Odpowiedniki § 97 p.3 w pozostałych krajach UE

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Odpowiedniki § 97 p.3 w pozostałych krajach UE

Postprzez Aclan » poniedziałek 30 listopada 2009, 00:28

Witam.

Zacytuję punkt 3 paragrafu 97 Polskiego PORDu:
3. S3. Sygnał zielony nadawany przez sygnalizator kierunkowy S-3 oznacza, że podczas jazdy we wskazanym kierunku nie występuje kolizja z innymi uczestnikami ruchu.


(dla niezorientowanych - chodzi o sygnalizator 'ze strzałkami')

Przed chwilą całkowicie zaskoczony dowiedziałem się, że na Słowacji i w Chorwacji sygnały ze strzałką wcale nie mają takiego znaczenia! Otóż w tych krajach o kolizyjności/niekolizyjności decyduje dodatkowa zielona strzałka umieszczona PO LEWEJ stronie ZA skrzyżowaniem.

W związku z tym mam pytanie: Czy ktoś z forum się orientuje, jak ta sytuacja przedstawia się w innych krajach UE?

Ma to dla mnie szczególne znaczenie, bo do tej pory poza granicami naszego pięknego kraju zrobiłem ladne kilkanaście tysięcy kilometrów bez znajomości podstawowych lokalnych przepisów. Przyznam, że nie chce mi się grzebać w ichnich kodeksach, w szczególności że dostęp do ich tłumaczeń może być nieco utrudniony.
Aclan
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 07 grudnia 2005, 01:55

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości