Ktorym pasem

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Ktorym pasem

Postprzez Ar » piątek 14 stycznia 2005, 20:06

Czy na drodze o 3 pasach ruchu w jednym kierunku zgodna z prawem jest jazda srodkowym lub lewym pasem :?:
Czy tymi pasami mozna jechac jesli prawy jest zajety lub toczy sie tam wolniejszy ruch?
Jak ma sie ta sprawa w miescie oraz poza miastem?
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez set » piątek 14 stycznia 2005, 20:39

Jest napisane, ze masz trzymac sie jak najblizej prawej krawedzi jesli tylko jest to mozliwe. Jesli prawym pasem toczy sie jakis traktor, a predkosc jest znikoma, to nic nie szkodzi na przeszkodzie jak sobie wjedziesz na ten srodkowy pas.
Jest takie pytanie, wsrod pytan testowych: na rysunku jedzie samochod lewym pasem, 2 prawe ma wolne. Poprawna jest tylko odpowiedz, ze powinnien zjechac na prawy pas (dwie pozostale sa w stylu: moze jechac tym pasem, bedzie jechal poprawnie jak zmieni pas na srodkowy). Cos w tym jest :wink: . Chociaz w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej.
"Musicie byc mocni moca milosci, ktora jest potezniejsza niz smierc..." Jan Pawel II
Prawo jazdy kat. B zdane za 1 razem: 09.03.2005, odebrane: 21.03.2005
Avatar użytkownika
set
 
Posty: 117
Dołączył(a): niedziela 02 stycznia 2005, 20:38

Postprzez Ar » piątek 14 stycznia 2005, 22:00

W testach jest m.in. odpowiedz ze obecnie narusza przepisy ruchu (oczywiscie trzeba ja zaznaczyc).

Ale po co wtedy pozostale 2 pasy :?

Jesli na drodze poza obszarem zabudowanym gdzie jezdnie rozdzielone sa pasem zieleni maluch jedzie niecale 60 kmh podczas gdy dopuszczalne jest 100 wszyscy jada srodkowym, a niektorzy nawet lewym pasem, o ile racjonalne jest, ze lewy pas powinno sie pozostawic wolny, o tyle wedlug mnie nie ma nic zlego w jezdzie pasem srodkowym :wink: , po prostu zastanawiam sie co na takie zachowanie powie drogowka...
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez ella » piątek 14 stycznia 2005, 22:14

o tyle wedlug mnie nie ma nic zlego w jezdzie pasem srodkowym , po prostu zastanawiam sie co na takie zachowanie powie drogowka...

Drogówkę akurat to kto jakim jedzie pasem to wcale nie interesuje :wink: :D


Ar, jakis czas temu zadałeś podobne pytanie
Witam,
mam nastepujaca watpliwosc.
Mowi sie, ze w Polsce jest ruch prawostronny, wiec zawsze trzeba jezdzic prawym pasem takze jesli sa 2 pasy ruchu w jednym kierunku (wyjatek to droga trzypasmowa gdzie mozna jechac prawym i srodkowym pasem).

Jak jednak sytuacja ma sie w miescie ?
Prawie wszedzie obserwuje sie, jak na drodze dwopasmowej (dwa pasy w jednym kierunku) samochody jada jednym i drugim pasem wyprzedzajac sie przy tym prawa strona...


http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1755
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wiedźma » wtorek 18 stycznia 2005, 17:50

ella napisał(a):Drogówkę akurat to kto jakim jedzie pasem to wcale nie interesuje :wink: :D


A tu sie nie zgodzę z tobą. jechałam kiedys z moim chlopakiem i on skręciwszy na skrzyzowaniu wjechał na lewy pas. Jechał nim pzrez pewien czas (nie jakos przesadnie długo), bo prawym coś tam jechało. Własnie miał zjechac na prawy pas, gdy drogówka wyjką dała znac, zeby zjechac na pobocze. Dostał pouczenie - własnie za zbyt długą jazde lewym pasem.
Avatar użytkownika
Wiedźma
 
Posty: 178
Dołączył(a): wtorek 18 stycznia 2005, 16:24

Postprzez Ar » wtorek 18 stycznia 2005, 17:55

Przepraszam, ze praktycznie powtorzylem pytanie, chcialem jednak uzyskac konkretna odpowiedz - najlepiej poparta przepisami (bo jak w kodeksie konkretnej odpowiedzi nie znalazlem).

Niestety wydaje mi sie, ze jest tak jak myslalem - nie ma w 100% konkretnej odpowiedzi na to pytanie...
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Morton » czwartek 20 stycznia 2005, 15:06

Odpowiedz jest jedna: masz obowiazek jechac prawym pasem ruchu. Zmienic go mozesz gdy wyprzedzasz, omijasz innych uczestnikow ruchu lub zajmujesz odpowiednie polozenie na jezdni do skretu na skrzyzowaniu.

Oczywiscie dobrze wiemy, ze rzeczywistosc jest zupelnie inna...
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości