Droga niepubliczna !

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Droga niepubliczna !

Postprzez Hapotam » niedziela 17 lipca 2005, 17:23

Czy grozi mi coś za jeżdzenie z wujkiem po drodze niepublicznej gdy ja nie mam prawo jazdy ?
Hapotam
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela 17 lipca 2005, 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez caicek » poniedziałek 18 lipca 2005, 21:52

Droga niepubliczna to jaka jes bo nie wiem ?? Hmm wiesz co za jazde bez prawka grozi zakaz zdawiania na prawko do 21 roku zycia. Wuejk tez dostanie mandat za udostepnianie pojazdu osobie bez uprawnien... Niewazne czy to droga publcizna czy nie.No ale po takich drogach niepublcziych policja raczej nie jezdzi :] Jak bedziecie uwazac i nikt sie nie kapnie ze nie masz prawka to mozesz sobie nawet z wujkiem po miescie jezdzic :P Pozdrawiam...
Egzamin zdany za pierwszym razem :D:D:D:
02.08.2005
caicek
 
Posty: 26
Dołączył(a): piątek 20 maja 2005, 18:45

Postprzez mirinda » poniedziałek 18 lipca 2005, 23:39

Prawo oruchu drogowym obowiązuje wszędzie. Jezeli będziesz miał szczęście to twoja sprawa,jezeli nie to konsekwencje poniesiesz takie jak przewiduje prawo o ruchu drogowym.
Avatar użytkownika
mirinda
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota 06 listopada 2004, 22:26

Postprzez wiruswww » wtorek 19 lipca 2005, 17:42

Droga niepubliczna znaczy jaka? teren prywatny? jezeli to tak to możesz jeżdzic dowoli i policja nic cie nie zrobi bo nie ma takiego prawa.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez ella » wtorek 19 lipca 2005, 20:16

caicek napisał(a):Droga niepubliczna to jaka jes bo nie wiem ??

Droga niepubliczna to nie tylko droga na terenie prywatnym. To także drogi zakładowe, wewnętrzne osiedlowe, dojazdowe do posesji i gruntów.
caicek napisał(a):No ale po takich drogach niepublcziych policja raczej nie jezdzi
Ale ludzie chodzą, zwłaszcza po osiedlowych. Więc raczej niewskazane dla nauki jazdy.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jjaacc » sobota 23 lipca 2005, 12:19

„ Art. 1
1. Ustawa reguluje zasady ruchu na drogach publicznych oraz w strefach zamieszkania, warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, wymagania w stosunku do osób kierujących pojazdami i innych uczestników ruchu oraz zasady kontroli ruchu drogowego.

2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi, jeżeli jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa uczestników tego ruchu.”
Z tego zapisu wynika że możesz jeździć z wujkiem po takich drogach jednak jeżeli spowodujesz zagrożenie to odpowiesz za to nawet jeżeli wybudujesz sobie prywatną autostradę na swoim prywatnym ogródku.
Trzeba pamiętać również o tym że drogi gruntowe również mogą być publiczne. Chodzi o to czyja ta droga jest,kto jest jej zarządcą.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości