Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Cyryl » poniedziałek 20 lipca 2020, 14:58

czyli jazda na wprost?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Sulovsky » wtorek 21 lipca 2020, 10:27

phpBB [media]

Sytuacja z 8 minuty tego filmu, przy takim oznakwaniu pasow na rondzie, kto ma pierwszeństwo? Osoba zjedzdzajaca z ronda czy jadąca po nim dalej? Biorą pod uwagę, że oboje wjezdzaja na rodno w tym samym momencie.
Sulovsky
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2019, 14:32

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez gumik » poniedziałek 16 stycznia 2023, 22:58

Wyznanie:

Po wielu latach rozmyślań ( :P ) doszedłem do wniosku, że używanie lewego kierunkowskazu przed wjazdem na małe rondo ma sens.

Uczyli mnie inaczej, uczą tak dalej. Jeżdżę tak jak mnie uczyli dopóki sprawa się nie usystematyzuje na poziomie krajowym.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 16 stycznia 2023, 23:30

we Wrocławiu jest takie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, gdzie jeżdżą egzaminatorzy:
https://www.google.pl/maps/@51.0615581, ... a=!3m1!1e3

są znaki C-12, ale średnica tego czerwonego pola, to może 2,5 - 3 m.
można objechać to rowerem, osobówką, ale samochodem ciężarowym czy autobusem nie sposób.

zwykle jedzie się w lewo (z góry Semaforowej w Centralną - widać bardziej wyjeżdżone ślady) jak na zwykłym skrzyżowaniu po polu wyłączonym z ruchu, bo inaczej się po prostu nie da.
ja uczącym się mówię:
proszę sygnalizować lewym kierunkowskazem, aby jadącym z przeciwka pokazać, że nie będziemy objeżdżać czerwonego pola, ale na egzaminie jedziemy bez kierunkowskazu, a sygnalizujemy tylko zjazd ze skrzyżowania.

przebiegają tam linie autobusowe, których kierowcy sygnalizują podobnie.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości