Egzamin kategoria E do C - sprzęganie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin kategoria E do C - sprzęganie

Postprzez Cyryl8 » wtorek 21 marca 2023, 22:08

do tej pory podczas sprzęgania trzeba było podjechać tak, aby sworzeń opadł, wraz z nim klamka, a czerwony guzik schował się.

nie zawsze się to udaje, najczęściej przyczyną jest nierówne podjechanie. wtedy trzeba szarpać przód-tył i próbować podnosić lub opuszczać dyszel.
gdy to nie dawało rezultatów, trzeba było rozpiąć i próbować drugi raz jako korekta.

jednak do tej pory podczas tych manewrów nie wolno było manipulować przy zaczepie.

w czwartek we wrocławski WORD-zie zdawał chłopak i gdy miał kłopoty ze sprzęgnięciem egzaminator powiedział: uderz pan w ten zamek (klamkę).
zdziwiony zdający zapytał:
- a można?
- tak!

po tym kolega instruktor tego kierowcy (zdał) zadzwonił do egzaminatora nadzorującego od którego usłyszał:
- od teraz można.
Załączniki
zaczep 3.jpg
prawidłowo sprzęgnięta przyczepa, klamka na dole, bolec schowany
zaczep 2.jpg
zaznaczony czerwony guzik - bolec, który po prawidłowym sprzęgnięciu musi się schować
zaczep 1.jpg
zaznaczona klamka, która po prawidłowym sprzęgnięciu musi opaść
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Egzamin kategoria E do C - sprzęganie

Postprzez gumik » środa 22 marca 2023, 19:32

A co się zmieniło, że od teraz można? A jeśli nic się nie zmieniło, to czemu kiedyś nie było można?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Egzamin kategoria E do C - sprzęganie

Postprzez Cyryl8 » czwartek 23 marca 2023, 05:03

Otóż nie wszystko jest opisane w przepisach, więc WORD wyznacza sposób sprzęgania.

Jestem zwykłym instruktorem i nie mam na to wpływu.
Nie jestem rzecznikiem WROD-u.

Jest to ułatwienie, więc informuję co we Wrocławiu jest dopuszczone podczas egzaminu C+E.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 186 gości