
To o co Ci w końcu chodzi ?
Moderatorzy: dylek, ella, klebek
przez szerszon » sobota 02 marca 2013, 16:51
przez szymon1977 » sobota 02 marca 2013, 21:02
A czy tabliczka T-6b nie byłaby dal tego skrzyżowania identyczna z T-6a? Mógłbyś narysować przedstawić lepsze Twoim zdaniem oznakowanie od obecnego?szerszon napisał(a):Zastanawiałbym sie nad A-6 z T-6b...tylko ta droga idzie zbytnio po łuku.
To co w aktach prawnych nazywa się przejazd łukiem przez skrzyżowanie.szerszon napisał(a):czy mógłbyś podac co dokładnie rozumiesz poprzez "forumowe prosto"
przez szerszon » sobota 02 marca 2013, 23:12
szymon1977 napisał(a):1.A czy tabliczka T-6b nie byłaby dal tego skrzyżowania identyczna z T-6a? Mógłbyś narysować przedstawić lepsze Twoim zdaniem oznakowanie od obecnego?
2.To co w aktach prawnych nazywa się przejazd łukiem przez skrzyżowanie.
przez szymon1977 » niedziela 03 marca 2013, 00:02
Hmmm... a czy takie oznakowanie jest zgodne z "220"? O właściwe rozwiązanie może być trudno. Skręcający w prawo tym łuczkiem wzdłuż torów tak naprawdę nie mają znaku D-1+T-6, który by ich obowiązywał.RossoneriDevil napisał(a):A co do tego skrzyżowania to czy pierwszeństwo będzie na ogólnych zasadach w tej sytuacji ?
szymon1977 napisał(a):A czy tabliczka T-6b nie byłaby dla tego skrzyżowania identyczna z T-6a?
Z całą pewnością byłaby identyczna. I z całą pewnością drogę z pierwszeństwem przejazdu, która przez skrzyżowanie przebiega łukiem (no bo widać wyraźnie, że nie na wprost, ani nie ze zmianą kierunku tylko łukiem o stałym promieniu, który zaczyna i kończy się odpowiednio przed i za skrzyżowaniem) drogowcy przedstawiliby grubą krechą przebiegającą przez tabliczkę T-6 właśnie łukiem, zarówno na tabliczce T-6a, jak i T-6b. (Przyszło mi do głowy zapytać jak kierujący może rozróżnić od siebie identyczne tabliczki T-6a i T-6b, ale ponieważ na razie nie widzę żeby to miało jakiekolwiek znaczenie powstrzymam się.)szerszon napisał(a):Bardzo mozliwe.
Jeżeli zarządca drogi uznał, że droga z pierwszeństwem przejazdu przez skrzyżowanie przebiega łukiem i zastosował oznakowanie, które jednoznacznie każdego zbliżającego się do skrzyżowania o tym informuje (drogę z pierwszeństwem przejazdu przedstawił grubą krechą przebiegającą łukiem przez tabliczkę T-6) nie mam zamiaru zastanawiać się czy w istocie jest inaczej. Nie mam podstaw aby nie stosować się do oznakowania.szerszon napisał(a):...zależy od uznania zarządcy drogi i zastosowania oznakowania.
A od kiedy to przejazdu łukiem przez skrzyżowanie należy sygnalizować kierunkowskazem skoro nie wykonujemy podczas niego ani zmiany kierunku jazdy, ani zmiany zajmowanego pasa ruchu?szerszon napisał(a):ale przy a-6 nie trzeba byłoby sygnalizować , ponieważ według opisu tego znaku "droga prowadzi prosto" mimo że idzie łukiem
Nie. Brak czasu.szerszon napisał(a):nie mogę sie dopatrzyć odpowiedzi na pkt 3 i 5...zamiatamy pod dywan ?
Racja, to ja pokręciłem, że o to chodzi w Twojej wypowiedzi. Przepraszam.szerszon napisał(a):czy mógłbyś mi przypomnieć,gdzie byłem przeciwnikiem T-6a ? ni w ząb nie pamiętam.
Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym porozumiewania się to na prawdę zbyt mało aby zrozumieć język prawny. Proszę bardzo:szerszon napisał(a):...pisząc OBOWIĄZKOWO nie przedstawiłeś żadnego przepisu...
Więc załóżmy, że droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu. W takim przypadku tabliczkę T-6a się umieszcza, no chyba, że... no właśnie, znalazłeś kiedy się tabliczki T-6a nie umieszcza pod znakiem D-1 jeżeli droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu? Wiesz już dlaczego napisałem "OBOWIĄZKOWO" pomimo, że takiego sformułowanie w przepisach nie znajdziesz? Wiesz już dlaczego, jeżeli pod znakiem D-1 nie umieszczono tabliczki T-6 możemy mieć pewność, że droga z pierwszeństwem nie zmienia kierunku na skrzyżowaniu, a co za tym idzie przejeżdżając przez to skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu nie będziemy zobowiązani użyć kierunkowskazu?220 5.2.2.1. napisał(a):Jeżeli droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu, to pod znakiem D-1 umieszcza się tabliczkę T-6a...
przez szerszon » niedziela 03 marca 2013, 08:57
szymon1977 napisał(a):1.Z całą pewnością byłaby identyczna. I z całą pewnością drogę z pierwszeństwem przejazdu, która przez skrzyżowanie przebiega łukiem (no bo widać wyraźnie, że nie na wprost, ani nie ze zmianą kierunku tylko łukiem o stałym promieniu, który zaczyna i kończy się odpowiednio przed i za skrzyżowaniem) drogowcy przedstawiliby grubą krechą przebiegającą przez tabliczkę T-6 właśnie łukiem, zarówno na tabliczce T-6a, jak i T-6b.
2.(Przyszło mi do głowy zapytać jak kierujący może rozróżnić od siebie identyczne tabliczki T-6a i T-6b, ale ponieważ na razie nie widzę żeby to miało jakiekolwiek znaczenie powstrzymam się.)
3.Jeżeli zarządca drogi uznał, że droga z pierwszeństwem przejazdu przez skrzyżowanie przebiega łukiem i zastosował oznakowanie, które jednoznacznie każdego zbliżającego się do skrzyżowania o tym informuje[/b] (drogę z pierwszeństwem przejazdu przedstawił grubą krechą przebiegającą łukiem przez tabliczkę T-6) nie mam zamiaru zastanawiać się czy w istocie jest inaczej. Nie mam podstaw aby nie stosować się do oznakowania.
4.A od kiedy to przejazdu łukiem przez skrzyżowanie należy sygnalizować kierunkowskazem skoro nie wykonujemy podczas niego ani zmiany kierunku jazdy, ani zmiany zajmowanego pasa ruchu? [/b]
5. Brak czasu.
6.Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym porozumiewania się to na prawdę zbyt mało aby zrozumieć język prawny. Proszę bardzo:Więc załóżmy, że droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu. W takim przypadku tabliczkę T-6a się umieszcza, no chyba, że... no właśnie, znalazłeś kiedy się tabliczki T-6a nie umieszcza pod znakiem D-1 jeżeli droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu? Wiesz już dlaczego napisałem "OBOWIĄZKOWO" pomimo, że takiego sformułowanie w przepisach nie znajdziesz? Wiesz już dlaczego, jeżeli pod znakiem D-1 nie umieszczono tabliczki T-6 możemy mieć pewność, że droga z pierwszeństwem nie zmienia kierunku na skrzyżowaniu, a co za tym idzie przejeżdżając przez to skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu nie będziemy zobowiązani użyć kierunkowskazu?220 5.2.2.1. napisał(a):Jeżeli droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu, to pod znakiem D-1 umieszcza się tabliczkę T-6a...
przez szymon1977 » niedziela 03 marca 2013, 11:33
szymon1977 napisał(a):Przyszło mi do głowy zapytać jak kierujący może rozróżnić od siebie identyczne tabliczki T-6a i T-6b, ale ponieważ na razie nie widzę żeby to miało jakiekolwiek znaczenie powstrzymam się.
Że jak!?szerszon napisał(a):Alez smiało... w zależności przy jakim znaku zostały umieszczone.Nie używa sie D-1+T-6b..
Czytaj czytaj czytaj, bo jak na razie Twoje wypowiedzi przypominają pracę maturalną napisaną na podstawie bryku a nie lektury. Im bardziej zagłębiasz się w temat tym więcej braków widać w Twojej wiedzy.170 napisał(a):§ 43.2.Umieszczona pod znakiem D-1 tabliczka T-6a albo T-6b...
Że co!? Owszem, A-6 nie umieszcza się poza obszarem zabudowanym jeżeli droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia na skrzyżowaniu kierunek ale skąd pomysł, że D-1+T-6 umieszcza się TYLKO jeżeli droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia na skrzyżowaniu kierunek?szerszon napisał(a):...fakt sygnalizowania wynika z racji zastosowania znaku D-1 lub A-6 niezależnie od tabliczki...
przez szerszon » niedziela 03 marca 2013, 22:49
przez szymon1977 » poniedziałek 04 marca 2013, 11:36
Nie wiem co dokładnie mieli na myśli drogowcy umieszczając pod znakiem D-1 tabliczkę T-6, czy układ dróg jest nietypowy (jak zwał - tak zwał), ani jaki jest rodzaj tabliczki. Ale jednego jestem pewien, że na tabliczce T-6 drogę z pierwszeństwem przejazdu przez skrzyżowanie przebiegającą łukiem przedstawiono grubą krechą przez tabliczkę przebiegającą łukiem. Faktyczny kształt drogi nie zobowiązuje mnie do sygnalizowania kierunkowskazem. A tabliczka mnie o tym informuje zanim dojadę do skrzyżowania, zanim je tak naprawdę zobaczę.szerszon napisał(a):czy tabliczka z przykładu pokazuje nietypowy układ dróg podporządkownych ?
Powili zaczynasz łapać kontakt z rzeczywistością. Czytaj dalej!szerszon napisał(a):Jedyne co sie przyznaję do niedopatrzenia to użycie T-6b pod D-1 pokazujące układ dróg podporządkowanych na skrzyżowaniu.
przez LeszkoII » poniedziałek 04 marca 2013, 19:34
Zgadzam się, że podczas pokonywania łuku jedziesz już wtedy na wprost. Ale zanim się na łuku znajdziesz masz realny wybór kierunków - 'na wprost' lub 'w lewo'(które za miejscem wyboru przechodzi po łuku/zakręcie drogi na 'na wprost'). Tak zasygnalizuję lewym, bo jest tabliczka T-6a/c a ja zamierzam kontynuować jazdę drogą z pierwszeństwem, która zgodnie z rozporządzeniem musi zmienić kierunek, bo inaczej nie byłoby T-6a/c.szymon1977 napisał(a):Faktyczny kształt drogi nie zobowiązuje mnie do sygnalizowania kierunkowskazem. A tabliczka mnie o tym informuje zanim dojadę do skrzyżowania, zanim je tak naprawdę zobaczę.
przez szerszon » wtorek 05 marca 2013, 00:29
przez szymon1977 » wtorek 05 marca 2013, 01:00
LeszkoII napisał(a):Czy A-6b oraz A-6c mogą występować z tabliczką T-6a lub T-6c?
Widać mało jeździsz i mało czytasz. 220.2.2.6. Ci to wyjaśni.szerszon napisał(a):Nie spotkałem sie. Pytanie -po co stosować ?
LeszkoII napisał(a):Czy D-1 może występować z tabliczką T-6b?
A może podobnie jak w przypadku A-6+T-6b stosowanej na skrzyżowaniach o nietypowym układzie dróg, np. w przypadku drogi z pierwszeństwem przejazdu przebiegającej przez skrzyżowanie łukiem (żaden zapis przecież tego nie zabrania)?szerszon napisał(a):Jak widac z par 43.2 podobno może. Nie spotkałem się.pytanie -po co stosować?
W jaki sposób tabliczka T-6("a" lub "b") informująca o nietypowym układzie dróg na skrzyżowaniu (np. drodze z pierwszeństwem przejazdu przebiegającej przez skrzyżowanie łukiem) może komukolwiek zaciemnić obraz skoro w oparciu o jej treść kierujący dowiadują się kto na skrzyżowaniu będzie miał pierwszeństwo oraz w jaki sposób należy sygnalizować kierunkowskazem zanim na dobre zobaczą skrzyżowanie może? Jaki to ma związek z ideą łamanego pierwszeństwa? I co to w ogóle za idea?szerszon napisał(a):W obu przypadkach tylko zaciemnia obraz i wypacza sens stosowania idei łamanego pierwszeństwa.
przez szerszon » wtorek 05 marca 2013, 01:45
szymon1977 napisał(a):1.Widać mało jeździsz i mało czytasz. 220.2.2.6. Ci to wyjaśni.
2.A może podobnie jak w przypadku A-6+T-6b stosowanej na skrzyżowaniach o nietypowym układzie dróg, np. w przypadku drogi z pierwszeństwem przejazdu przebiegającej przez skrzyżowanie łukiem (żaden zapis przecież tego nie zabrania)?
3.Poniżej przykładowe skrzyżowanie, przez które droga z pierwszeństwem przejazdu przebiega łukiem oznakowane znakiem D-1+T-6.
4.W jaki sposób tabliczka T-6
przez szymon1977 » wtorek 05 marca 2013, 02:23
Racja z A-6 tylko T-6b, pokręciłem literki.szerszon napisał(a):No czytam ten 2.2.6 i w ch...rę nie mogę znaleźć A-6+T-6a.
Dodaj sobie a,b,c lub d to zobaczysz. Wszystkie wyglądają prawie tak samo. Poprawię poprzedni post skoro nic innego Ci do głowy nie przychodzi niż łapać za literki.szerszon napisał(a):.pokaż tabliczkę T-6
przez szerszon » wtorek 05 marca 2013, 02:40
przez szymon1977 » wtorek 05 marca 2013, 23:17