Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » czwartek 19 listopada 2020, 11:12

Ja pitolę.... A w innym przypadku, zupełnie niegroźnym, to by pewnie klaksonowali ile fabryka. :help:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez LeszkoII » czwartek 19 listopada 2020, 21:14

Art. 162 § 1 Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
8)
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » poniedziałek 23 listopada 2020, 10:38

Oj przydałaby się nauczka takim śmieszkom. Choćby sama sprawa w sądzie, jakaś grzywna. Odechciało by się smieszkowac w poważnych sytuacjach. Czy jest opcja, żeby odpowiednie organy znalazły te osoby i postawiły im zarzuty?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » poniedziałek 23 listopada 2020, 17:21

Policja stwierdziła, że wobec nagrywajacych nie będą wyciąganie konsekwencje.

Z tego co wiem, to żeby tak pojechać trzeba rozmontować jakieś zabezpieczenia i alarmy, i to one powinny ostrzec kierowcę o sytuacji. Podobnie jak z wywrotką.

BTW. Ostatnio był film, z instruktorem "L", który zatrzymał osobę na drodze ekspresowej próbującą wjechać pod prąd.
Rodzą się więc pytania.

1) Czy miał obowiązek (czy miał prawo?) zareagować w taki sposób, czy cokolwiek by mu groziło gdyby nie zareagował?
2) Czy gdyby doszło do zderzenia czołowego (bo była taka ewentualność), a na nagraniu widać, że to nagrywający kieruje się w stronę wjeżdżającego pod prąd, a tamten "unika" zderzenia - nagrywający nie byłby winnym?
3) Czy w świetle ukarania niedawno pieszego potrąconego przez kierowcę na chodniku (były ze dwa takie przypadki ostatnio) za "utrudnianie ruchu na drodze" - zajeżdżanie drogi (w słusznym celu, uniemożliwienia stworzenia zagrożenia) takiemu nie podpada pod taki paragraf?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez waw » wtorek 24 listopada 2020, 14:20

Marek Dworak przestał być dyrektorem MORD. Nie wiadomo jeszcze czy odszedł sam czy został odwołany.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/marek ... qOmctG_70U
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez gumik » środa 25 listopada 2020, 10:44

Oficjalnie sam zrezygnował.
" Jestem już w wieku emerytalnym, mam 65 lat i czas, żeby inni młodsi zajęli się tym zadaniem, zwłaszcza w tak trudnych czasach jak te związane z pandemią – mówi portalowi brd24.pl Marek Dworak. – Przekazałem władzę w sposób pokojowy. Pozostaję sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD."
http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/marek ... drogowego/
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez LeszkoII » piątek 11 grudnia 2020, 20:06

Mnie interesuje coś innego. Nowe odcinki dostępne są tylko w serwisie TVP, zaś na kanale Youtube pojawiają się z miesięcznym opóźnieniem. I tak oto w praktyce dba o popularyzację b.r.d. zarząd reżimowej TV-PiS, ... kosztem reklam.
Nie mam zamiaru dawać zarabiać telewizji państwowej, tak nieudolnie zarządzanej a w dodatku dofinansowywanej poprzez zwiększanie deficytu budżetowego, i wyłączać blokad reklam w przeglądarce, zważywszy że nie oglądamy serialu o cioci kloci czy o śp. ryśku z klanu, lecz materiał wideo firmowany (słusznie) ideą zakorzeniania w widzach chyba jednej z ważniejszych domen życia społecznego – mianowicie kultywowania uczestnictwa w ruchu drogowym w sposób bezpieczny, rozsądny i poprawny ze względów formalno-prawnych.

Pan Marek już dawno stał się (dla mnie, piszę za siebie) legendarnym wręcz propagatorem b.r.d. Pomimo formułowania niektórych "dość" kontrowersyjnych tez, całokształt jego działalności medialnej oceniam na wzorowy. Cóż... może teraz, mając więcej czasu, pan Dworak pokusi się o wydanie jakiejś książki?

No właśnie... książki, podręcznika... Tylko czy byłby na to popyt? WĄTPIĘ.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez mp0011 » piątek 01 stycznia 2021, 23:43

Produkcja programu została zatrzymana. Być może wrócimy, być może nie. W każdym razie dziękujemy, że byliście z nami przez 18 lat
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez LeszkoII » sobota 02 stycznia 2021, 06:21

2 mld dla TVP :lol:
Ile minut, spośród tych emitowanych w czasie największej oglądalności, telewizja rządowa przeznaczyła na reklamowanie Sylwestra z Jedynką?
Czyż to nie absurd?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Cyryl » sobota 02 stycznia 2021, 09:53

Ciekawostką jest to, że gdy oglądamy skoki przy rodzinnym obiedzie, początek o 14:00, musimy oglądać reklamy o infekcji pochwy, hemoroidach czy biegunce.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez LeszkoII » sobota 02 stycznia 2021, 19:27

https://youtu.be/cHxPuTcKZ_Y?t=425

Dla mnie nowość: wyspą centralną budynki mieszkalne :lol: :lol: :lol:

"Skąd jesteś?"; "z Ronda".
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez waw » niedziela 03 stycznia 2021, 19:21

Można się było tego spodziewać że program przestanie być nadawany. Wg mnie to dobra decyzja.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Cyryl » niedziela 03 stycznia 2021, 21:31

a ja się zastanawiam dlaczego nie ma jakiegoś programu edukacyjnego właśnie o BRD na którymś z ogólnie dostępnych kanałów?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez Blacksmith » niedziela 03 stycznia 2021, 23:39

Co za szpetne budynki na które nie da się patrzeć. Sypiące się odrapane ruiny i tak stoją.
Polska ma jeszcze wiele do nadrobienia pod względem estetyki miast.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez waw » poniedziałek 04 stycznia 2021, 02:32

Cyryl napisał(a):a ja się zastanawiam dlaczego nie ma jakiegoś programu edukacyjnego właśnie o BRD na którymś z ogólnie dostępnych kanałów?

Podobną rolę mają spełniać programy typu "Stop Drogówka". Wynika to z tego, że obecnie znajomość przepisów ma coraz mniejsze znaczenie w ruchu drogowym. Niektóre z nich są powszechnie niestosowane, niektóre nadinterpretowywane, inne stosowane na opak wg lokalnych/ogólnie przyjętych interpretacji jeszcze inne karane są tylko w razie zderzenia. A z takich programów można się dowiedzieć jakie zachowania najczęściej prowadzą do wypadków, na co w związku z tym szczególnie uważać, za co "łapią", jakie interpretacje się stosuje. Czego więcej trzeba?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości