Skrzyżowanie równorzędne z Drogą Wewnętrzną...

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowanie równorzędne z Drogą Wewnętrzną...

Postprzez mp0011 » poniedziałek 26 sierpnia 2019, 22:14

OK, słusznie. Niemniej, A6-a z tabliczką T-6b stoi, a on nie ma takich wyjątków... Mam nadzieję...
Argument ze stopem był tylko pomocniczy ;)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowanie równorzędne z Drogą Wewnętrzną...

Postprzez waw » poniedziałek 26 sierpnia 2019, 22:20

mp0011 napisał(a):OK, słusznie. Niemniej, A6-a z tabliczką T-6b stoi, a on nie ma takich wyjątków... Mam nadzieję...
Argument ze stopem był tylko pomocniczy ;)

A6 we wszystkich wersjach z definicji oznacza skrzyżowanie. Co do pierwszego przykładu - tam kawałek jest jezdni, którą mogą poruszać się tylko rowery i samochody z osobą niepełnosprawną a dalej przechodzi to w DDR.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Skrzyżowanie równorzędne z Drogą Wewnętrzną...

Postprzez mp0011 » poniedziałek 26 sierpnia 2019, 22:35

W pierwszym przykładzie - owszem, jest tam kawałek jezdni. I teoretycznie, każdą drogę rowerową można w ten sposób zakończyć wcześniej znakiem C-13a (dajmy na to 2, 3, 5, 10m), nawet bez zmiany nawierzchni i zrobić z niej pełne skrzyżowanie. Nawet równorzędne, lub z pierwszeństwem, jeżeli się ktoś uprze.

Wiem, że są plany w Warszawie w Centrum zrobienia przejazdów na zasadzie skrzyżowań (pełne, trzykomorowe światła dla rowerzystów, wcześniej C-13a i A7 przed jezdnią).

A skoro da się tak, to co stoi na przeszkodzie zrobić tak, jak pisałem wcześniej, i postawić A-5?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Skrzyżowanie równorzędne z Drogą Wewnętrzną...

Postprzez Henq » czwartek 29 sierpnia 2019, 17:17

mp0011 napisał(a):Po pierwsze:
We wspomnianym przez Ciebie Art. 17, znajduje się zarówno wyjazd z drogi wewnętrznej na drogę publiczną, jak i wyjazd z drogi rowerowej na jezdnię. Dlaczego chcesz jedno traktować inaczej od drugiego? Może ktoś postawi znak C-13a kilka(naście) metrów przed jezdnią, a potem postawi A5...? Skoro tu, na DW można, to czemu nie tam?

Po drugie:
To, że z jednej perspektywy nie widać tablicy, nie znaczy, że nie mogłem tamtędy przejeżdżać parędziesiąt razy wcześniej, z różnych kierunków i widzieć ten znak wielokrotnie. Wtedy łatwiej mi go zauważyć, nawet przez krzaki, jadąc z tamtej strony którą wstawiłeś.

ad 1 a gdzie masz napisane, że nie można postawić C-13a a za kilka metrów A-5? pisałeś nie tak jak w tym przypadku o skończonej drodze wewnętrznej i znaku A-5 już daleko za ale o kończącej się drodze dla rowerów i znaku A-5 więc ci tłumaczę, że wjazd z drogi dla rowerów na jezdnię nie tworzy skrzyżowania, jest włączaniem
się do ruchu i nie stawia się A-5.

ad 2 i tu mamy przykład jazdy na pamięć a w nocy znak ktoś wymontował i kolega się będzie tłumaczy: "wczoraj go widziałem od tyłu i był, tyle razu tu jeździłem" :spoko:

mp0011 napisał(a):Skoro można ustawić tablicę DW parę metrów wcześniej i dać A5, to nie widzę przeszkód, żeby zakończyć DdR parę metrów wcześniej i też postawić A5... A wtedy, kawałek asfaltu między znakiem C-13a a jezdnią będzie czym...?
będzie jezdnią
i teraz piszesz do rzeczy.

mp0011 napisał(a):Dwie strony tej samej drogi rowerowej.
wyjazd ze strefy ruchu - brak skrzyżowania :spoko:

mp0011 napisał(a):Stop jest dla kierowców - czyli jest skrzyżowanie, skoro STOP zakazuje wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania...
znak stop nie koniecznie oznacza skrzyżowanie §21.4 ale to już @waw ci tłumaczył, bardziej o tym że jest to skrzyżowanie świadczy znak A-6a z tabliczką T-6b - tyle, że wygląda to na jakąś pozostałość po starej drodze z której zrobiono DdR i nie "wysprzątano",

mp0011 napisał(a):A skoro da się tak, to co stoi na przeszkodzie zrobić tak, jak pisałem wcześniej, i postawić A-5?
nic, albo wszystko - życie ludzkie zależy jak na to spojrzeć. :thumb2:

--------------

waw napisał(a):a poza tym znaczy praktycznie to samo co C13/C16 z poziomą kreską. Jak zarządca drogi chce to może...
no nie do końca w strefie zamieszkania rowerzysta nie może poruszać się po całej powierzchni, jest pojazdem i obowiązują go przepisy dotyczące pojazdów. Na C-13/16 jest inaczej chociażby dla tego że droga tak oznakowana w całości jest poświęcona tylko rowerzystom i pieszym.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowanie równorzędne z Drogą Wewnętrzną...

Postprzez waw » niedziela 15 września 2019, 16:46

mp0011 napisał(a):A skoro da się tak, to co stoi na przeszkodzie zrobić tak, jak pisałem wcześniej, i postawić A-5?

Zapomniałem odpisać. Na przeszkodzie stoi tylko 220 i rozdział (nie pamiętam który) opisujący zasad wyznaczania pierwszeństwa na skrzyżowaniach. Skrzyżowania równorzędne z A-5 (czyli nie ronda) można stosować tylko w określonych sytuacjach (jak strefy uspokojonego ruchu, strefy zamieszkania...).
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości