Krzyżówki ze światłami

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Krzyżówki ze światłami

Postprzez kabat » czwartek 15 września 2005, 20:38

Cześć wszytskim!

Mam pewien problem jeżeli chodzi o krzyżówki tzn nie problem tylko nie wiem czy dobrze mi się wydaje, a więc jeżeli jest skrzyżowanie z normalnymi światłami to gdy mam zielone światło to teoretycznie gdy jade prosto i skręcam w prawo moge nie uważaiać na nic bo mam bezwzgledne pierwszenstwo przed pojazdami i pieszymi mówie teoretycznie bo wiadomo zawsze trzeba uważać a gdy skręcam w lewo przepuszczam wszytskie pojazdy? Te jadące prosto i skręcające w prawo? Natomiast gdy jest sygnalizator kierunkowy to gdy mam zielone światło w swoim kierunku to także jest przejazd teoretycznie bezkolizyjny?

Nie długo mam egzamin i chcialbym sie upewnić czy dobrze mysle zeby potem nie było : )
kabat
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 września 2005, 20:21

Postprzez ella » czwartek 15 września 2005, 21:12

a więc jeżeli jest skrzyżowanie z normalnymi światłami to gdy mam zielone światło to teoretycznie gdy jade prosto i skręcam w prawo moge nie uważaiać na nic bo mam bezwzgledne pierwszenstwo przed pojazdami i pieszymi mówie teoretycznie bo wiadomo zawsze trzeba uważać a gdy skręcam w lewo przepuszczam wszytskie pojazdy? Te jadące prosto i skręcające w prawo? Natomiast gdy jest sygnalizator kierunkowy to gdy mam zielone światło w swoim kierunku to także jest przejazd teoretycznie bezkolizyjny?

No nie zupełnie.
Jak masz zielone na wprost owszem jedziesz prosto ale jak skręcisz w prawo to musisz przepuścić pieszych na pasach, którzy też mają zielone. Chyba że za zakrętem nie ma pasów to spokojnie skręcasz i jedziesz.
Co do skrętu w lewo. Owszem przepuszczasz wszystkie te co jadą prosto i skręcające w prawo.
Przy sygnalizatorze kierunkowym jest przejazd bezkolizyjny.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kabat » czwartek 15 września 2005, 21:21

A no rzeczywiście..piesi przy skrecaniu w prawo, racja :) No a reszta się zgadza.
Dzięki ;)
kabat
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 września 2005, 20:21

Postprzez Sławek_18 » czwartek 15 września 2005, 22:45

RANY BOSKIE :!: :shock: :shock:
Nie długo mam egzamin i chcialbym sie upewnić czy dobrze mysle zeby potem nie było
I TY smiesz zadawac TAKIE pytania? Co z tego, ze chcesz sie tylko upewnic, kurde to jest Ojcze nasz ! ! Tego nawet nie mozna nazwac podstawa!
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agawa » piątek 16 września 2005, 08:16

Sławek_18 napisał(a):RANY BOSKIE :!: :shock: :shock:
Nie długo mam egzamin i chcialbym sie upewnić czy dobrze mysle zeby potem nie było
I TY smiesz zadawac TAKIE pytania? Co z tego, ze chcesz sie tylko upewnic, kurde to jest Ojcze nasz ! ! Tego nawet nie mozna nazwac podstawa!


Sławek, nie stresuj kursanta 8) :roll:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wiruswww » piątek 16 września 2005, 10:07

Są podstawy i podtsawki, te pytanie chyba dotyczyło tego drugiego
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Thomasso » piątek 16 września 2005, 10:30

Aż się boję zapytać co zrobi kolega Kabat jak mu na skrzyżowaniu sygnalizację świetlną wyłączą. :shock:
Thomasso
 
Posty: 144
Dołączył(a): piątek 29 października 2004, 15:11

Postprzez kabat » piątek 16 września 2005, 11:06

Ee no spokojnie chłopaki wzystko pod kontrolą...raczej :) Troche przesadziłem, nie 'nie długo' ale za dokładnie miesiąc, ale mam już wyznaczony. Ale nie, ostatnio troche sie zamotałem jak pojechałem do miasta (drugi raz) w którym zdaje egzamin nie porownywalnie innego do tego w którym mam kurs, niektóre krzyżówki mnie rozbrajały...światła, niespotykane do tej pory ustawienia z pierwszeńswtem przejazdu, znaki poziome zamazane i sie troche zamotałem i przepuszczałem czasami nawet jak miałem pierwszeństwo przejazdu ( tak na wszelki wypadek :) )...no ale tera juz nie bede!. :P A te krzyżówki, znałem je bardzo dobrze z regułek i testów i z życia ( wkońcu mam te dwie sygnalizacje w mieście :P ), ale ja sobie wolałem wszytsko wyjasnic jeszcze raz też na chłopski rozum i se wyjasniłem, pozostało sie tylko upewnić czy dobrze ; )
kabat
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 15 września 2005, 20:21

Postprzez jjaacc » piątek 16 września 2005, 11:50

i masz racje kto pyta nie błądzi
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 174 gości