C+E parkowanie prostopadle

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

C+E parkowanie prostopadle

Postprzez mates08 » środa 02 marca 2022, 17:00

Witam zdaje w Łomży. Dowiedziałem się że na CE parkowanie prostopadle tyłem można wybrać czy chce się na lewą stronę czy na prawą. Prawda to ? Czy w Łomży nie ma takiej możliwości?
mates08
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota 22 września 2012, 12:38

Re: C+E parkowanie prostopadle

Postprzez Cyryl8 » środa 02 marca 2022, 20:57

rozporządzenie w sprawie egzaminowania nie określa z której strony.
tradycyjnie uczy się i egzaminuje z prawej, co jest trudniejsze bo nie można patrzeć "żywcem" przez lusterko ze swojej strony.
nie słyszałem o wyborze przez zdającego przynajmniej w naszym regionie.

do tej pory słyszałem tylko o jednych parkowaniu prostopadłym z drugiej strony w jakimś ORD na Dolnym Śląsku, ze zwględu na ograniczenia terenu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: C+E parkowanie prostopadle

Postprzez mates08 » środa 02 marca 2022, 21:59

kolega zdawał w ciechanowie i mógł wybrac i mnie instruktor uczy że też mogę wybrać więc może to od niedawna weszło
Druga sprawa przy sprzęganiu nie podpinamy abs na kursie. Zestaw Man tgl i konar przyczepa. W Łomży też tak jest czy lepiej jak będzie wtyczka to ją podpiąć ?
mates08
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota 22 września 2012, 12:38

Re: C+E parkowanie prostopadle

Postprzez Cyryl8 » czwartek 03 marca 2022, 07:38

zmiana wygląda tak:
"Jeżeli infrastruktura placu manewrowego to umożliwia, to przy wykonywaniu zadania parkowanie prostopadłe
wjazd tyłem – wyjazd przodem, kierunek wjazdu w lewo lub w prawo wybiera osoba egzaminowana.”,


od 2 sierpnia 2021
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości