Kolizja - kogo wina?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez MSLG » piątek 29 sierpnia 2014, 13:51

szoferemeryt napisał(a):MSGL jak wykonywałeś zdjęcie to należało zrobić go z większej odległości i pokazać aktualne oznakowanie. Przecież to jest najważniejszy element dla określenia winy.


Proszę bardzo:

Obrazek
MSLG
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 18:07

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez szoferemeryt » piątek 29 sierpnia 2014, 14:05

Błędna ocena policjanta, również bym nie przyjął mandatu.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez Synekura » wtorek 02 września 2014, 23:00

Popieram tutaj powyższe wpisy. WIna kierowcy B. Zmieniajac pas ruchu, musi ustapic pierwszenstwa ruchu i zachowac szczegolna ostroznosc. Kodeks drogowy przyjmuje, iż dwa pojazdy obok siebie na szosie traktowane sa rownoznacznie z 2 pasami ruchu. Czyli jak mu sie konczyl pas do jazdy na wprost to musi ustapic. Na skrzyzowaniu o ruchu kierowanym wolno wyprzedzac, jak ktos tam blednie napisal. Byc moze policjant argumentowal to tym, iz miales go po prawej stronie i powinienes go wpuscic przed siebie. Wrzucony kierunkowskaz, w tym przypadku lewy, wcale nie uprawnia to skretu w lewo. Takze policjant popelnil tutaj spory blad. Wziales chociaz jego nr z legitymacji do zlozenia skargi na nieznajomosc prawa ruchu drogowego?
Znaki mają być sugestią, nie przepisem
Synekura
 
Posty: 168
Dołączył(a): sobota 09 listopada 2013, 18:54

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez MSLG » czwartek 04 września 2014, 01:17

Synekura napisał(a):Wziales chociaz jego nr z legitymacji do zlozenia skargi na nieznajomosc prawa ruchu drogowego?


Nie wziąłem, bo mnie tym tak zaskoczyli, że nawet o tym nie pomyślałem.
Poza tym pierwszy raz miałem do czynienia z taką sytuacją, żeby Policję trzeba było wzywać.

W każdym razie nic straconego, bo mam numer telefonu do jednego z policjantów i mogę się dowiedzieć.
Narazie czekam na wezwanie na przesłuchanie i zobaczymy jak potoczy się dalej sytuacja.
MSLG
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 18:07

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez Makabra » czwartek 04 września 2014, 21:19

Przecież jak była policja to wiadomo kto przyjął zgłoszenie itp itd, notatka też jest.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez MSLG » poniedziałek 16 marca 2015, 14:20

Dziś dostałem wyrok nakazowy. Sprawa odbyła się bez udziału stron pomimo, że bardzo zabiegałem o to, żeby uczestniczyć w rozprawie.

Zostałem uznany winnym tego, że nie zachowałem szczególnej ostrożności w wyniku czego najechałem na bok jadącego na wprost przez skrzyżowanie pojazdu B. Nic więcej nie napisali.
Kara: 300 zł grzywna, 100 zł koszty sądowe.

Znając życie sąd oparł się o stwierdzenie policji, która uznała, że to ja (pojazd A) jestem winny.

Co z tym zrobić? Nie czuję się winny tego zdarzenia!
MSLG
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 18:07

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez szerszon » poniedziałek 16 marca 2015, 14:25

Dziś dostałem wyrok nakazowy. Sprawa odbyła się bez udziału stron pomimo, że bardzo zabiegałem o to, żeby uczestniczyć w rozprawie.
Ale to normalna procedura. Jeśli nie zgadzasz się masz 7 dni na napisanie odwołania.
Wtedy wszystko ruszy normalnym torem.
Makabra napisał ci linie obrony.
. Ewidetnie jego wina. I jeszcze B wyprzedzal z prawej strony co jest zabronione na jezdni bez wyznaczonych. W ogóle jakim cudem wyprzedzając Cię z prawej widział ten kierowca Twój lewy kierunkowskaz. I co lewy kierunkowskaz miał niby oznaczać za skrzyżowaniem?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez rusel » poniedziałek 16 marca 2015, 14:50

Jak się już powiedziało A trzeba powiedzieć B.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 16 marca 2015, 16:07

MSLG napisał(a):100 zł koszty sądowe.
:lol: Odnoszę wrażenie, że tryb postępowania nakazowego istnieje po to, aby spróbować zniechęcić obywatela do walki o sprawiedliwość. Wielu na tym etapie się poddaje, bo przed "rozprawą" mają wyobrażenie, że ktoś ich będzie przesłuchiwał a oni będą rzucać paragrafami. Nic z tych rzeczy.

Wg. mnie ta instytucja miałaby sens tylko wtedy, gdyby np. ktoś podpisał mandat, ale nie uiścił zapłaty... ale to już temat stricte polityczny.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez rusel » poniedziałek 16 marca 2015, 17:11

Swoją drogą we Wrocłąwiu jest podobne miejsce i od lat policja orzeka w przypadku kolizji winę pojazdu na "lewym" pasie. Kiedyś rozmawiałem o tym z "władzami" wordu i opinia była podobna.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez MSLG » poniedziałek 16 marca 2015, 18:34

A jak Policja i WORD to tłumaczą? Dlaczego wina tego "z lewego pasa"?

Czy ktoś się orientuję, czy sąd w takim wypadku wyda pisemne uzasadnienie na moją prośbę?
MSLG
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 18:07

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez rusel » poniedziałek 16 marca 2015, 19:10

Nie pamiętam dokładnie argumentów, pamiętam jedynie że chodziło im o art 25 czyli o pojazd nadjeżdżający z prawej strony.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez szerszon » poniedziałek 16 marca 2015, 20:02

że chodziło im o art 25 czyli o pojazd nadjeżdżający z prawej strony.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Poważnie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez Makabra » poniedziałek 16 marca 2015, 20:44

rusel napisał(a):Nie pamiętam dokładnie argumentów, pamiętam jedynie że chodziło im o art 25 czyli o pojazd nadjeżdżający z prawej strony.

Czyli z drogi ze znakiem A7 :mrgreen:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez rusel » poniedziałek 16 marca 2015, 21:49

Poważnie ?


absolutely
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości