pierwszeństwo przejazdu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

pierwszeństwo przejazdu

Postprzez soulx » niedziela 11 lipca 2004, 21:56

Mam takie pytanie, czy jeżeli jest skrzyżowanie ze światłami(bez znaków drogowych) przy czym są zapalone żółte światła, to jeśli jadę samochodem prosto, a po lewej stronie mam tramwaj który skręca w lewo to czy korzystamy z zasady prawej ręki? czyli ja mam pierwszeństwo? czy nie.Jezeli nie to dlaczego?
soulx
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 11 lipca 2004, 21:44

Re: pierwszeństwo przejazdu

Postprzez Sławek_18 » niedziela 11 lipca 2004, 22:03

soulx napisał(a):Mam takie pytanie, czy jeżeli jest skrzyżowanie ze światłami(bez znaków drogowych) przy czym są zapalone żółte światła, to jeśli jadę samochodem prosto, a po lewej stronie mam tramwaj który skręca w lewo to czy korzystamy z zasady prawej ręki? czyli ja mam pierwszeństwo? czy nie.Jezeli nie to dlaczego?


brrrrrrrrrrrrrr


Tramwaj na drodze rownozednej ma ZAWSZE pierwszenstwo.
A z tego co mowisz w tej sytuacji nalezy tak to skrzyzowanie traktowac.
Tramwaju nie obowiazuje zasada prawej reki. Kiedy opowiadal mi znajomy jak babka wjechala pod tramwaj i tlumaczyla sie bo on mnie mial po prawej stronie.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: pierwszeństwo przejazdu

Postprzez Snuj ze Szczecina » poniedziałek 12 lipca 2004, 00:18

soulx napisał(a):Mam takie pytanie, czy jeżeli jest skrzyżowanie ze światłami(bez znaków drogowych) przy czym są zapalone żółte światła, to jeśli jadę samochodem prosto, a po lewej stronie mam tramwaj który skręca w lewo to czy korzystamy z zasady prawej ręki? czyli ja mam pierwszeństwo? czy nie.Jezeli nie to dlaczego?


To teraz wyobraż sobie, że przejeżdzasz przez takie równorzędne skrzyżowanie, czyli takie skrzyżowanie gdzie nie oznaczono
drogi odrębnymi znakami nadrzędności względem pozostałych i widzisz jadący z lewej tramwaj, ty oczywiście jeżdziesz dalej i dochodzi do kolizji z pojazdem szynowym.Na miejsce przyjeżdza policja i z art. 90 wystawia ci mandat kredytowany w wysokości 300 zł, za nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi szynowemu na skrzyżowaniu równorzędnym.Ty oczywiście krzyczysz "przecież miałem pierwszeństwo", a panowie policjanci - widząc to - kierują cie na ponowne sprawdzenie kwalifikacji do kierowania pojazdem.

Punktów ci przybyło, pieniędzy ci ubyło, samochód zniszczony - ubezpieczenie nie zwróci pieniędzy za szkody i popadasz w depresje.Radze wziąć książeczke z przepisami ruchu drogowego i sobie troche poczytać, bo w póżniejszym czasie taka nieznajomość podstawowych zasad poruszania się na drodze - może się dla ciebie skończyć tragicznie.

Sławek ci dobrze napisał.
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez YAYO_6 » czwartek 17 marca 2005, 00:42

co do tramwajów to stosuj zasadę duży może więcej

aha.. on ma z 40 ton jak jest w duopaczce ;-)
SCANIA - King Of The Road
piękny kolor blu ;-) R:1986
Avatar użytkownika
YAYO_6
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 06 kwietnia 2003, 09:48

Postprzez Robert18 » środa 11 maja 2005, 10:46

Zgadza się tramwaj jest wiekszy i ma zawsze pierszeństwo wiec powinienes mu ustopic !!!!!!!!!!



-> skutki nie ustapienia tramwajowi :D

.chyba sam umiesz ocenic co mo :lol: ze się stac jak najedzie na ciebie 40 ton :D pozdrwaim :D
--------->Nowe Auto Audi A4 200 rok Niemcy <--------------
2.6 litra .V-max 150 km Boze wspaniałe Auto
Avatar użytkownika
Robert18
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 10 maja 2005, 14:37

Postprzez set » środa 11 maja 2005, 12:49

Robert18 napisał(a):Zgadza się tramwaj jest wiekszy i ma zawsze pierszeństwo wiec powinienes mu ustopic !!!!!!!!!!

Nie zawsze...
"Musicie byc mocni moca milosci, ktora jest potezniejsza niz smierc..." Jan Pawel II
Prawo jazdy kat. B zdane za 1 razem: 09.03.2005, odebrane: 21.03.2005
Avatar użytkownika
set
 
Posty: 117
Dołączył(a): niedziela 02 stycznia 2005, 20:38


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości