Problem z psychiką odnośnie zdawania egzaminu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z psychiką odnośnie zdawania egzaminu

Postprzez K4Tel » niedziela 03 stycznia 2021, 20:38

Witam, ale mam problem, z dobrym nastawieniem się na zdanie prawka, próbowałem wszystkiego (np. picie melisy, energoli, próbowałem o tym nie myśleć) i się zastanawiam czy coś z moją psychiką nie tak, natomiast gdy widzę jak z poprzedniego OSK, jak i zarówno z obecnego widze na fb, gdy kursantom udaje się zdać i to jeszcze, którzy później zaczęli, wtedy mnie krew zalewa (demotywuje). czeka mnie 5 podejście i dalej się boję, że nie uda mi się, chodź próbuje sobie wmówić, że co będzie to będzie. Z jednej strony chce zdać, a z drugiej strony nie bo mnie stres zjada i chce wtedy zrezygnować z prawka (lecz nie chce rodzicom kasy oddawać, bo chce na coś innego pieniądze w przyszłości przeznaczyć). Nawet nie chce, żeby moja dziewczyna zdała za 1, bo będzie mi wstyd co ze mnie facet, który ma później od niej i to jeszcze mniej podejść, wtedy poczułbym się z utratą godności człowieka oraz obawiam się, że rodzina mnie wyśmieje....

Może jednak powinienem zrezygnować, skoro tak mocno się stresuje, czyli zapewne się nie nadaje ? Instruktor mówił, że technika jazdy ok, lecz ten stres, który nie umiem zniwelować do minimum....
K4Tel
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 21 października 2020, 19:29

Re: Problem z psychiką odnośnie zdawania egzaminu

Postprzez Rayu » czwartek 04 lutego 2021, 08:09

Wydaje mi się, że Twój stres bierze się głównie z presji jaką wywiera na Tobie otoczenie. Rodzice, dziewczyna, znajomi którzy zdążyli już zdać - za bardzo się tym wszystkim przejmujesz i niepotrzebnie się do nich porównujesz. Domyślam się, że o każdym Twoim egzaminie informujesz wszystkich swoich bliskich, może warto tego nie robić i na egzamin pójść w tajemnicy? Zdasz, to się pochwalisz, nie zdasz to spróbujesz jeszcze raz, nikt nic nie musi wiedzieć. A co do Twojej dumy, to daj spokój, choćbyś zdał za piętnastym razem, a Twoja dziewczyna za pierwszym, to nic Ci to z Twojej dumy nie ujmuje. Egzamin państwowy rządzi się swoimi prawami, głównie przez stres, to za którym razem kto zdał absolutnie nic nie mówi o tym jakim ten ktoś jest kierowcą. Może Cię to pocieszy, może nie, ale swoją naukę jazdy zacząłem 4 lata temu, dziewczyna rok po mnie. Ona od dawna śmiga już samochodem, a ja w tym czasie zdążyłem zrobić drugi raz kurs od nowa i tak naprawdę dopiero jutro mam egzamin państwowy, także u Ciebie wcale nie jest źle :D
Rayu
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 lutego 2021, 08:03

Re: Problem z psychiką odnośnie zdawania egzaminu

Postprzez nioh » piątek 05 lutego 2021, 10:27

Witam. Wiem co czujesz, byłem w podobnej sytuacji. Ja np. trafiłem na tragiczny OSK. Krzyki instruktora, przekleństwa i skończyło się na tym, że praktycznie nie skończyłem prawka. Po 4 latach wróciłem na kurs i doszkoliłem się w innej szkole jazdy. Ja miałem dwóch braci, którzy świetnie sobie radzili z samochodami, jak byłem mały to zawsze odsyłali mnie do kuchni do pomagania mamie :) nie rozwinęła się we mnie żadna chęć do motoryzacji i nigdy się tym nie interesowałem samochodami itp. Miałem tak jak ty, koledzy zdawali prawko, rodzina a ja się wstydziłem tego, że nie mam. Po trafieniu do doskonałego wręcz OSK poczułem się na egzaminie dużo pewniej i stres był dużo mniejszy. Myślę, że kluczem do zdania jest rozumienie komend egzaminatora. Jak umiesz coś zrobić i jesteś tego pewien, że dobrze to robisz to dasz radę. Na egzaminie nie ma wielkiej filozofii masz zrobić to, o co poprosi cię egzaminator. Mi pomogła jeszcze jazda skuterem, dość długi miałem skuter 50 i dużo nim jeździłem po mieście. Dzięki temu ,,obyłem" się trochę z jazdą i za kierownicą było mi już dużo łatwiej. Powodzenia
nioh
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 02 lutego 2021, 14:28

Re: Problem z psychiką odnośnie zdawania egzaminu

Postprzez kiteki » poniedziałek 15 lutego 2021, 09:44

pomyśl że jest to jakaś delikana spotkanie z kolegą i idz z takim nastawieniem
kiteki
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2021, 13:13

Re: Problem z psychiką odnośnie zdawania egzaminu

Postprzez PolisyUK » poniedziałek 15 lutego 2021, 22:49

Miałem to samo. I z każdym kolejnym podejściem strach narastał. Użyłem nawet pewnej niedozwolonej metody.
Aż wreszcie musiałem użyć czegoś naprawdę...
Bo jeżdżę dobrze i mój instruktor był ze mnie bardzo zadowolony.
PolisyUK
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 15 lutego 2021, 22:44


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości