Jak przejechać na wprost przez to rondo?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Jak przejechać na wprost przez to rondo?

Postprzez zbychokris » czwartek 19 września 2019, 15:55

Czy oba przedstawione na zdjęciu sposoby przejechania na wprost przez to rondo są prawidłowe? Jeżeli jadę wg zielonej trasy, to czy przy zmianie pasa ruchu na zewnętrzny prawy to mam pierwszeństwo przed wjeżdżającymi na to rondo? Bo często wpychają się przede mnie i nie wiem czy ja źle jadę czy oni (oczywiście odpowiednio wcześnie sygnalizuję zmianę pasa ruchu kierunkowskazem) :?
Załączniki
226034-b-1_1.jpg
226034-b-1.jpg
zbychokris
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 19 września 2019, 15:26

Re: Jak przejechać na wprost przez to rondo?

Postprzez yorki » piątek 20 września 2019, 12:09

Witaj, na oba pytania poprawna odpowiedź brzmi TAK.
Temat ronda na tym forum jest, że się tak wyrażę, drażliwy.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Jak przejechać na wprost przez to rondo?

Postprzez szymonix » piątek 20 września 2019, 12:34

yorki napisał(a):na oba pytania poprawna odpowiedź brzmi TAK.

Optowałbym jednak od razu wjazd na prawy pas (zewnętrzny) aby nie mylić wjeżdżających kierunkowskazem - dlatego pewnie się "wciskają".. Jeśli chodzi o "zielony" tor jazdy.. Wyjazd może być też na lewy pas - jadąc po "zielonym" ..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Jak przejechać na wprost przez to rondo?

Postprzez gumik » piątek 20 września 2019, 18:20

zbychokris napisał(a):Czy oba przedstawione na zdjęciu sposoby przejechania na wprost przez to rondo są prawidłowe?

W zależności od:
* Szkoły
* Drogówki
* Sądu
jeden ze sposobów jest prawidłowy, a drugi nie. Być może oba są też prawidłowe.

Jeśli ktoś twierdzi, że w Polsce mamy zgodę co do sposobu jazdy przez takie rondo, to oszukuje. Różnie mówią eksperci, różnie mówią szkoły jazdy, różnie mówią amatorzy. Uważaj, patrz na innych i absolutnie nie egzekwuj pierwszeństwa, które wydaje Ci się że masz, bo ktoś może uważać inaczej. A jak będzie uważał funkcjonariusz policji przy rozstrzyganiu winy, albo i sąd, to jedna wielka niewiadoma.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości