zielone strzalki wciaz sa

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

zielone strzalki wciaz sa

Postprzez ezka » sobota 22 stycznia 2005, 14:50

no wlasnie a mialo nie byc, o ile pamietam od pierwszego stycznia. odwolali ten przepis czy jeszcze nie zdazyli zdemontowac?
egzamin kat. B zdany 29.12.2003
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez Sławek_18 » sobota 22 stycznia 2005, 16:11

mi tam te zielone strzalki (swiecace) wcale a wcale nie przeszkadzaja.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ezka » sobota 22 stycznia 2005, 19:18

mi tez, juz wyobrazam sobie ile dluzej by autobus jechal... ale rozgadalam paru osobom ze maja zniknac i wyjde na plotkare :wink:
egzamin kat. B zdany 29.12.2003
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez ella » sobota 22 stycznia 2005, 19:35

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=577738
To chyba dopiero ma być.
Zielone strzałki zezwalające na skręt w prawo, choć na głównym sygnalizatorze pali się czerwone światło - zgodnie z rozporządzeniem ministra - będzie można stosować tylko na skrzyżowaniach, gdzie jest oddzielny pas do skrętu.


Zielona strzałka może być stosowana - jak czytamy w ministerialnym rozporządzeniu - w czasie, gdy nie występuje kolizja z innymi uczestnikami ruchu. W praktyce oznacza to skrzyżowania, gdzie jest oddzielny pas do skrętu.

Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jerzyk » sobota 22 stycznia 2005, 21:42

Hmm w takim ukladzie przy takim pasie moglby stac zwykly sygnalizator z trzema strzalkami w prawo...
a takie cos wydaje mi sie malo sensowne, bo zalozenie bylo przeciez takie zeby mozna bylo skrecic wtedy kiedy moglaby wystepowac kolizja z innymi uczestnikami ruchu, ale akurat nic nie nadjezdza.
hmm przeciez to bedzie straszny dodatkowy paraliz ruchu...
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Jurek » środa 26 stycznia 2005, 17:38

no i dobrze ze sa te strzałki przynajmniej w naszych warunkach,tylko trzeba naprawde bardzo ewazac na pieszych jak sie skreca.
Avatar użytkownika
Jurek
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek 24 lipca 2003, 23:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Jerzyk » piątek 28 stycznia 2005, 16:48

[po dluzszym przemysleniu tematu]

hmm. przeciez niewystepowanie kolizji z innymi uczestnikami ruchu nie oznacza wcale osobnego pasa do skretu :!:

popatrzmy sobie na takie skrzyzowanie (codziennie tamtedy jezdze i z dezaprobata patrze na powiekszajace sie korki):

Obrazek

[strzalki nie oznaczaja kierunku ruchu pojazdow tylko oznaczenia poziome :) ]
jade autem barwy purpurowej i chce skrecic w prawo.

zielone swiatlo maja tylko samochody wyjezdzajace z gornej ulicy - i z nimi na pewno nie skoliduje sie moj tor ruchu. wiec tam sygnalizator byc moze pozostanie 8)

ale uczynmy to skrzyzowanie czesciej spotykanym. wystarczy zeby uliczka "z dolu" nie byla jednokierunkowa, a juz auta mogace z niej wyjezdzac (chocby nie wiem jak maly byl tam ruch) mialyby zielone swiatlo, i wtedy juz moglaby wystapic kolizja i strzalke zlikwiduja :cry:
Avatar użytkownika
Jerzyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek 03 stycznia 2005, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Jurek » piątek 28 stycznia 2005, 17:15

i dopiero zaczna sie korki,to znowu przykreca strzałkę

ale uczynmy to skrzyzowanie czesciej spotykanym. wystarczy zeby uliczka "z dolu" nie byla jednokierunkowa, a juz auta mogace z niej wyjezdzac (chocby nie wiem jak maly byl tam ruch) mialyby zielone swiatlo, i wtedy juz moglaby wystapic kolizja i strzalke zlikwiduja :cry:
Avatar użytkownika
Jurek
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek 24 lipca 2003, 23:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez AgaM. » piątek 25 lutego 2005, 00:28

Tak - lepiej żeby te strzałki pozostały - zawsze to jakieś usprawnienie ruchu :)

Jurek napisał(a):tylko trzeba naprawde bardzo ewazac na pieszych jak sie skreca.


Na moim egzaminie już wracając do WORD-u skręcałam na zielonej strzałce w prawo. Po wykonaniu skrętu, egzaminator stwierdził, że powinnam trochę szybciej to zrobić a ja na to: "tak, ale chciałam dobrze sprawdzić, czy czasem jakiemuś przechodniowi nie uda się dotrzeć w tym czasie wprost przed maskę" :D facet już się nie odezwał :) chyba miałam farta...
co Nas spotka za zakrętem....????
Avatar użytkownika
AgaM.
 
Posty: 60
Dołączył(a): wtorek 22 czerwca 2004, 15:00
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez miros » piątek 25 lutego 2005, 12:10

dobra riposta, w tym momencie gosc musial przyznac ci racje, bo bezpieczenstwo ponad wszystko :)
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości