Kolizja - kogo wina?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez MSLG » poniedziałek 29 czerwca 2015, 15:14

LeszkoII napisał(a):
MSLG napisał(a):Na rozprawie nie będzie biegłego
Skąd wiesz?

Dzwoniłem dziś do sądu i powiedzieli, że nie będzie biegłego.
MSLG
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 18:07

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez tararubena » piątek 20 września 2019, 08:43

LeszkoII napisał(a):Wina pojazdu B. Pas ruchu się nie kończył, tylko został przeznaczony na postój - jak mniemam między innymi linią P-19. street viewTak wynika z rysunku. Gdyby niewyznaczony pas ruchu się kończył, należałoby odpowiednio umieścić znak o zwężeniu jezdni... i nie obyłoby się bez wyznaczenia pasów ruchu ... czyli błędne koło.

Pełna zgoda z tym, co napisał makabra.

Zgadzam się z tobą!
tararubena
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 września 2019, 08:41

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez mp0011 » poniedziałek 23 września 2019, 22:18

LeszkoII napisał(a):...Gdyby niewyznaczony pas ruchu się kończył, należałoby odpowiednio umieścić znak o zwężeniu jezdni... i nie obyłoby się bez wyznaczenia pasów ruchu...


https://goo.gl/maps/bzZXJxPoCy5UKk5b7

A co sądzicie o takim kończeniu niewyznaczonych pasów ruchu? Obecnie dalej są tam dwa pasy, nieoddzielone liniami, z których lewy się kończy. Tylko strzałki odmalowali.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez MSLG » poniedziałek 23 września 2019, 22:29

Skoro temat odgrzebany, to poinformuję, że sprawa w sądzie została przeze mnie wygrana.
Policja była przeciwko mnie, biegły był przeciwko mnie, ale udało mi się sędzinę przekonać.
MSLG
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2014, 18:07

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez waw » wtorek 24 września 2019, 21:40

Że policjant niedouczony to nic dziwnego. Ale biegły... Ciekawe co wypowiadał w tej sprawie i jakich używał argumentów.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Kolizja - kogo wina?

Postprzez mp0011 » wtorek 24 września 2019, 23:43

Nie widzę zdjęć z miejsca (w szczególności aktualnej OR), ale mam (chyba) podobne miejsce w Warszawie...

https://goo.gl/maps/cwtQjNpxbQNauRQp6

Z obu pasów można pojechać na wprost. Teraz, w razie kolizji można przyjąć dwa punkty widzenia:

1) Prawy pas ruchu zanika i przechodzi w pas postojowy, więc pierwszeństwo ma pojazd z lewego pasa ruchu, który jedzie "swoim" pasem.

2) Oba pasy mają kontynuację na dwóch niewyznaczonych pasach ruchu obok pasa postojowego (przy czym lewy niewyznaczony pas jest zastawiony pojazdami). Pierwszeństwo ma pojazd z prawego pasa ruchu, gdyż pojazd z lewego powinien kontynuować jazdę pasem, który akurat jest zastawiony przez pojazdy po lewej stronie.

Który punk widzenia jest prawidłowy? Moim zdaniem oba dałoby się obronić w sądzie...

(jak coś, mogę to rozrysować, ale teraz mi się nie chce)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 107 gości