Z pasa prawego na środkowy.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez Henq » sobota 26 października 2019, 23:00

mp0011 napisał(a):Narysuj dokładnie pozycje obu pojazdów oraz uszkodzenia. W który dokładnie miejscy doszło do styku pojazdów? Skoro kierujący B twierdzi, że już jechał środkowym pasem, a nikt tego nie podważa, mam prawo odnieść wrażenie, że kolizja miała miejsca przy prawej linii środkowego pasa...
no właśnie chodzi o ustalenie pozycji obu pojazdów, miejsca styku, co do konkretnego miejsca kolizji obaj kierowcy są zgodni pas środkowy mniej więcej zielona kropka, przy czym A ten z prawego pasa bardziej w stronę lewego pasa, natomiast B ten z lewego pasa bliżej prawego pasa.
Co do uszkodzeń:

Obrazek

dodatkowo pojazd A z prawego pasa uszkodzona felga:
Obrazek

Podpowiem, policja również po uszkodzeniach uznała, że pojazd B jechał prosto a pojazd A miał skręcone koła :) ale to dopiero początek :wink:

ktoś coś więcej? no śmiało jest foto drogi jest SV są zeznania, są uszkodzenia...
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez yorki » niedziela 27 października 2019, 15:52

Myślę, że jest coś jeszcze o czym nam nie mowisz.
Uszkodzenia na feldze bie mogły powstać przy kontakcie z nadkolem drugiego auta. (Różnica wysokości)
Można przyjąć, że powstały od kontaktu z opona i to raczej ten drugi samochód miał skręcone koła. W przeciwnym wypadku ten z pasa lewego mialby tez ślady od opony na zderzaku przed kołem.
To takie moje przemyślenia.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez ks-rider » niedziela 27 października 2019, 16:21

Jezeli to uszkodzenie na feldze jest wlasnie w tym Smart'cie, to jajuz nie mam pytan ?

Drugim autem pewnie MB GKlassa :mrgreen:

i ta nieomylna policja ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez waw » niedziela 27 października 2019, 16:35

Biegły mógłby zrekonstruować przebieg zdarzenia, ale to kosztuje.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez Henq » niedziela 27 października 2019, 19:25

waw napisał(a):Biegły mógłby zrekonstruować przebieg zdarzenia, ale to kosztuje.
bez biegłego się obejdzie wszystko jest podane na tacy wystarczy się przyjrzeć ;)

---

yorki napisał(a):Myślę, że jest coś jeszcze o czym nam nie mowisz.
nie ma już nic wszystko z sytuacji jest opisane, uszkodzenia powstały ponieważ auto A z prawego pasa miało skręcone koła w lewo a na aucie B takich uszkodzeń nie było bo miał koła prosto, z tego policja wywnioskowała że pojazd A "skręcał" zmieniał pas ruchu a pojazd B jechał prosto czyli już był na pasie ruchu.

---

ks-rider napisał(a):Jezeli to uszkodzenie na feldze jest wlasnie w tym Smart'cie, to jajuz nie mam pytan ?
auta są poglądowe z neta chciałem tylko umiejscowić uszkodzenia.

ks-rider napisał(a):i ta nieomylna policja ! :mrgreen:

:wink:
tak jak pisałem w pierwszej wersji chcieli ukarać kierowcę A po uszkodzeniach to jego wersja się nie zgadzała, kierowca odmówił przyjęcia mandatu i chcieli skierować wniosek do sądu ze wskazaniem na A. Oczywiście sprawa się wyjaśniła jeden z kierowców winny bezapelacyjnie, ale chodzi mi o to czy forumowicze wykryją który i dlaczego :) Która wersja zeznań w końcu okazała się prawdziwa jeden z nich kłamie. :)
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez waw » niedziela 27 października 2019, 20:56

Miejsce niefortunne o tyle, że w tym samym czasie mieniać muszą kierowcy z dwóch stron.
Miejsce jest więc jakby skrajnie prawy wydłużyć o ok 100m byłoby spokojniej.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez ks-rider » niedziela 27 października 2019, 22:58

Henq napisał(a):...Która wersja zeznań w końcu okazała się prawdziwa jeden z nich kłamie. :)
…..

Z ta Prawda, to …..

wygrywa ten, ktory ma lepsiejsza papuge ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Z pasa prawego na środkowy.

Postprzez Henq » poniedziałek 28 października 2019, 13:01

ks-rider napisał(a):
Henq napisał(a):...Która wersja zeznań w końcu okazała się prawdziwa jeden z nich kłamie. :)
…..

Z ta Prawda, to …..

wygrywa ten, ktory ma lepsiejsza papuge ! :mrgreen:

:wink:
hehe ale to w sądzie, na szczęście tu żaden z uczestników nie prosił o adwokata :)


podpowiem w dużej mierze do rozwiązania zagadki przyczynił się dz. u. 220 ;) i fizyka ;)
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości