Sytuacje drogowe by LeszkoII

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Cyryl » środa 18 grudnia 2019, 21:00

nie wiem w jakim celu założyłeś ten temat i po co umieszczasz te filmiki z wykroczeniami innych kierowców?

jeżeli uważasz to za zachowanie naganne i stwarzające zagrożenie na drodze, to od paru ładnych lat w każdym województwie na policji są adresy maliowe, gdzie taki film można wysłać, a sytuacja zostanie oceniona.
jeżeli zdaniem policji będę to uzasadnione, sprawdza zostanie ukarany.

tak obytemu w sieci oraz w prawie nie trzeba chyba tych adresów podawać, mam nadzieję że samodzielnie znajdziesz.

natomiast jeżeli uważasz, że takie zachowania stwarzają zagrożenie i wolisz wypisywać stronicowe opisy oraz dywagacje prawne w paru językach, nie próbując przeciwdziałać nadając temu bieg prawny poprzez wysłaniu takich filmów na policję, znaczy że akceptujesz takie zachowania.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Henq » środa 18 grudnia 2019, 21:02

@UP :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez gumik » środa 18 grudnia 2019, 22:00

@Cyryl. Kolega ma prawo sobie zamieszczać te filmy i je komentować, sprzeciwiać się niebezpiecznej jedzie i jednocześnie nic z tym nie robić. Jeśli ten wątek Ci się nie podoba, to mam super propozycję - nie czytaj go. Man nadzieję, że pomogłem. :)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Cyryl » środa 18 grudnia 2019, 22:21

ja daleki jestem od oceny takiego postępowania, ale ciekawi mnie: po co?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Henq » czwartek 19 grudnia 2019, 00:04

Czy tylko ja mam rozmazany filmik dopóki autor się nie zatrzyma przed PdP?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Blacksmith » czwartek 19 grudnia 2019, 01:28

Pierwszy raz odwiedzam ten wątek. Kolega LeszkoII widzę zaczął bawić się w szeryfa drogowego. Nie chce oceniać i bawić się w jasnowidza, ale mam znajomego ( z którym nierzadko jeżdże) co też ochoczo nagrywa sytuacje drogowe i pokazuje potem nagrania innym.... a sam tak naprawdę nie jest w tym ruchu drogowym lepszy.

Co do problemów z parkowaniem to nie wiem czemu nie buduje się parkingów wielopoziomowych jak w cywilizowanych krajach. W miastach brakuje często miejsca aby robić standardowe parkingi, a problem z parkowaniem będzie się tylko pogłębiał. W końcu i tak budowa parkingów wielopoziomowych będzie wymuszona przez sytuację.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » czwartek 19 grudnia 2019, 15:27

Cyryl napisał(a):nie wiem w jakim celu założyłeś ten temat i po co umieszczasz te filmiki z wykroczeniami innych kierowców?
Większość postów piszę dla siebie, dzięki czemu lepiej zapamiętuję różne tematy/kazusy – zwłaszcza poprzez umieszczenie ich w jednym wątku. Druga sprawa, chcę się pochwalić zarejestrowanymi sytuacjami. To normalne, tak normalne jak aktywność w wątku "Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze".

Mnie też coś interesuje: w jakim celu zadajesz mi takie pytania? Nie twierdzę, że pozbawione są sensu, tylko że dotykają zupełnie innej niż drogowa materii, no i ten tryb osobisty... Jeśli pozbawić ich zabarwienia ad personam, to w luźniej gadce chętnie się wypowiem o motywacji do aktywności (społecznej) w internecie, bo do tego jak rozumiem zmierzałeś :?:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Cyryl » czwartek 19 grudnia 2019, 22:19

moim zdaniem jeżeli widzę coś co według mnie jest łamaniem przepisów, powodowaniem zagrożenia i mam możliwości zarejestrować takie sytuacje, to mając na względzie bezpieczeństwo innych użytkowników i swoje, staram się przeciwdziałać temu w ramach swoich możliwości, a takie są (wysłanie filmiku na policję).

jeżeli takie sytuacja są z tych - "co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze", a nagrywam je, piszę sam do siebie i poza tym nic nie robię, to tak jakbym akceptował te zachowania, więc dlaczego one (te sytuacje) mają mnie denerwować?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Blacksmith » piątek 20 grudnia 2019, 17:57

LeszkoII napisał(a):chcę się pochwalić zarejestrowanymi sytuacjami.

Ty się tym chwalisz?? Że nagrałeś jak pieszy przeszedł na czerwonym czy auto przejechało na czerwonym? Albo zdjęcie, że ktoś źle zaparkował? Chłopie... takich rzeczy na Polskich drogach dziennie się dzieje dziesiątki tysięcy jak nie setki tysięcy.
A najlepszy jest filmik jak się chwalisz, że jadąc z prędkością osoby uprawiającej lekki jogging... zatrzymałeś się na czerwonych światłach przed przejazdem kolejowym ...No normalnie brawo, wyczyn, jesteś wzorem kierowcy dla innych.

Nie wiem czy jestem na czasie, ale czy przejeżdżanie na czerwonym przed torami kolejowymi jest teraz tak nagminne, że zatrzymanie się w takiej sytuacji jest powodem do dumy?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez LeszkoII » piątek 20 grudnia 2019, 20:10

Blacksmith napisał(a):Ty się tym chwalisz?
Tak, poprawia mi to samopoczucie ;-)
Blacksmith napisał(a):A najlepszy jest filmik jak się chwalisz, że jadąc z prędkością osoby uprawiającej lekki jogging... zatrzymałeś się na czerwonych światłach przed przejazdem kolejowym ...No normalnie brawo, wyczyn, jesteś wzorem kierowcy dla innych.
To nie jest prawdą, z tego co pamiętam. Uprawiam jogging, wiem coś o prędkości biegaczy.
Blacksmith napisał(a):czy przejeżdżanie na czerwonym przed torami kolejowymi jest teraz tak nagminne, że zatrzymanie się w takiej sytuacji jest powodem do dumy?
Tym bardziej jest chwalebne.

phpBB [media]
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez gumik » piątek 20 grudnia 2019, 20:59

Panowie Cyryl i Blacksmith. Dajcie żesz spokój panu Leszko II i nie róbcie offtopicu.
Kolega założył wątek o dobrze sprecyzowanej tematyce. Albo się wypowiadajcie zgodnie z tematem, albo omijajcie to miejsce jeśli nie znajdujecie tu nic ciekawego.

Do pogaduch filozoficznych jest Luźna Gadka.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Cyryl » piątek 20 grudnia 2019, 22:05

gumik napisał(a):...Albo się wypowiadajcie zgodnie z tematem, albo omijajcie to miejsce jeśli nie znajdujecie tu nic ciekawego...


możesz mi powiedzieć, co w moich wypowiedziach jest niezgodne z tematem?

przecież jeżeli pani pokazuje swoje zdjęcie w czerwonej sukience, to opis tej sukienki jest zgodny z tematem, ale pytanie dlaczego założyła akurat sukienkę w takim kolorze, też jest zgodne z tematem (moim zdaniem).
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Blacksmith » piątek 20 grudnia 2019, 22:31

gumik napisał(a):nie róbcie offtopicu

Czepiasz się i tak naprawdę chyba nie znasz sensu pojęcia off-topic. Czy ja napisałem coś o broni palnej albo podałem przepis na naleśniki? Kolega LeszekII założył temat na forum publicznym czym wystawia to na możliwą krytykę innych. Rozumiem, że w temacie byłyby jedynie oklaski .
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez gumik » piątek 20 grudnia 2019, 22:43

Przecież w pierwszym poście była prośba o pisanie komentarzy do filmów.

Jak ktoś zada pytanie o to jak wrzucić wsteczny w golfie, a ja mu odpiszę, że po co takie pytania zadaje, bo mi się bez sensu wydają, to tak - jest to offtopic.

Skupcie się na filmach. Filozofia życia -> Luźna Gadka.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sytuacje drogowe by LeszkoII

Postprzez Cyryl » sobota 21 grudnia 2019, 09:32

czyli jak na filmie będzie potrącenie pieszego, to możemy komentować, czy dostał w tułów czy w nogi, ale wysłanie filmu na policję z dokumentacją wypadku i wizerunkiem sprawcy to już nie?

nie wspominam o udzieleniu pomocy.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości