Pierwsze jazdy

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Pierwsze jazdy

Postprzez Phaeleh » sobota 02 listopada 2019, 15:52

Cześć, dokładnie rok temu zdałem prawo jazdy od tamtego momentu nie jeździłem samochodem a jestem osobą która w dzieciństwie nie miała styczności z samochodami, więc jak poszedłem na kurs to wszystko mi tłumaczyli gdzie co się znajduje, zdałem prawo jazdy za trzecim razem bez ani jednego błędu (Word Rzeszów) poprzednie dwa uwaliłem przez stres. Każdy instruktor mówił mi że świetnie jeżdżę a ostatni powiedział mi że niczego nie jest wstanie mnie już nauczyć i to czy zdam zależy tylko od tego czy mnie stres nie zje, udało się po 40 minutach jazdy. Od tamtego momentu niestety nie prowadziłem samochodu.. i za tydzień prawdopodobnie będę musiał jechać do innego miasta (odległość 50km) zastanawiam się czy w ogóle pchać się w tą trasę czy zrezygnować, trochę się obawiam, oczywiście na drodze nikogo pewnie nie zabiję ale chodzi o sam ten fakt wyruszenia w trasę po tak długim okresie nieprowadzenia samochodu - jak myślicie powinienem ? czy najpierw powinienem "obyć" się ze swoim miastem np wieczorem pojeździć sobie dla lepszej pewności siebie, i drugie pytanie.. jaki pierwszy samochód powinienem kupić? coś do 10 tysięcy ? szkoda było by zarysować albo obić coś droższego. Dzięki.
Phaeleh
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 02 listopada 2019, 15:42

Re: Pierwsze jazdy

Postprzez Radhezz » sobota 02 listopada 2019, 19:28

Obycie... no jak chcesz sobie przypomnieć i masz wielki stres to zacznij od swojego miasta, najlepiej nocą, wtedy ruch jest minimalny. Potem za dnia - trochę tylko żeby poczuć że panujesz nad samochodem i odnajdujesz się na drodze.

Jaki samochód na pierwsze auto? 10k PLN? Szaleństwo... Ja jeżdżę autem za tysiaka - tanie części, prosta budowa, małe rozmiary - gdzie potrzebuję to mnie zawiezie. A jak ukradną czy porysują, albo całkiem rozbiją to też płakać nie będę. Ale to już zależy od indywidualnego podejścia do tematu i naprawdę wielu zmiennych czego się od auta oczekuje. Ostatnio myślałem nad Audi A2 do miasta w benzynie, bo największym wrogiem każdego auta jest korozja, a ten wóz akurat z tym problemów większych nie ma.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Pierwsze jazdy

Postprzez JAKUB » niedziela 03 listopada 2019, 18:33

Phaeleh napisał(a):Cześć, dokładnie rok temu zdałem prawo jazdy od tamtego momentu nie jeździłem samochodem (..) (Word Rzeszów) (...) Dzięki.

Polecam naukę przez zabawę .
http://www.icfkarting.pl
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości