy MPK okażą się dużo wyższe, postaram się jego honorarium zapłacić z działu szkolenia MPK za materiał promujący pracę w tej firmie.

Jeżeli umiejętności szkolonych okażą się wyższe, to dostanę kasę z OSK jako promocja firmy.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Autobusiarz » wtorek 10 listopada 2020, 00:30

Dodatkowo MPK jako jedyne prowadzi szkolenie na autobusie przegubowym.Wybór wydaje się być oczywisty.
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » wtorek 10 listopada 2020, 17:38

jak tam Twoja cena? cały czas zapraszam.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs na kat. D + KW we Wrocławiu

Postprzez Cyryl » środa 11 listopada 2020, 12:54

Autobusiarz napisał(a):Dodatkowo MPK jako jedyne prowadzi szkolenie na autobusie przegubowym.Wybór wydaje się być oczywisty.


jeszcze MPK masz szkolenie za darmo, zapewniona pracę i ciągle mało chętnych, więc co tu jest nie tak?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości