Pozioma strzalka w lewo i zawracanie - jak to w koncu jest ?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Pozioma strzalka w lewo i zawracanie - jak to w koncu jest ?

Postprzez MikeTNK » piątek 23 maja 2003, 12:40

Jak to w koncu jest z ta biala strzalka na jezdni oznaczajaca pas do skretu w lewo. Czy przy takim znaku mozna zawracac czy nie ??? Wg mojej wiedzy mozna ale w testach tu na stronie odpowiedz o mozliwosci zawracania jest bledna i zaczalem miec powazne watpliwosci jak to jest przy pytaniu na egzaminie wlasciwym...

Moze ktos mial takie pytanie na egzaminie i wie jaka jest prawidlowa odpowiedz ???
MikeTNK
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 22 kwietnia 2003, 01:53

Postprzez Anna » piątek 23 maja 2003, 14:24

Przy strzałce na jezdni zawracać mozna. Ale o ile pamiętam, to na zdjęciu w testach na tym skrzyzowaniu jest tez sygnalizator kierunkowy, a przy nim zawracac nie wolno.
Anna
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 maja 2003, 19:02

Postprzez Slawek » piątek 23 maja 2003, 18:32

Nie można również zawracać, jeśli nie jest to skrajny lewy pas.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

...

Postprzez Mmeva » piątek 23 maja 2003, 19:28

Dokładnie jak wyzej, nie można zawracać :
- jeśli nie jest to skrajny lewy pas
- jeśli jest sygnalizator kierunkowy.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Sławek_18 » wtorek 27 maja 2003, 13:26

No i oczywiscie nie ma zakazu zawracania :D
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Slawek » wtorek 27 maja 2003, 14:43

...ani zakazu skrętu w lewo :D
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Zakaz zawracania

Postprzez Marekcz » poniedziałek 23 czerwca 2003, 10:09

Niby tak jest (w komentarzach)- przy strzałce w lewo na sygnalizatorze -zakaz zawracania.
Tylko gdzie taki zakaz jest zapisany w Kodeksie? Bo nie w par. dotyczącym zakazu zawracania. :?: Odpiszcie jak wiecie :!:
Marekcz
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 23 czerwca 2003, 10:04

Re: Zakaz zawracania

Postprzez Mmeva » niedziela 29 czerwca 2003, 18:00

Marekcz napisał(a):Niby tak jest (w komentarzach)- przy strzałce w lewo na sygnalizatorze -zakaz zawracania.
Tylko gdzie taki zakaz jest zapisany w Kodeksie? Bo nie w par. dotyczącym zakazu zawracania. :?: Odpiszcie jak wiecie :!:


Nie wiem, gdzie to może być w kodeksie - mi powiedział instruktor i tego się trzymam. Jeżeli jest to sygnalizator kierunkowy zawracać nie mozna.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez martucha » wtorek 01 lipca 2003, 19:43

juz ci tlumacze, jak to jest: zielone swiatlo kierunkowe mowi ci, ze masz otwarty pas do jazdy dokladnie w tym kierunku. oznacza to, ze przy zielonym swietle z czarna strzalka w lewo masz jechac w lewo. zawracajac przeszkodzilbys np. tym, ktorzy skrecaja w prawo z jezdni prostopadlej z twojej lewej strony. jak to jest zakrecone, to sobie to narysuj :D ja pamietam, kiedy mozna zawracac, a kiedy nie, bo to ZROZUMIALAM (moja mysl przewodnia: wszystko brac na logike!)
martucha
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2003, 19:32
Lokalizacja: zielona gora

...

Postprzez Mmeva » wtorek 01 lipca 2003, 19:48

Dokładnie jak wyżej.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez scorpio44 » niedziela 27 lipca 2003, 23:01

Ja wytłumaczę to może trochę bardziej zwięźle.
Otóż podobno dlatego nie można zawracać na sygnalizatorze kierunkowym, bo w jego definicji jest, że kiedy skręcamy za tym sygnałem w lewo, nasz tor jazdy nie koliduje z żadnym innym.

Ale teraz powiem Wam od siebie, że o tym, że nie wolno zawracać na kierunkowym, dowiedziałem się z testów, a nie z przepisów, oraz uważam, że w przepisach nie jest to jasno określone, ponieważ dla mnie fakt, że mój tor jazdy nie koliduje z innym nie oznacza zakazu zawracania. Ja bym to rozumiał raczej jako coś takiego, że nawet jak zawracam (bo jest strzałka i lewy skrajny pas), to mój tor jazdy nie przecina innego. Ale jest jak jest i trzeba pamiętać niestety, że jak jest sygnalizator kierunkowy, to zawracać nie wolno.

Ale uwaga: pomóżcie mi rozwiązać inną wątpliwość (tak, tak, Scorpio też czasami czegoś nie wie :D :D :D). Otóż zastanawiam się nad taką rzeczą: czy kiedy wieczorem sygnalizator kierunkowy już nie działa i mruga tylko żółte, to mogę zawracać czy nie? :)
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Slawek » poniedziałek 28 lipca 2003, 13:24

Scorpio - zastanów się, czy jak ściągną znak drogowy, to on dalej obowiązuje dla stałych bywalców drogi.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Girl behind the wheel » piątek 22 sierpnia 2003, 16:07

Późńo ale odpowiem bo się nie zgadzam z martuchą i scorpio. Dziś pytałam instruktora i jest tak: nie można zawracać kiedy jest sygnalizatow S3 ponieważ wtedy na przykład mogłoby sie okazać, że musimy czekać po skręcie aż przejedzie tramwaj skręćający w lewo z drogi, z której rozpoczęliśmy zawracanie i czekając blokujemy ruch samochodom za nami.
Albo moglibyśmy zawracająć wjechać na przejście dla pieszych, gdzie się pali zielone. Tak to jest.
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

Postprzez scorpio44 » piątek 22 sierpnia 2003, 22:16

Pytanko do dziewczęcia o jakże długim nicku, którego nie chce mi się przytaczać :D :D :D: czy mówisz w tym momencie o tym, że nie wolno zawracać wtedy, gdy na sygnalizatorze S3 świeci się zielone, czy też wtedy, kiedy żółte pulsujące?
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Girl behind the wheel » sobota 23 sierpnia 2003, 09:35

Scorpio: jeżeli nie działają już sygnalizatory (pulsujący zółty to tak jakby nie było sygnalizatora, mówi tylko o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na wypadek gdyby.....) wówczas kierujemy się znakami: jeżeli tylko nie ma znaku zakazu zawracania a jest to skrajny lewy pas i występuje znak poziomy - strzałka do zawracania-zawracamy spokojnie:).
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości